Solidny start wymknął się Amerykanom z rąk w otwierającym Puchar Świata

„Myślę, że był to jeden z tych przypadków, w których mógł włożyć nogę nie dla piłki, ale aby spróbować stanąć mi na drodze, gdy ją uderzę” – powiedział Zimmerman. „Mądry ruch. Żałuję, że nie widziałem go kątem oka, jak próbował wybić piłkę. To było instynktowne. To było szybkie. Trochę tym sfrustrowany”.

Amerykanie będą musieli szybko odzyskać orientację. Oni grają Anglia pokonała Iran6:2, aby objąć prowadzenie na początku drugiego seta w piątek wieczorem.

Z Wellsem okopanym przed własną bramką, zatrudniając pięciu obrońców i ustawiając resztę drużyny blisko siebie, Amerykanie, którzy cieszyli się dwiema trzecimi posiadania piłki w pierwszej połowie, spędzili większość tego czasu na przyspieszaniu piłki z boku na bok. . , próbując znaleźć lukę, czekając, aż Walijczyk się wymknie lub na chwilę zdrzemnie.

Ten moment w końcu nadszedł w 36. minucie Christian Pulisic otrzymał piłkę w biegu i przebił serce walijskiej obrony, ciągnąc za sobą dwóch obrońców. W tym samym czasie Weah skośnie dobiegał ze skrzydła w stronę bramki. Pulisic wykonał idealnie wyważone podanie w pole karne, które Weah ominął i uderzył piłką w siatkę zewnętrzną stroną prawego słupka.

Następnie Weah odjechał od bramki i zsunął się w stronę flagi narożnej, gdzie został oblany w ramach świętowania przez kolegów z drużyny.

„To wspaniałe uczucie”, powiedział Weah, którego ojciec George zdobył tytuł Piłkarza Roku FIFA i Złotą Piłkę, ale nigdy nie pojawił się na Mistrzostwach Świata. „Przeżywa tę chwilę przeze mnie”.

Po dokonaniu praktycznych poprawek w pierwszej połowie, Wells stał się agresorem. Przed bramką Bale’a najlepsze okazje strzeleckie Walijczyka miały miejsce w 64. minucie, kiedy Ben Davies oddał strzał z woleja, który leciał na bramkę, dopóki amerykański bramkarz Matt Turner nie pchnął go nad poprzeczką. W następnym rogu Moore uderzył głową z woleja na własną rękę przez siatkę.

READ  West Tiger, Michael Maguire, Luciano Liloa, New Zealand Warriors, Nathan Brown, przegrana, presja, trener, transfery, wiadomości, trzecia runda.