Stephen Adams występuje w barwach Grizzlies w wielkim zwycięstwie nad wysoko latającymi Pelicans

W zeszłym sezonie rozgrywający Grizzlies, Stephen Adams, zdobył 10 punktów i miał 21 zbiórek.

Nikki Portman/AP

Stephen Adams pokazał New Orleans Pelicans, czego im brakowało, pokonując Memphis Grizzlies w zwycięstwie 116:101 nad swoim byłym zespołem.

Adams został sprzedany do Memphis w zeszłym roku po tym Smutne zaklęcie z łabędziami Walcząc z przystosowaniem się do otoczenia, uzyskał najgorszą średnią od swojego debiutanckiego sezonu, z zaledwie 7,6 punktu na mecz.

Ale Big Kiwi Center jest wielkim hitem w Memphis Wniósł do sezonu 21 zbiórek i 10 punktów, gdy trzeci w rankingu Grizzlies wygrali drugą prostą, wygrywając wyjazdowe zwycięstwo nad Toronto Raptors w czwartek (piątek czasu nowozelandzkiego).

Adams zebrał również swoje 3100 zbiórek w obronie w drugiej kwarcie, gdy 29-latek kontynuuje kamień milowy w swoim 10. sezonie w NBA.

Star Ja Morant zdobył 32 punkty i zanotował osiem asyst, a Jaren Jackson Jr. dodał 17 punktów i sześć bloków, gdy Grizzlies otworzyli mecz w czwartej kwarcie w sobotnią noc (niedziela czasu nowozelandzkiego).

Grizzlies pokonali Pelicans 33-22 w czwartym meczu i odjechali, rozpoczynając tercję od wzrostu 19-4.

„W pewnym sensie związaliśmy cykl. Zdobądź, zatrzymaj. Zdobądź, zatrzymaj, ponieważ byliśmy zdyscyplinowani w naszej obronie 1 na 1”, powiedział trener Memphis Taylor Jenkins. „Zmusiliśmy ich do kilku mocnych uderzeń i nie daliśmy się im drugie życie”.

Zion Williamson zdobył 20 punktów dla Pelicans, a Trey Murphy III dodał 15. CJ McCollum, który zdobył 42 punkty i ustanowił rekord franczyzy 11 rzutów za trzy punkty w piątkowym (sobotnym) zwycięstwie NZT nad Filadelfią, miał 10 punktów i miał 1 z 7 na zewnątrz wspornika.

READ  Tokyo Paralympics 2020: Lisa Adams zakończyła kampanię w Nowej Zelandii z siódmym miejscem w finale dysku

Grizzlies wymusili 20 strat, co dało im 23 punkty. Obejmowało to 14 przechwytów, po trzy od Jacksona i Johna Conchara.

„To wspaniale” — powiedział Morant o przechwytach. „Pozwala nam wyjść i biegać. Obroty piłką na żywo to coś, z czego nie chcesz rezygnować, szczególnie dla zespołu takiego jak my.”

Gra była zacięta, dopóki Memphis nie otworzył czwartej kwarty z siedmioma punktami z rzędu, co dało dwucyfrową przewagę. Grizzlies ostatecznie powiększyli prowadzenie do 20, gdy Brandon Clarke i Jackson zdobyli bramkę w środku.

Pelicans grali trzeci mecz w ciągu czterech nocy. Podczas gdy trener New Orleans Willie Green przyznał, że mogło to doprowadzić do krachu w czwartej kwarcie, unikał używania tego jako wymówki. Zwycięstwo uczyniło domowy rekord Memphis 14-3.

„Przyznajcie za to zasługę Grizzlies” – powiedział Green. „Zajmują się biznesem na własnym terenie. Myślałem, że są bardziej fizyczną drużyną i byli o krok przed nami.”

Nowy Orlean wszedł do gry remisując z Denver o pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej, podczas gdy Memphis przegrał 1½ gry o trzecie miejsce.

Steven Adams i Ja Morant łączą siły, aby powstrzymać napastnika New Orleans Pelicans, Herberta Jonesa.

Pomimo trudnej pierwszej połowy i ogromnych problemów Williamsona, Pelicans zdołali utrzymać się blisko i przegrywali 53-50 do przerwy. Żadna z drużyn nie prowadziła dwucyfrową przewagą po wczesnych fazach drugiej kwarty.

„Zdecydowanie niepewna koszykówka” – powiedział Jenkins. „Czasami tam iz powrotem, ale znaleźliśmy sposób na zwycięstwo”.

Po trzech kwartach Memphis prowadziło 83:79.

„Niekonwencjonalna gra dla nas” – powiedział Green.

Mecz został opóźniony o około 12 minut w połowie drugiej kwarty z powodu awarii zegara, w wyniku której zegary czasu akcji nad obydwoma koszami były puste.

Po opóźnieniu operator utrzymywał czas strzelania do 24 sekund i został wezwany przez spikera. Zegary ruszyły ponownie przed końcem pierwszej połowy. „To zdecydowanie trochę nas ustawiło” – powiedział Jenkins.

READ  Były trener All Blacks, Sir Steve Hansen, był oszołomiony pominięciem Eddiego Jonesa