Siódemki z Nowej Zelandii w wielkim stylu rozpoczynają Vancouver World Series

Nowozelandczyk Moses Liu (po lewej) konfrontuje się z Amerykaninem Perrym Bakerem podczas meczu na Mistrzostwach Świata w Vancouver.

Daryl Dick/AP

Moses Liu z Nowej Zelandii (po lewej) konfrontuje się z Amerykaninem Perrym Bakerem podczas meczu na Mistrzostwach Świata w Vancouver.

The Black Ferns Sevens i All Blacks Sevens świetnie rozpoczęli sobotnie Mistrzostwa Świata w Vancouver.

Liderzy odpowiednio w serii mężczyzn i kobiet, każda drużyna odniosła dwa zwycięstwa z dwóch w dniu otwarcia w sobotę (czasu nowozelandzkiego), aby wszyscy zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale.

Kobiety Kiwi wykonały aż 17 prób, wygrywając 60-0 z nowoprzybyłą Kolumbią, a następnie poparły to zwycięstwem 43-7 nad Wielką Brytanią.

Michaela Blade otworzyła wynik przeciwko Columbii po 30 sekundach, kiedy przerwała wślizg, przebiegła przez połowę boiska i zdobyła hat-tricka przy próbach w pierwszej tercji, podczas gdy Jazmine Felix Hotham strzeliła dublet w drugiej tercji.

Teela Nathan-Wong była kapitanem drużyny nowozelandzkiej, rozegrała swój pięćdziesiąty mecz, a także wpisała się na listę strzelców z przyłożeniem i pięcioma konwersjami. 28-latek został drugą gwiazdą Black Ferns Sevens, która przekroczyła pół wieku, po Sarah Herrenny.

Stacey Waaka była jedną z gwiazd zwycięstwa nad GB, która wcześniej wygrała z Fidżi 26-24.

Jorja Miller pokonał Heather Cowell, aby strzelić gola w zwycięstwie Black Ferns Sevens nad Wielką Brytanią.

Wylądował 30 sekund później i podczas gdy przekonwertowana próba Emmy Oren na krótko skontrowała prowadzenie słabszych, Jorga Miller, Herenye i Shirai Kaká wykończyli ostre akcje, dając swojej drużynie prowadzenie 26-7 do przerwy, a Waka i Nathan Wong strzelili drugie miejsce. Połowa prób.

All Blacks Sevens również rozpoczęli w dobrym stylu, pokonując Stany Zjednoczone 52-0.

READ  Premier Polski honoruje Żydów zabitych w powstaniu w getcie warszawskim - Pierwsze wiadomości

Amanaki Nicole poszła otworzyć wynik po tym, jak sędzia nie trafił w powalenie w ataku, a Moses Liu wylądował krótko po tym, jak Amerykanin sfaulował go podczas próby przechwycenia.

Prowadząc w pierwszej połowie 26-0, Nowa Zelandia wyrównała to samo w drugiej części, zbierając cztery kolejne próby z drużyną amerykańską, która później pokonała Samoa 14-12.

Zaraz po starciu z Hiszpanią wagi lekkiej, która w grudniu zeszłego roku odniosła niefortunne zwycięstwo nad Kiwis w Kapsztadzie, Men in Black byli zmuszeni ciężko pracować, aby wygrać 17-7.

Dominujący w posiadaniu piłki Miguel Reyna wszedł pod koniec pierwszej połowy, a Hiszpanie uzyskali zaskakującą przewagę 7:0 do przerwy.

Nowa Zelandia wróciła do formy po minucie drugiej tercji po odejściu Liu, a kiedy Joe Weber wyczyścił go z dubletu, sytuacja naprawdę się odwróciła, a Aquila Rokolisoa zręcznie przeforsował się w końcowej fazie, aby zamknąć mecz.

W niedzielę (NZT) Black Ferns Sevens i All Blacks Sevens rozegrają dwa finałowe mecze grupowe z odpowiednio Fidżi i Samoa przed ćwierćfinałami, a półfinały i finały odbędą się w poniedziałki (NZT).