Śniadanie informujące o nowej fali presji w łańcuchu dostaw

Poniżej znajduje się nasze podsumowanie głównych wydarzeń gospodarczych z dnia na dzień mających wpływ na Nową Zelandię, z wiadomościami, że możemy napotkać nową presję w łańcuchu dostaw, ponieważ skutki wizyty Pelosi na Tajwanie będą odbijać się echem w nadchodzących miesiącach.

Ale najpierw, po cofnięciu się w ciągu ośmiu z ostatnich 12 tygodni i czterech z ostatnich pięciu tygodni, Amerykanin Wnioski o kredyt hipoteczny Właściwie wzrosła w zeszłym tygodniu. Nie była to wielka wędrówka, ale była niezwykła, nawet w kontekście całego 2022 roku. W ślad za ostatnim spadkiem rentowności nastąpiły niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, co niewątpliwie pomogło, zwłaszcza przy spodziewanych wyższych stopach w dalszej części roku.

Aktywność sektora usługowego również wzrosła w lipcu, nieoczekiwanie silnie. Skala ISM, która cieszy się dużym zainteresowaniem Był szczególnie uparty z solidnymi wzrostami w zakresie nowych zamówień i poziomów aktywności, podczas gdy presja cenowa znacznie się zmniejszyła. Zauważyli również, że firmy te mają problemy z uzupełnianiem zapasów, co dobrze wróży sektorowi fabrycznemu w nadchodzących miesiącach. Międzynarodowy standard Rynek PSI Było to negatywne, ponieważ ISM był pozytywny, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że błąd potwierdzenia jest tutaj wzmocniony.

Tymczasem amerykański Wzrost popytu w fabrykach Pokonał oczekiwania w czerwcu, że będzie o 15% powyżej poziomów z zeszłego roku, a to podnosi te dane za cztery z ostatnich sześciu miesięcy, robiąc wrażenie na rynkach.

Amerykański producent samochodów Ford Powiedział Sprzedaż w Ameryce Północnej wzrosła w lipcu o ponad jedną trzecią ze słabego poziomu sprzed roku. Było to spowodowane ogromnym skokiem sprzedaży pojazdów elektrycznych i 70% wzrostem sprzedaży SUV-ów.

Zjednoczone państwo Wskaźnik zarządzania logistyką (LMI) ogłasza teraz, że stawki frachtowe spadają w lipcu – niewiele, ale to pierwszy raz od początku pandemii. Inne elementy LMI są również przekrzywione na korzyść kupujących, chociaż pojemność magazynów nadal się kurczy.

READ  „Love Forever”: Społeczeństwo opłakuje troje rodzeństwa znalezionego martwego w Dublinie, gdy mężczyzna zjawia się za morderstwem

W tle Fed jest prawie pewne, że podniesie stopy o kolejne +50 punktów bazowych na kolejnym posiedzeniu we wrześniu. Prezes Fed z San Francisco, Mary Daly, powiedziała, że ​​„rozsądne” byłoby, gdyby Fed podniósł stopy procentowe do tego poziomu, jeśli gospodarka Stanów Zjednoczonych rozwinie się zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ zauważyła, że ​​decydenci są zjednoczeni w ograniczaniu wysokiej od dziesięcioleci wysokiej inflacji. Tymczasem koszt kredytu mierzony 3-miesięczny LIBOR Właśnie osiągnął najwyższy poziom od 2008 roku. Prelegenci w Fed sprawiają, że rynki są bezpieczne, pomimo wcześniejszego sceptycyzmu.

W Chinach sektor prywatny Caixin Usługi PMI Wzrósł on w lipcu od czerwca do dobrego umiarkowanego wzrostu, wskazując na drugi miesiąc wzrostu z rzędu. To lepszy wynik niż oficjalna wersja i jest to najszybsze tempo rozwoju dla ich sektora usług od 16 miesięcy. Dzieje się tak po złagodzeniu niektórych środków blokujących, przy czym nowe zamówienia wzrosły najbardziej od października 2021 r. Jednak nowe zamówienia eksportowe spadły siódmy miesiąc z rzędu, a zatrudnienie ponownie spadło nieznacznie w związku z niewielkim spadkiem zaległości w pracy.

Chiny Sprzedaż samochodów wraca do normy Z dobrymi wzrostami sprzedaży w lipcu.

Ale chiński rząd nadal uważa to za konieczne zastrzyk 320 miliardów jenów (75 miliardów NZ) z funduszy publicznych do małych i średnich banków w celu pomocy regionalnym kredytodawcom cierpiącym z powodu spowolnienia gospodarczego (nie wspominając o kilku dobrze nagłośnionych przypadkach oszustw).

Unia Europejska wspomniany Wolumen sprzedaży detalicznej za czerwiec był mocno ujemny. ich wzrost w Ceny producenta Do czerwca również, ale poza kosztami energii, wydaje się, że koszty pozaenergetyczne tracą tam trochę impetu wzrostowego.

Gigantyczny reasekurator Swiss Re jest wskazywanie Szybko rosnące zagrożenia związane ze zmianami klimatu. Mówią, że szacowane globalne ubezpieczone straty z tytułu klęsk żywiołowych w pierwszej połowie 2022 r. wyniosą 35 miliardów dolarów, o 22% więcej niż średnia z ostatnich 10 lat. Powodzie w Australii ustanowiły nowy rekord ubezpieczonych strat powodziowych w wysokości prawie 3,5 miliarda USD, co jest największą klęską żywiołową dla branży ubezpieczeniowej w pierwszej połowie 2022 roku. Inne zagrożenia, takie jak gradobicie i powodzie, nadal powodują straty ubezpieczeniowe na całym świecie, które pogorszyły się w Rapid rozwój miast i akumulacja bogactwa na obszarach zagrożonych katastrofami. Swiss Re wraca do zysku po dokonaniu płatności + 12% premii do premii.

READ  Oczekuje się, że turystyka snu będzie nowym trendem w 2023 roku

w handlu międzynarodowym, Dane frachtu lotniczego za czerwiec Odszedł na bok, tłumiąc wcześniejszy optymizm. Złagodzenie restrykcji w Chinach i mniejsze zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw będą prawdopodobnie dobrą wiadomością dla światowego handlu i wielkości frachtu lotniczego w nadchodzących miesiącach. Jednak wpływ wyższej inflacji i wyższych stóp procentowych będzie działał na niekorzyść oczekiwanego ożywienia. W czerwcu Europa była mocno negatywna, Stany Zjednoczone bardzo pozytywne, a regionowi Azji i Pacyfiku brakowało blasku.

Próba zablokowania Tajwanu przez Chiny w odpowiedzi na wizytę Pelosi miałaby również poważny, choć tylko tymczasowy, wpływ na działalność frachtu lotniczego i morskiego w regionie Azji i Pacyfiku, ponownie zakłócając łańcuchy dostaw w sposób, który będzie odczuwalny na całym świecie.

Te nowe podwyższone napięcia będą szczególnie dotkliwe dla HSBC, które jest w zasadniczy sposób uwikłane w ten konflikt.

10-letnia rentowność UST zaczyna się dzisiaj na poziomie 2,73% i pozostaje bez zmian od wczorajszego dnia. Krzywa cenowa US 2-10 również nie zmieniła się dzisiaj, teraz na poziomie -35 punktów bazowych, a krzywa 1-5 również nie zmieniła się na poziomie -25 punktów bazowych. Krzywa 30 dni-10 lat jest teraz na poziomie +60 punktów bazowych i ponownie jest bardziej stroma niż wczoraj o tej porze. Australijskie 10-letnie obligacje spadły o 1 punkt bazowy do 3,13%. Dziesięcioletnie obligacje rządowe Chin również spadły o 1 punkt bazowy do poziomu 2,74%, nadal blisko najniższego poziomu w tym roku. Dziesięcioletni rząd Nowej Zelandii rozpocznie się dziś na niezmienionym poziomie 3,32%.

Wall Street na środowej sesji z indeksem S&P500 w górę o 1,5%. W nocy rynki europejskie zamknęły się o około +1%, chociaż Londyn zdołał tylko zwyżkować +0,5%. Wczoraj Tokio zakończyło +0,5%, a Hongkong +0,4%. Ale Szanghaj zakończył się kolejnym spadkiem, -0,7%. ASX200 zakończył kurs o 0,3% niżej, podczas gdy NZX50 zabłysnął o 1,5% wyżej w środowym handlu.

READ  Królowa mianowała Liz Truss nowym premierem Wielkiej Brytanii po dymisji Borisa Johnsona

złota cena Dziś kurs otwiera się po cenie 1763 USD w Nowym Jorku, co oznacza spadek o 6 USD w porównaniu z wczorajszym dniem.

Ceny ropy zaczynają spadać – 3 dolary przy nieco ponad 91 dolarów za baryłkę w USA, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent kosztuje obecnie nieco ponad 97 dolarów za baryłkę.

Dolar nowozelandzki otworzył się dzisiaj z niewielką zmianą od wczorajszego dnia do 62,6 USD. W stosunku do dolara australijskiego jesteśmy nieznacznie słabsi przy 90,2 AUc. W stosunku do euro pozostajemy na niezmienionym poziomie 61,6 eurocenta. Wszystko to sprawia, że ​​TWI-5 zaczyna dzień tuż pod 71,1.

Cena Bitcoina wzrosła od tego czasu wczoraj o 1,3% do 23 484 USD. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była umiarkowana i wynosiła nieco ponad +/- 2,0%.

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz karty wykresu

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *