Sprzedawca kryptowalut wprowadza na rynek stablecoina wspieranego przez dolara nowozelandzkiego

Sprzedawca kryptowalut wprowadza na rynek stablecoina wspieranego przez dolara nowozelandzkiego

Easy Crypto z siedzibą w Auckland będzie oferować cyfrową walutę zabezpieczoną stosunkiem jeden do jednego do dolara nowozelandzkiego.
zdjęcie: 123RF

Największy sprzedawca kryptowalut w Nowej Zelandii wprowadza na rynek swoją pierwszą monetę typu stablecoin jako praktyczną i realną opcję transakcji.

Easy Crypto z siedzibą w Auckland będzie oferować swoją walutę NZDD, zabezpieczoną w stosunku jeden do jednego do dolara nowozelandzkiego, w przypadku środków zdeponowanych na lokalnym rachunku bankowym.

Dyrektor generalna Janine Grainger powiedziała, że ​​stablecoin to kryptowaluta, która może wypełnić lukę między tradycyjnymi finansami a erą cyfrową, ponieważ nadal jest powiązana z istniejącymi aktywami.

„Jeśli już korzystasz z aktywów kryptograficznych, jest to naprawdę łatwy sposób na przejście z cennych monet typu stablecoin na bardziej zmienne waluty i możesz to zrobić niemal natychmiast 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przy bardzo niskich opłatach.

„Jestem głęboko przekonany, że aktywa w coraz większym stopniu stają się cyfrowe, a w ciągu następnych 10–20 lat większość aktywów stanie się cyfrowa w jakiejś tokenizowanej wersji aktywów”.

Obserwuje się rosnącą liczbę firm i klientów instytucjonalnych zwracających się w stronę kryptowalut, aby zarządzać swoimi płatnościami i fakturami.

„Osoby prowadzące działalność międzynarodową korzystają z niższych opłat za płatności transgraniczne.

„Coraz więcej firm akceptuje kryptowaluty jako formę płatności, a więcej klientów prowadzących działalność międzynarodową płaci lub wystawia rachunki klientom za pomocą aktywów kryptograficznych”.

Easy Crypto wprowadza również na rynek cyfrowy portfel dla klientów, który upraszcza bezpieczne przechowywanie ich aktywów online.

„Zarządzanie kryptowalutami nie musi być trudne i na pewno nie będziesz potrzebować wielu różnych portfeli” – powiedział Grainger.

„Chcieliśmy uprościć korzystanie z kryptowalut, oferując bezpieczne i kompleksowe rozwiązanie do łatwego i bezpiecznego przechowywania i zarządzania zasobami cyfrowymi zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów kryptowalut”.

Easy Crypto wystartowało sześć lat temu i od tego czasu otworzyło sklep w Australii i Republice Południowej Afryki, z którego korzysta ponad 100 000 osób.

READ  W Nowej Zelandii rośnie popularność wina w puszkach

„Do tej pory osiągnęliśmy sprzedaż o łącznej wartości ponad 2 miliardów dolarów” – powiedział Grainger.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *