Sukces Timbers był kontynuowany w Seattle, przegrywając Sounders 3-0

SEATTLE (AP) – Jaroslav Nezgoda strzelił gola w 24. minucie, Santiago Moreno i Daeron Asprilla trafili pod koniec drugiej połowy, a Portland Timbers pozostali niepokonani w ostatnich siedmiu meczach w Seattle w sezonie zasadniczym, wygrywając 3:0 z Sounders. Sobota.

Zwycięstwo kontynuowało pasmo sukcesów Timbers grających trzy godziny na północ przeciwko ich najgorętszemu rywalowi. Portland nie przegrało meczu w sezonie zasadniczym z Sounders w Seattle od 27 maja 2017 roku. Ten odcinek obejmuje teraz pięć zwycięstw i dwa remisy.

Pierwsze starcie Cascadii w tym sezonie między dwoma przeciwnikami miało być całodniowym świętem, w którym Sounders zostali pierwszą drużyną MLS, która wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF w maju – wraz z walką z Timbers.

Portland miał inne pomysły. Siódma bramka Niezgody w sezonie dała Portlandowi wczesną przewagę, a Seattle Timbers, które grało prawie całą drugą połowę z zaledwie dziesięcioma zawodnikami, wykorzystało to po tym, jak obrońca Sounders, Jackson Ragen, został wyrzucony z boiska chwilę po drugiej żółtej kartce w drugiej połowie.

Bramka Niezgody padła, gdy polski napastnik wypadł z obrony, a dośrodkowanie Sebastiána Blanco znalazło się idealnie na tylnym słupku. Rzut karny Moreno nadszedł w 82. minucie po tym, jak przegląd wideo potwierdził obecność piłki ręcznej w Seattle w polu karnym. Asprilla dodała kablówkę trzy minuty później, gdy Seattle przesunęło liczby do przodu.

Oprócz i tak już gorącej rywalizacji, Seattle dodało kilka dodatkowych hitów, świętując tytuł klubu w Lidze Mistrzów. Seattle stało się pierwszą drużyną MLS, która wygrała zawody w obecnej formie, pokonując LigaMX Pumas w majowym finale.

Uroczystość obejmowała odsłonięcie sztandaru CCL Championship wiszącego pod sufitem Lumen Field.

„Jesteśmy tutaj, aby świętować tytuł, który zdobyliśmy, ale tego nie zrobili!” Drew Carey, właściciel mniejszości z Seattle, powiedział podczas imprezy przed meczem, że stoi zaledwie kilka stóp nad ławką w Portland.

READ  NRL 2021: Titans v Panthers Round 10, Gold Coast vs Penrith

Ale Sounders odeszli, żałując straconych okazji w pierwszej połowie. Nicholas Lodeiro otrzymał wcześnie okazję, która została odrzucona dopiero po reakcji bramkarza Portlandu Aljaža Ivačiča. Claudio Bravo obronił strzał głową Ragana z linii, a napastnik Seattle, Raul Ruediaz, trafił w słupek z około 10 metrów w pierwszej połowie.