Stowarzyszenie Graczy wzywa zarząd New Zealand Rugby do rezygnacji

Stowarzyszenie Graczy wzywa zarząd New Zealand Rugby do rezygnacji

Roba Nicola
zdjęcie: RNZ/Rebecca Parsons-King

Nowozelandzkie Stowarzyszenie Graczy Rugby odpowiedziało na plany NZ Rugby dotyczące wprowadzenia zmienionych zmian w zarządzie w stosunku do zmian zaproponowanych w Raporcie Pilkingtona w zeszłym roku.

W opublikowanym dzisiaj 16-stronicowym dokumencie prezes stowarzyszenia Rob Nicholl potwierdził, że „nie popiera żadnej z propozycji przedstawionych przez NZR lub związki regionalne w związku z reformą zarządzania w NZR”.

We wniosku powołano się na „brak zaufania do obecnego kierownictwa NZR” i popierano przyjęcie zaleceń raportu bez kompromisów.

„Minęło osiem miesięcy od opublikowania recenzji. Gra jest powszechnie postrzegana jako niekompetentna/zdezorganizowana, niekompetentna i po prostu chaos w zarządzaniu” – czytamy w oświadczeniu.

„Te same kwestie podkreślone w przeglądzie i które przyczyniły się do jego wniosku – że zarządzanie Nową Zelandią nie nadaje się do zamierzonego celu – dosłownie ujawniają się na oczach Nowej Zelandii.

„Obecnie panuje próżnia w zakresie przywództwa, dlatego ta propozycja ma na celu wypełnienie tej luki i zapewnienie czegoś, za czym cała gra będzie mogła się zjednoczyć i wspierać”.

Nicol wezwała obecny zarząd, któremu przewodniczy Dame Patsy Reddy, aby ustąpił i ponownie ubiegał się o swoje stanowiska w ramach raportu Pilkingtona.

Prezydent Nowej Zelandii w dziedzinie rugby Dame Patsy Reddy.

Prezydent Nowej Zelandii w dziedzinie rugby Dame Patsy Reddy.
zdjęcie: Michaela Bradleya

„Jest zatem jasne, że obecny zarząd NZR nie nadaje się do swoich celów i prawdopodobnie będzie pełnił funkcję tymczasową w oczekiwaniu na powołanie nowego zarządu NZR” – powiedział Nicol.

„W tym kontekście honorową i właściwą rzeczą jest, aby obecny zarząd NZR złożył rezygnację i, jeśli sobie tego życzy, ponownie złożył wniosek w ramach nowo utworzonego procesu”.

Proces ten będzie obejmował niezależną komisję ds. nominacji Zarządu oraz „grupę sterującą ds. wdrażania obejmującą wielu interesariuszy”, która będzie nadzorować zalecenia zawarte w raporcie Pilkington. NZR opowiadało się za modelem, w którym obecna rada miałaby pełnić funkcję do końca swojej kadencji w ciągu najbliższych dwóch lat.

READ  State of Origin 2022, Game Three Late Mail, ostatnie składy drużyn i wiadomości o drużynach dla Game III z serii Ampol Origin

Oświadczenie następuje po dwóch tygodniach bardzo napiętych dla kierownictwa rozgrywek krajowych, kiedy to związki prowincjonalne (PU) przedstawiły sprzeciw wobec nadchodzącego specjalnego walnego zgromadzenia NZR, którego Reddy stwierdziła, że ​​nie może poprzeć i złoży rezygnację, jeśli zostanie przegłosowane NA. .

Jest to główny punkt sporny dla hrabstw – które, co zrozumiałe, są zaniepokojone możliwością ograniczenia wpływu na szczeblu zarządu – została poruszona przez Nicol, która stwierdziła, że ​​„rugby funkcjonuje obecnie w złożonym świecie”.

„Ważne jest, aby w zarządzie NZR znajdowały się osoby posiadające doświadczenie z pierwszej ręki w tych środowiskach, na różnych poziomach.

„Włączenie tej zasady do jakichkolwiek ram kompetencji ma na celu zapewnienie zaangażowanych jednostek biznesowych, że problem ten został zauważony i zostanie rozwiązany w ramach nowego modelu”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *