Skup się na biegach nocnych 70.3 i pływaniu na wodach otwartych podczas zawodów IRONMAN w Polsce

Skup się na biegach nocnych 70.3 i pływaniu na wodach otwartych podczas zawodów IRONMAN w Polsce

W 2024 r. IRONMAN Poland Series powraca do trzech miast: Warszawy, Gdyni i Poznania – z pewnymi zmianami w doświadczeniu uczestników.

Kalendarz polskich wydarzeń pod szyldem IRONMAN w 2024 roku nie ulegnie znaczącym zmianom. Zorganizowane przez polską firmę zajmującą się marketingiem i wydarzeniami sportowymi Sport Evolution Group, trzy wydarzenia IRONMAN w Polsce:

  • City Handlovely Ironman 70.3 Warszawa – 7-9 czerwca 2024
  • ENA Ironman 70.3 Gdynia – 2-4 sierpnia 2024
  • ENA Ironman 70.3 Poznań – 30 sierpnia – 1 września 2024 r

Sport Evolution zauważa, że ​​głównymi ośrodkami triathlonowymi w Polsce są Warszawa, Gdynia i Poznań. Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland, powiedział: „Każde z nich aktywnie nas wspiera w organizacji wydarzeń, a są to miasta doskonale skomunikowane i przygotowane na organizację międzynarodowych wydarzeń sportowych”.

Cechą wspólną trzech edycji zawodów IRONMAN w Polsce 2024 jest impreza IRONMAN 70.3, na którą składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Każdy wyścig w Polsce ma miejsca kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3.

Dodatkowo w ramach 5150 Triathlon Series we wszystkich trzech miastach triathloniści będą mogli rywalizować na dystansie olimpijskim (1,5 km – 40 km – 10 km).
Planowany jest także nocny bieg po trzech miastach. Jest to bieg na dystansie 5 km późnym wieczorem, charakteryzujący się niepowtarzalną atmosferą i obszarem mety. To przede wszystkim oferta dla tych, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach IRONMAN Poland, ale nie są jeszcze gotowi na jednoczesne pływanie/rower/bieganie.

Michał Drelich kontynuował: „Nowością, którą chcemy wprowadzić, są zawody w pływaniu na wodach otwartych, które odbywają się dzień przed głównymi wyścigami. Dzięki temu mamy nadzieję, że dołączą do nas pływacy, a będzie to świetna szansa dla triathlonistów trenować w wodzie, gdzie następnego dnia rozpoczynają zawody triathlonowe.”

READ  Agnieszka Radwańska pewna trenera Iki Świadek w zdobyciu Pucharu Zjednoczonych dla Polski

W programie IRONMAN w Polsce po raz kolejny odbędą się biegi dla dzieci. W sezonie 2024 wszystkie odbędą się pod szyldem IRONKIDS. Formuła zawodów nie ulegnie zmianie w stosunku do lat ubiegłych, tj. w Warszawie i Poznaniu dzieci będą rywalizować w biegach krótkich, natomiast w Gdyni rywalizować będą w Aquathlonie (pływanie/bieganie).

Większa zmiana nastąpi na zawodach Aenea IRONMAN 70.3 Gdynia, które w 2024 roku zrezygnują z pełnego wyścigu dystansowego IRONMAN.

Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland, powiedział: „To były wspaniałe trzy sezony na pełnym dystansie w Gdyni. Dużo emocji, łez wzruszenia, niezapomniana atmosfera wieczornej mety i kwalifikacje do prestiżowych Mistrzostw Świata IRONMAN na Hawajach to rzeczy absolutnie wyjątkowe, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

„Nigdy nie mów nigdy”, więc nie wykluczam, że kiedyś powróci pełny dystans IRONMAN, ale na razie musieliśmy podjąć trudną decyzję o pozostawieniu tego elementu programu w tyle”.

W 2024 r. gdyński IRONMAN skupi się na dystansie 70,3. Podobnie jak Warszawa i Poznań, dystans olimpijski 5150 Gdynia jest dostępny dla osób indywidualnych i sztafet.

Tradycyjny sobotni triathlon sprinterski w Gdyni zostanie zastąpiony nowym formatem 4:18:4 Gdynia, czyli krótszym biegiem składającym się z 400 m pływania, 18 km jazdy na rowerze i 4 km biegu.

Michał Drelich dodał: To był format, który kiedyś dobrze sprawdził się w Danii, a później IRONMAN wprowadził go także do innych krajów. Zależy nam, aby te biegi były dostępne dla każdego – zarówno pod względem dystansu, jak i ceny wstępu na wydarzenie.

„Mamy nadzieję, że w ten sposób więcej osób spróbuje triathlonu, poczuje te emocje i zakocha się w tej niesamowitej dyscyplinie.”

Kolejną opcją w Gdyni jest możliwość pokonania dystansu IRONMAN 70.3 w trzyosobowej sztafecie. Jeśli ta formuła sprawdzi się w Gdyni, być może w nadchodzących latach pojawi się także w Warszawie i Poznaniu.

READ  Żabka prowadzi wyścig sklepów autonomicznych w Europie

www.ironmanwarsaw.com
www.ironmangdynia.pl
www.ironmanpoznan.pl

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *