Sir Billy Connolly dzieli się najnowszymi informacjami na temat „okrutnej” choroby Parkinsona.

Sir Billy Connolly dzieli się najnowszymi informacjami na temat „okrutnej” choroby Parkinsona.

Sir Billy Connolly zauważył pogorszenie swojej walki z chorobą Parkinsona.

U 80-letniego komika w 2013 roku zdiagnozowano chorobę mózgu powodującą niekontrolowane ruchy, takie jak drżenie, sztywność i trudności z koordynacją. Wyjawił, że ostatnio miał problemy z równowagą, tłumacząc, że „mocno puka”. „Choroba nieustannie uniemożliwia mu robienie różnych rzeczy.

Powiedział The Observer: „Bardzo trudno jest dokładnie ocenić postęp, ponieważ wiele rzeczy przychodzi i odchodzi. Ostatnio zauważyłem pogorszenie mojej równowagi. Wcześniej nie było tego problemu, ale w zeszłym roku stało się to bardziej widoczne Więc.” Przyjdź i zostań.

„Z jakiegoś powodu myślałem, że to minie, ponieważ wiele objawów pojawiało się i znikało, aby rzucić wyzwanie monitorom objawów. Wróciły drżenie i niemożność wstania z niektórych rodzajów krzeseł.

„To zostało dodane do listy rzeczy, które mnie powstrzymują. Mam ochotę iść na spacer, ale idę 50 jardów (46 metrów) i chcę wrócić do domu, bo jestem zmęczony”. „Ta choroba mnie dopadła. Czuje się za mną i nie pozwala mi nic robić. To okrutna choroba”.

Billy, którym opiekuje się jego żona Pamela Stevenson, opisał ten wiek jako „dziwną i paskudną niespodziankę”, gdy zdał sobie sprawę, czego nie może już robić.

Dodał: „To sprytna sztuczka, która na ciebie czeka. Zaskoczenie jest wytrącające z równowagi. Nagle nie możesz już chodzić. Nie możesz biegać. Nie możesz skakać. To dziwne i zaskakujące”. Zła niespodzianka.

„Nie wiem, czy powinniśmy o tym mówić ludziom, czy sprawić im niespodziankę, kiedy przyjdą. Myślę jednak, że przygotowywanie się na to byłoby frustrujące”.

Komik zdradził też, że do kina chodzi teraz z aparatem słuchowym, a Pamela stwierdziła, że ​​ostatnio uwielbiali oglądać dramat „Pasaże” – opowiadający o parze gejów, której związek staje się napięty, gdy jedno z nich rozpoczyna romans z kobietą – z jednym z nich ich przyjaciele geje. .

READ  Jennifer Aniston popełnia skandaliczny błąd przeklinając w telewizji na żywo

Dodała: „Byliśmy wtedy z gejem, który jest naszym przyjacielem. Zachowałam się wtedy niepoprawnie politycznie, biorąc jego męża za brata.

„Wybaczył mi i nadal uważa to za bardzo zabawne. W filmie był piękny moment, kiedy jedna z zaangażowanych osób powiedziała: «Wszyscy jesteśmy braćmi!»”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *