Skandal z sekstingiem w krykiecie: wściekłość w szatni opuszcza krykieta w Australii walczącej z pożarami buszu

Krykieta Tim Payne ogłosił, że rezygnuje z funkcji kapitana męskiej drużyny testowej Australii w związku ze skandalem z sekstingiem. Wideo / dziewięć sieci

Mówi się, że Cricket Australia walczy z pożogą na wielu frontach, ponieważ nadal się pogarsza po nagłej rezygnacji byłego kapitana Testów Tima Payne’a.

Bramkarz zrezygnował w piątek z funkcji kapitana australijskiej drużyny krykieta Test po serii nieprzyzwoitych wiadomości, które wysłał do byłego pracownika krykieta z Tasmanii.

We wtorek zarząd był zszokowany, gdy Andrew Gagen był prezesem krykieta Tasmania dać upust swojej złości Więcej niż transakcja Cricket Australia dla Paine.

Opisał traktowanie Paine’a przez CA jako „przerażające”.

Podobno publiczne upokorzenie wzburzyło urzędników CA, ponieważ spór z Cricket Tasmania wciąż się rozszerza.

Codzienny Telegraf CA po raz pierwszy zgłosiło swoje oburzenie z powodu nagany, które podobno nastąpiło po rozmowie między Gagginem a prezydentem CA Richardem Freudensteinem, w której prezydent Tasmanii podzielił swój gniew.

Mówi się, że Gaggin poinformował, że CA nie pozostawiło Paine’owi innego wyboru, jak tylko rzucić się na swój miecz i powiesić go do wyschnięcia – oskarżenie poczynione w tym tygodniu przez byłego szefa CA Davida Peevera.

We wtorek wieczorem okazało się, że szatnia australijskiego zespołu była niezadowolona ze sposobu, w jaki Bean został potraktowany.

Sydney Poranny Herold Zgłoszone stare kontuzje między playgroup a wyższymi urzędnikami ponownie otwierają się w wyniku sytuacji Payne’a.

Raport szczegółowo opisuje, że związek pozostaje rozdarty po długotrwałym zażartym sporze o płace, który sprawił, że gracze zastanawiali się nad strajkiem, zanim ostatecznie zawarli układ zbiorowy.

Wiele niedawnych starć podobno nadal rozgniewało niektóre sekcje australijskiej szatni, w tym niedawne rozmowy kryzysowe dotyczące przyszłości trenera Justina Langera.

Według raportu, publiczne komentarze Freudensteina w piątek otworzyły stare rany.

READ  Rekruci futbolu w Oklahomie: pięciogwiazdkowy WR Brandon Inniss zobowiązuje się do Sooners w CBS Sports HQ

Zapytany, czy powstrzymałby Payne’a w momencie, gdy po raz pierwszy ujawniono skandal z sekstingiem, Freudenstein powiedział: „Nie mogę mówić o decyzji z 2018 r., Nie było mnie tam. Rada dyrektorów Cricket Australia” podjęła decyzję.

„Przyjmuję do wiadomości, że decyzja ewidentnie wysłała błędny komunikat, że takie zachowanie jest dopuszczalne i nie ma poważnych konsekwencji.

„Rola kapitana australijskiego krykieta musi spełniać najwyższe standardy”.

Łańcuch wiadomości wymienianych między Paine’em a byłym pracownikiem Cricket Tasmania został zbadany przez Cricket Australia’s Integrity Unit i dział zasobów ludzkich Cricket Tasmania w tym czasie, ale okazało się, że Paine nie naruszył Kodeksu postępowania Cricket Australia.

Tim Payne ustąpił ze stanowiska kapitana testowego dla Australii w przeddzień lotu Ashes.  Obraz/Getty Obrazy
Tim Payne ustąpił ze stanowiska kapitana testowego dla Australii w przeddzień lotu Ashes. Obraz/Getty Obrazy

Gaggin we wtorek rozerwał CA na strzępy.

„Z rozmów, które przeprowadziłem w ostatnich dniach, jasno wynika, że ​​oburzenie między tasmańską społecznością krykieta a opinią publiczną jest namacalne” – powiedział Gaggin.

„Tim Payne był latarnią morską dla australijskiego krykieta przez ostatnie cztery lata i odegrał kluczową rolę w ratowaniu reputacji drużyny narodowej po katastrofie w Kapsztadzie.

Jednak w czasie, gdy CA powinno było wspierać wsparcie Tima, było jasne, że był postrzegany jako zbędny.

„Traktowanie kapitana Australian Test przez australijskiego krykieta było przerażające i najgorsze od czasu Billa Lowry’ego od ponad 50 lat.

„Tasmanian Cricket Board powtórzyła swój pogląd, że Paine nie powinien był znajdować się w sytuacji, w której czuł potrzebę rezygnacji z powodu incydentu zidentyfikowanego w tym czasie w niezależnym dochodzeniu jako nienaruszającego Kodeksu Postępowania. prywatna wymiana, która miała miejsce między dwojgiem dorosłych i nie powtórzyła się”.

Bill Lowry został słabo wyeliminowany z australijskiego zespołu testowego w połowie serii, mimo że był kapitanem i nauczył się usuwać go z zespołu, gdy został upubliczniony.

Ben spopielał pod chmurą poważnych obrażeń po tym, jak przeszedł operację wybrzuszenia dysku na szyi.

READ  Gwiazda Wests Tigers, Joey Leilua, uderza Michaela Maguire'a na Instagramie

W końcu 36-latek zdobył bardzo potrzebne treningi w meczach z drugą drużyną Tasmanii w Hobart, gdy wyszedł na bramkę na swój pierwszy występ w zawodach od 6 kwietnia.

Paine wziął sześć łap dla swojej drużyny na Lindisfarne Oval, ale został usunięty tylko na jedną rundę po tym, jak został otoczony przez LBW.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top