SpaceX wystrzelił 29. partię satelitów Starlink i osiągnął nowy kamień milowy dzięki używanej końcówce pocisku

Cape Canaveral na Florydzie. – SpaceX nadal zbliża się do swojego celu, jakim jest zostanie globalnym dostawcą Internetu z każdym wystrzeleniem satelity Starlink, aw tym tygodniu wystartował 13. Starlink w tym roku.

Prywatna firma wystrzeliła około 60 satelitów internetowych z kompleksu startowego Cape Canaveral Space Force 40 o 14:59 w środę.

[TRENDING: Black Hawk helicopter crashes in Fla.; no survivors found | Video: Supermoon eclipse | Man killed while teaching son to drive]

ogłoszenie

„Z każdą premierą zbliżamy się do coraz większej liczby ludzi na całym świecie” – powiedział Dragon Youmei Zhou, inżynier płatności SpaceX podczas środowej transmisji na żywo. „W miarę wypuszczania na orbitę większej liczby satelitów, instalowania większej liczby stacji naziemnych i ciągłego doskonalenia naszego oprogramowania sieciowego, znacznie poprawią się opóźnienie w szybkości transmisji danych i czas pracy bez przestojów”.

Pogoda na Florydzie była wyjątkowo sucha w porze deszczowej i nadal była idealna do wystrzeliwania rakiet. Według 45 Dywizjonu Pogodowego prognoza ze środy nie była inna. Oczekiwano, że warunki będą w 90% korzystne dla okna startowego.

Falcon 9 został wystrzelony na czyste, błękitne niebo na Florydzie, a następnie część rakiety powróciła na Ziemię.

SpaceX odzyskał Booster Falcon 9 po starcie i wylądował na swoim dronie „Tylko czytaj instrukcje” na Atlantyku. Było to 63. lądowanie firmy na morzu.

Pocisk wspomagający został wcześniej wystrzelony w innej misji. Stożek dziobowy pocisku, nazwany „ prezentem ”, wykonał cztery kolejne misje, a piątym lotem w środę urządzenie wyznacza nowy kamień milowy dla SpaceX jako najczęściej wykorzystywanej aerodynamiki.

ogłoszenie

Ten start był trzecim lotem kosmicznym drugiej połowy stożka dziobowego. SpaceX odzyska obie połówki po wylądowaniu na Oceanie Atlantyckim za pomocą łodzi ratunkowych, Go Searcher i Go Navigator, tych samych statków, które odbierają kapsuły SpaceX Crew Dragon.

READ  Uruchomienie CAPSTONE przez Rocket Lab rozpoczyna powrót NASA na Księżyc

„Dzisiejszy lot to również 40. raz, kiedy SpaceX zmniejszył o połowę latanie od listopada 2019 r.” – powiedział SpaceX Silva Bharadvag, inżynier ds. Operacji kosmicznych.

Start jest 29. dedykowanym startem Starlink for SpaceX, który ma obecnie około 1600 satelitów orbitujących wokół Ziemi, dostarczających Internet do wielu hrabstw, w tym tutaj w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zestawy internetowe Starlink można kupić za około 500 USD, a serwis za 99 USD miesięcznie. Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny SpaceX, powiedział, że potrzebuje więcej klientów, zanim cena usługi stanie się przystępna.

Zhou, inżynier SpaceX, powiedział, że usługa Starlink jest teraz dostępna w Nowej Zelandii, Australii i kilku regionach Europy.

ogłoszenie

W przyszłym tygodniu SpaceX planuje uruchomić dwie dodatkowe operacje: satelitę SiriusXM z Cape Canaveral oraz rozpoczęcie dostaw towarów z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Międzynarodową Stację Kosmiczną.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby się zarejestrować ClickOrlando.com Biuletyn satelitarny, wysyłany w każdą środę po południu.

Copyright 2021 by WKMG ClickOrlando – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *