Średni koszt budowy domu z 3 sypialniami

Według Quotable Value średni koszt budowy domu z trzema sypialniami jest o około 21 procent wyższy niż rok temu.

Platforma CostBuilder firmy QV, która agreguje informacje na temat ponad 60 000 kosztów budowy, pokazuje dwucyfrowe wzrosty cen w zakresie różnych materiałów i usług budowlanych w okresie od roku do kwietnia.

„Fakt, że koszty budowy rosną, nie powinien nikogo zaskoczyć, przynajmniej tych, którzy wyceniają i wykonują pracę – ale zaskakująca jest sama skala niektórych z tych wzrostów w czasach, gdy branża budowlana się powiększa.

„Wraz z rosnącą inflacją i stopami procentowymi, a problemy z łańcuchem dostaw nadal się rozprzestrzeniają, w przyszłości nastąpi dalszy wzrost cen”.

Koszt schodów i balustrad wzrósł o 17,4 procent od ostatniej aktualizacji QV pod koniec 2021 r., ze względu na wzrost ilości prefabrykatów betonowych i stalowych.

Podczas gdy warunki handlu prętami zbrojeniowymi (+29,2%), metaloplastyką (+18,2%), wykończeniami zewnętrznymi (+11,3%) i stosami (+10,5%) również gwałtownie wzrosły w tym czasie.

Średni koszt budowy budynku niemieszkalnego był o 13,7 proc. wyższy niż rok temu.

Bessette powiedziała, że ​​ważne jest, aby pamiętać, że liczby były średnie w sześciu miastach i że ostateczny koszt budowy domu będzie zależał od innych zmiennych, takich jak wykończenie, układ lub wielkość garażu.

Gwałtowny wzrost kosztów budowy w ciągu ostatniego roku przyczynił się do wzrostu rocznej inflacji do najwyższego poziomu od 30 lat w kwartale grudnia.

Ekonomiści z ANZ powiedzieli ostatnio, że uważają, że sektor budownictwa mieszkaniowego czeka spowolnienie z powodu połączenia słabego popytu i ograniczonej podaży budynków.

rnz.co.nz

READ  Air New Zealand ma naziemnych 15 członków załogi zidentyfikowanych jako mających bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem Omicron

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top