Świąteczny bonus? Bank przypadkowo wrzucił 250 milionów dolarów na konta szczęśliwych Brytyjczyków

Brytyjski bank stara się odzyskać ponad 250 milionów NZ, które omyłkowo zapłacił w Boże Narodzenie.

Santander zdeponował 130 milionów funtów na 75 000 różnych kont, z których wiele znajduje się w konkurencyjnych bankach. Pieniądze podobno pochodziły z własnych rezerw banku.

„Żałujemy, że z powodu problemu technicznego niektóre płatności od naszych klientów korporacyjnych zostały błędnie zduplikowane na kontach odbiorców” – podał bank w oświadczeniu. „W rezultacie żaden z naszych klientów nigdy nie wyszedł z kieszeni, a w nadchodzących dniach będziemy ciężko pracować z wieloma bankami w Wielkiej Brytanii, aby odzyskać zduplikowane transakcje”.

Santander poprosił o pomoc inne banki, w tym Barclays, HSBC i Virgin Money, ten Czasy Londynu wzmiankowany.

Brytyjskie prawo zabrania ludziom błędnie zdeponowanych pieniędzy na swoich kontach, jeśli wiedzą, że to pomyłka – Sprawcy grozi do 10 lat więzienia. Dwie siostry, które wydały 135 000 funtów, które w tajemniczy sposób pojawiły się na ich koncie w 2008 roku, zostały uwięzione na 10 miesięcy, ten New York Times wzmiankowany.

Amerykański Citibank był na początku tego roku Uniemożliwiono mi odzyskanie setek milionów dolarów, które omyłkowo zapłaciłem na początku, Sędzia orzeka, że ​​bank i tak jest winien te pieniądze.

W 2009 roku para kiwi uciekła po przebudzeniu i okazało się, że Westpac był Przez pomyłkę dał im 10 milionów dolarów Przekroczenie konta bankowego. Jeden został ostatecznie uwięziony, a drugi skazany na karę pozbawienia wolności.

READ  Wartości domów w Dunedin spadają, najgorsze perspektywy

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top