Stawanie się Cousteau: wciągające, atrakcyjne i zaskakujące spojrzenie na prawdziwego Zissou

Becoming Cousteau (Mężczyzna, 92 min) Reżyseria Liz Garbus.

Wodną odpowiedzią byli zarówno sir Edmund Hillary, jak i sir David Attenborough.

Francuski poszukiwacz przygód, który wprowadził ocean do naszych salonów. Człowieka, który wynalazł podwodny aparat oddechowy i pomógł w rozwoju fotografii podwodnej, aby móc dzielić się ze światem tym, co widział podczas swoich głębokich nurkowań w wielkim błękicie ziemi.

Jak pokazuje wciągający, fascynujący i często zaskakujący dokument Liz Garbus, starszy Jacques-Yves Cousteau zaczął bardziej martwić się degradacją ekosystemów oceanicznych.

Czytaj więcej:
* Osiem świetnych filmów dokumentalnych o sporcie, które możesz teraz przesyłać strumieniowo (i gdzie je obejrzeć)
* Poza tym – pilot Fiordland, który dołączył do Calypso . Cousteau
* Aya, Calypso, miejsca, w których byłam

Zawodowy pilot morski, który został odkrywcą i filmowcem, był jedną z pierwszych postaci medialnych, które podniosły alarm o zmianach klimatu, czy to poprzez swoje własne programy w USA w czasie największej oglądalności, czy też poprzez występy na globalnych czatach, i był tak zaniepokojony widokiem koralowców rafy przesuwają się Na nieużytkach łowiska są osuszane, a zanieczyszczenia duszą oceany.

„Wyciągamy czeki in blanco na potomność” – powiedział brytyjskiemu królowi talk-show Michaelowi Parkinsonowi podczas jednego z wielu, wielu pokazanych tutaj klipów archiwalnych.

I oczywiście jest też mnóstwo materiałów z nagrodzonego Oscarem i Palme D’or filmu dokumentalnego Cousteau. cichy świat (projekt, który wyreżyserował wspólnie z legendarnym francuskim reżyserem Louisem Malle) oraz jego wiele seriali telewizyjnych, Szczególnie kochany. Morski Świat z Jacquesem Cousteau.

Transformacja w Cousteau ożywia jego urzekającą i złożoną tematykę poprzez niesamowitą falę starannie dobranych klipów audio i wideo.

dostarczony

Transformacja w Cousteau ożywia jego urzekającą i złożoną tematykę poprzez niesamowitą falę starannie dobranych klipów audio i wideo.

Widząc, jak Cousteau się rumieni (dokładnie mały kapelusz) wraz z resztą eklektycznej załogi na pokładzie dawnego trałowca RNM, który został przekształcony w statek badawczy Calypso, daje nowe uznanie dla Wesa Andersona Podwodne życie ze Stevem Zissou. Już samo zanurzenie się w kilku momentach tego materiału pozwala w pełni uświadomić sobie, jak miłosny hołd i aktualna tradycja morski świat To naprawdę było.

ale, stać się kosztem Reżyser Garbus, którego poprzednie tematy obejmowały złożone postacie, takie jak Nina Simone i Bobby Fischer, również nie boi się zmagać się z ciemniejszymi momentami swojego życia i sprzecznościami w krucjatach Cousteau.

Jacques Cousteau był innowatorem i odkrywcą wodnym, który w pewnym momencie wierzył, że ludzka osada na dnie oceanu jest możliwa.

dostarczony

Jacques Cousteau był innowatorem i odkrywcą wodnym, który w pewnym momencie wierzył, że ludzka osada na dnie oceanu jest możliwa.

Istnieją szczegóły straszliwego wypadku samochodowego, który zakończył jego karierę morską, jak on i jego zespół „jeżdżą” na żółwiach i często używali dynamitu „w imię nauki”, ponieważ prawdopodobnie byli odpowiedzialni za fortunę Abu Zabi po pomyślnym ukończeniu kontraktowe odwierty naftowe i głęboki wpływ śmierci syna na jego światopogląd w późniejszych latach.

Z drugiej strony trudno nie pośmiać się trochę z jego planów stałego zamieszkania ludzi na dnie oceanu.

Oprócz fali archiwalnych klipów audio i wideo, pieczołowicie wyselekcjonowanych z wielu różnych źródeł, stać się kosztem Ożywia swój temat poprzez narrację francuskiego aktora Vincenta Cassela o pamiętnikach odkrywcy.

To bezgłowa opowieść, w której komentatorzy opowiadają o wydarzeniach, z których pamiętają tylko połowę, dzięki czemu wizerunek Garbusa staje się o wiele skuteczniejszy i bardziej wpływowy.

stać się kosztem Pokaz zaczyna się w wybranych kinach od 21 października.

READ  Barack Obama „Nieudana gwiazda rocka”

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top