Stoch pewny skoków w Pekinie po strachu przed kontuzją

Skocznia narciarska – Mistrzostwa Czterech Skoczni – Garmisch-Partenkirchen, Niemcy – 1 stycznia 2022 r. Kamil Stoch w grze podczas pierwszej rundy REUTERS/Kai Pfaffenbach

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

21 stycznia (Reuters) – olimpijski mistrz Polski w łyżwiarstwie figurowym Kamil Stoch może być optymistą, jeśli chodzi o rywalizację na igrzyskach olimpijskich w przyszłym miesiącu w Pekinie, pomimo kontuzji kostki w zeszłym tygodniu, powiedział w piątek lekarz reprezentacji Polski.

Mężczyzna, który rutynowo skacze w pustkę z zawrotnych wysokości skoczni narciarskiej, zgiął kostkę, rzucając piłkę z powrotem do swoich kolegów z drużyny, którzy grali rozgrzewkową sesję tenisową 12 stycznia, trzy tygodnie przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich 2022 w lutym . .4.

„Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że będzie mógł startować (w Pekinie)” – powiedział Reuterowi lekarz reprezentacji Polski Alexander Winarski. „Moim zdaniem jest to bardzo realistyczne i jest bardzo prawdopodobne, że (jego kostka) zagoi się na tyle, że nie ma problemu”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Stoch zdobył złoty medal w konkursach na skoczniach regularnych i głównych mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, a cztery lata później z powodzeniem obronił tytuł wielkiej skoczni w Pyeongchang.

Lekarz powiedział, że czwartkowe wyniki MRI nie wykazały uszkodzeń więzadeł skokowych Stocha. „Więzadła są kompletne, a nie zerwane. To najważniejsza informacja. Torebka stawowa jest uszkodzona, ale tego się spodziewaliśmy” – powiedział.

Strach przed kontuzją był niepożądaną porażką dla walczącego Stocha, który zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata i nie wygrał w sezonie 2021-22, szukając najlepszych.

Trener Polski Michał Dolezal powiedział w zeszłym tygodniu lokalnej telewizji TVB, że Stoch nawet się nie rozgrzewa. „Reszta drużyny grała, a on po prostu pobiegł po piłkę, która uciekła” – powiedział. – Wtedy to się stało.

READ  Nowozelandzkie rugby stoi w obliczu kryzysu finansowego: skończyła się inwestycja gotówkowa w Silver Lake

Stoch pracuje nad rehabilitacją na siłowni i zbliża się do powrotu do pracy. „Zdecydowanie dzisiaj nie skoczy, zobaczymy, czy zrobi jakieś skoki testowe jutro” – powiedział lekarz.

Stoch, dwukrotny mistrz świata i dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata w narciarstwie, ma nadzieję na powrót do zawodów w Willingen w Niemczech w przyszłym tygodniu.

„Jest dość optymistyczny, bo widzi, że kostka dobrze się regeneruje, że może robić coraz więcej i nie sprawia mu to bólu. Tak niewielki obrzęk nie przeszkadza mu szczególnie” – dodał Winarski.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Anity Kobylińskiej w Gdańsku; Redakcja: Mitch Phillips i Christian Radnedge

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *