Siódemki NZ okazały się krótkie, przegrały finały Pucharu Świata w Kapsztadzie

Siedmionarodowe drużyny Nowej Zelandii słabły w obronie podczas Mistrzostw Świata w poniedziałek rano po tym, jak obie dotarły do ​​finału głównego wydarzenia w Kapsztadzie.

All Blacks Sevens zapewniły sobie miejsce w finale dzięki trudnemu zwycięstwu 17:10 nad oszałamiającym turniejem w Irlandii, podczas gdy tegoroczny zwycięzca serii Fidżi pokonał Australię 38-14, aby tam z nimi zmierzyć.

Fidżi zadebiutował perfekcyjnie, znakomicie wybijając bramkę, dzięki czemu Josefa Talakulu otworzyła wynik, zanim Kaminelli Rasaku dodał sekundę po czystym podaniu z początku drugiej połowy, które spłonęło w Nowej Zelandii.

All Blacks Sevens nie pozwoliły, aby nagłe opóźnienie 12-0 miało na nich wpływ, mimo że Moses Le’o uderzył kiwi w prawy róg po wyrównanym ataku z Nowej Zelandii – ich pierwszy przyzwoity czas z piłką w ręku. mecz.

Pacific Force nie dałby się jednak wyprzedzić, ponieważ rozbił obronę Nowej Zelandii w odpowiedzi na kolejną próbę z dystansu Ilyi Kanakivata, zanim Felipe Sotoraga zobaczył kolejny faul, sprzedając fałszywe podanie i strzelił gola w przerwie.

Wynik Sotoragi dał Fidżi prowadzenie 24:5 w pierwszej połowie, ale mieli okazję odbić się zaraz po tym, jak Fidżi rozpoczęli całą drugą połowę – początek niestabilnej drugiej połowy z obu stron.

Aquila strzelił Rokuleswę Fidżi na prawe skrzydło z imponującego biegu i wyładował Le’o – wynik, który miał największy wpływ na ludzi z Nowej Zelandii, którzy zostali żółtą kartką Talakulu za potężny atak przeciwko Rokuleswie, gdy ten strzelił.

Podczas gdy All Blacks Sevens nie zdołali zdobyć bramki podczas dwuminutowej przewagi, dostali kolejną szansę, ponieważ Sevuloni Mocenacagi również otrzymał żółtą kartkę za przechwyt.

Po raz kolejny drużyna z Nowej Zelandii nie mogła skorzystać z przewagi i zamiast tego Flying Fijians starali się zdobyć bramkę, co zaowocowało trzecią żółtą kartką w meczu, ponieważ All Blacks Sevens również spadły do ​​sześciu po wyrzuceniu Rokolisoa za wysoka karta.

READ  „Zamierzam cię pocieszyć”: prezydent USA Joe Biden świętuje zwycięstwo Irlandii nad All Blacks

Pomimo ich najlepszych starań, aby przełamać obronę Fidżi, All Black Sevens nie potrafiły wyjść z własnej połowy, gdy Fidżi rozpoczęło świętowanie z boku.

W trakcie świętowania był to wspaniały moment dla Fidżi, gdy dwóch graczy pomagało kontuzjowanemu zawodnikowi z Nowej Zelandii, Louisowi Ormondowi, zejść z boiska.

Wracając na boisko, Bilibo Pocchiarro zakończył finał jedną próbą po drugiej, z końcowym wynikiem 29-12.

Wcześniej obrona tytułu Pucharu Świata Black Ferns Sevens zakończyła się złamanym sercem, a stary rywal Australia odniósł kolejne słynne zwycięstwo po tym, jak finał w Kapsztadzie spadł na druty.

Jasmine Felix Hotham startuje w Pucharze Świata.

Po przekonującym zwycięstwie nad Francją 38-7 w półfinale w niedzielny wieczór, Black Ferns Sevens wróciły do ​​Kapsztadu, aby bronić tytułu przed starymi rywalami Australią, którzy zapewnili sobie bilet do finału dzięki zwycięstwu 17-7. nad Stanami Zjednoczonymi.

Mecz rozpoczął się perfekcyjnie dla Nowej Zelandii z kapitan Sarah Herini – która grała w swoim rekordowym 50. mistrzostwie – co doprowadziło do spinu i rzutu karnego, gdy kick-off załamał się, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Kelly Brazier rzuciła się w prawy róg, aby otworzyć punktacja. .

Jednak dla Nowozelandczyków pojawiło się napięcie, gdy Australijka Madison Levy strzeliła jeden za drugim za dwa faule. Pierwszy nietrafiony wślizg, zanim Levy dodał chwilę później z Nowej Zelandii.

Risi Pouri-Lane zapewnił, że dobra passa strzelców utrzyma się w przerwie, przebijając australijską obronę na początku drugiej połowy, zanim Stacey Fluehler zakończył grę, gdy zawodniczka pierwszej połowy miała 12-10 przewagi nad Australijczykiem.

Kolejny kosztowny błąd sprawił, że siostry Sevens straciły nogę po przerwie, mimo że Niall Williams został wyrzucony z boiska w pierwszej minucie drugiej połowy za rzucenie piłki w bok po australijskiej karze.

READ  Wikingowie wypuszczają Dalvina Cooka po 4 kolejnych sezonach Pro Bowl

Australia doskonale wykorzystała przewagę pojedynczego gracza, aby strzelić dwa gole, gdy Faith Nathan przekroczyła linię chwilę później, zanim Levy dodał swoją trzecią próbę w finale.

To dało wynik 24-10 na trzy minuty przed końcem, ale gdy Black Ferns Sevens wróciły do ​​pełnej siły, byli następnymi, którzy strzelili, gdy Shirai Kaka wykończył ruch wywołany przez Alinę Saile.

Turniej Charneya Williamsa raz zadecydował o rozgrywkach i po zdobyciu rzutu karnego od samego początku drugiej połowy, aby odzyskać kontrolę, mieli szansę na dogrywkę.

Obrona Australii desperacko próbowała się utrzymać, gdy Nowozelandczycy atakowali nieubłaganie, ale dwie minuty po odejściu ostatniego strzelca Nowa Zelandia w końcu przełamała linię, gdy Sayly zbliżyła się do kolumn.

To sprawiło, że Teneca Willison próbowała zamienić się w ostatni remis i wysłać go na dogrywkę, ale jej wysiłek odciął lewy słupek, wprowadzając Australię w euforię, wygrywając 24-22.

W pokazie słodkich przyjaciół, Black Ferns Sevens wyruszyły do ​​Willisona, aby ją otoczyć, gdy uklękła po próbie.

W rezultacie mistrz olimpijski zdobył brązowy medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów i srebrny na tegorocznym Pucharze Świata w Rugby.