Służby sanitarne hrabstwa Clay poinformowały, że znaleziono wściekłego nietoperza

Służby sanitarne hrabstwa Clay poinformowały, że znaleziono wściekłego nietoperza

Urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym ostrzegają społeczność przed ryzykiem narażenia na wściekliznę po tym, jak niedawno w obszarze metra Kansas City odkryto wściekłego nietoperza. Służba zdrowia publicznego hrabstwa Clay wydała w piątek komunikat prasowy, w którym poinformowała, że ​​nietoperz znaleziony w hrabstwie Clay uzyskał pozytywny wynik testu na wściekliznę. Test ten został potwierdzony przez Laboratorium Zdrowia Publicznego stanu Missouri. Urzędnicy korzystają z okazji, aby przypomnieć społeczeństwu o ryzyku narażenia na wściekliznę w wyniku kontaktu z nietoperzami. Wścieklizna może przenosić się poprzez ślinę w wyniku ukąszenia lub zadrapania zakażonego zwierzęcia. Nieleczona choroba prawie zawsze kończy się śmiercią. „Należy pamiętać, aby unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami, zwłaszcza nietoperzami i skunksami. Mogą one przenosić wściekliznę, nawet jeśli nie wyglądają na chore” – powiedziała zastępca dyrektora Ashley Wegener. „Jeśli uważasz, że miałeś kontakt z wściekłym zwierzęciem. zwróć się o natychmiastową pomoc lekarską do placówki służby zdrowia”. Urzędnicy dodali także, aby upewnić się, że wszystkie zwierzęta domowe i zwierzęta przebywające na zewnątrz mają aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie i nie pozwalają zwierzętom na ucieczkę. W szczególności nietoperze nie zawsze mogą pozostawiać widoczne ślady ukąszeń Urzędnicy twierdzą, że każdy, kto miał kontakt z nietoperzami, powinien zasięgnąć porady lekarza. Każdy, kto widzi zwierzę wykazujące nietypowe zachowanie, powinien skontaktować się z lokalnymi urzędnikami zajmującymi się kontrolą zwierząt. Według Clay County Public Health w 2023 r. w stanie Missouri u 33 zwierząt stwierdzono obecność wścieklizny. .

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego ostrzegają społeczność przed ryzykiem narażenia na wściekliznę po niedawnym znalezieniu wściekłego nietoperza w obszarze metra Kansas City.

Służba zdrowia publicznego hrabstwa Clay wydała w piątek komunikat prasowy, w którym stwierdziła, że ​​nietoperz znaleziony w hrabstwie Clay uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wścieklizny.

READ  Ewolucja unikalnego ludzkiego DNA była delikatnym balansowaniem

Test ten został potwierdzony przez Laboratorium Zdrowia Publicznego stanu Missouri.

Urzędnicy korzystają z okazji, aby przypomnieć społeczeństwu o ryzyku narażenia na wściekliznę w wyniku kontaktu z nietoperzami.

Wścieklizna może przenosić się poprzez ślinę w wyniku ukąszenia lub zadrapania zakażonego zwierzęcia. Nieleczona choroba prawie zawsze kończy się śmiercią.

„Należy pamiętać, aby unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami, zwłaszcza nietoperzami i skunksami. Mogą one przenosić wściekliznę, nawet jeśli nie wyglądają na chore” – powiedziała zastępca dyrektora Ashley Wegener. „Jeśli uważasz, że miałeś kontakt z wściekłym zwierzęciem. zwrócić się o natychmiastową pomoc lekarską do placówki służby zdrowia.”

Urzędnicy dodali również, że wszystkie zwierzęta w domu i na zewnątrz muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie i nie należy pozwalać im na bieganie.

Szczególnie nietoperze nie zawsze pozostawiają widoczne ślady ugryzień ze względu na małe zęby. Służby twierdzą, że każdy, kto miał kontakt z nietoperzem, powinien zasięgnąć porady lekarza.

Każdy, kto widzi zwierzę wykazujące nietypowe zachowanie, powinien skontaktować się z lokalnymi urzędnikami zajmującymi się kontrolą zwierząt.

Zdrowie publiczne hrabstwa Clay twierdzi, że w 2023 r. w stanie Missouri u 33 zwierząt wynik testu na wściekliznę był pozytywny.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *