„Stuck in Heaven”: Doktor utknął w Queenstown po odwołaniu czterech lotów

Dr Peter Brown odszedł ze swoim kolegą Timem Robertsem.  Oboje pozostali w Queenstown po tym, jak nie zapewnili sobie wyjazdu za granicę.

dostarczony

Dr Peter Brown odszedł ze swoim kolegą Timem Robertsem. Oboje pozostali w Queenstown po tym, jak nie zapewnili sobie wyjazdu za granicę.

Mężczyzna z Gisborne jest teraz zarezerwowany w Queenstown po tym, jak anulowano cztery z jego rezerwacji lotów repatriacyjnych, ale Air New Zealand twierdzi, że na ostatnich lotach jest wystarczająco dużo miejsc, aby się wydostać.

ostateczna data Aby wyciągnąć ludzi z Queenstown Repatriacja w związku z ogólnokrajowym zamknięciem poziomu 4 wygasła z końcem piątku. to było Przedłużenie terminu; Z podróżnikami z innych części kraju tylko do końca czwartku, aby odbyć podróż.

Air New Zealand twierdzi, że chociaż zarezerwowano wiele ostatnich lotów, jeden lot do Auckland był pusty z 60 miejscami, a inny lot do Wellington miał ponad 100 wolnych miejsc.

Dr Peter Brown, specjalista od płuc, który pracuje w Gisborne Hospital, wciąż tkwi w hotelu w Queenstown i nie może wrócić do domu po kilku odwołaniach.

Czytaj więcej:
* Covid-19 NZ: Wyspa Południowa pozostaje wolna od spraw społecznych w sobotę
* Covid-19: Ważne nowe miejsca zidentyfikowane w South Waikato, centralna Wyspa Północna
* Około 10 pracowników Mitre w Timaru i Oamaru jest w samoizolacji

Wyłączenie poziomu alarmu 4 zmusiło około 5000 podróżnych z North Island do skrócenia wakacji w Queenstown.

Kiedy był na Wyspie Południowej na wycieczce narciarskiej z kolegą Ogłoszono zamknięcie.

Brown następnie przebukował swoje loty, aby wyjść wcześniej. pokazać się rzeczy Cztery e-maile z potwierdzeniem rezerwacji. Trzy samoloty miały odlecieć w piątek, a inne miały odlecieć w sobotę.

Powiedział, że to wszystko zostało anulowane. Powiedział, że dwa ostatnie zostały zorganizowane telefonicznie z Air New Zealand.

„[We’re] Utknęliśmy w niebie, ale nie tam, gdzie naprawdę powinniśmy być”.

Jako specjalista od płuc Brown powiedział, że obawia się, że nie wróci do społeczności Tirawiti, w której mieszkał i pracował, aby pomóc w przypadku pojawienia się przypadków Covid-19.

READ  TSB zapewnia kupującym Taranaki masową dystrybucję
Air New Zealand twierdzi, że w czwartek i piątek obsługiwał dodatkowe 12 lotów z Queenstown.

dostarczony

Air New Zealand twierdzi, że w czwartek i piątek obsługiwał dodatkowe 12 lotów z Queenstown.

„Nie jestem blisko miejsca, w którym powinienem być” – powiedział.

Brown powiedział, że w sobotę rano Air New Zealand poinformował go, że nie ma dostępnych lotów z Queenstown.

Skrócony rozkład lotów Air New Zealand na najbliższe cztery dni nie obejmuje lotów do Queenstown ani z niego dla niezbędnych pracowników i ładunków. Loty kończą się tylko z Auckland, Wellington, Christchurch, Dunedin i Nelson.

Prezes Air New Zealand, Greg Foran, powiedział, że cztery dodatkowe loty wystartowały z Queenstown w czwartek, a osiem dodatkowych lotów wystartowało w piątek.

Powiedział, że linie lotnicze szacują, że 600 osób będzie musiało lecieć z Queenstown w piątek, a Air New Zealand zapewniło pojemność 900 osób.

Rzeczniczka lotniska Queenstown powiedziała, że ​​w środę i czwartek był większy popyt niż dostępność lotów – a przedłużenie o wysiadanie w piątek było mile widzianą wiadomością.

Mówi się, że w ciągu trzech dni przez lotnisko Queenstown podróżowało ponad 12 000 osób.

Rzeczniczka Departamentu i Gabinetu Premiera powiedziała, że ​​okno na repatriację z powodu zamknięcia zostało zamknięte.

Powiedziała, że ​​ludzie muszą pozostać tam, gdzie są teraz, pod warunkiem, że jest to bezpieczne, do końca czwartego poziomu alarmowego.

„Potrzebujemy ludzi, aby pozostali tam, gdzie jesteśmy, gdy jesteśmy na poziomie czujności 4” – powiedziała. „To zatrzyma rozprzestrzenianie się Covid-19 w całym kraju”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *