Świątek został wybrany Polską Osobowością Sportową Roku, jako pierwszy tenisista, który zwyciężył od 1937 roku

Świątek został wybrany Polską Osobowością Sportową Roku, jako pierwszy tenisista, który zwyciężył od 1937 roku

W 2022 roku była mistrzynią WTA, a teraz została Polską Sportowcem Roku. W sobotę Iga Świątek została wybrana Osobowością Sportu Polskiego Roku, będąc pierwszą tenisistką, która zdobyła tę nagrodę od 1937 roku.

Jadwiga Jędrzejewska, najlepsza polska zawodniczka przed pojawieniem się tenisa w Erze Otwartej w 1968 roku, zdobywała tę nagrodę w latach 1936 i 1937.

Świątek pokonał gwiazdę piłki nożnej Roberta Lewandowskiego, innego tenisistę Huberta Hurkacza i innych, aby zdobyć nagrodę. Faktycznie Lewandowski nominował ją do tej nagrody, a Świątek przyznała po kończącej sezon półfinałowej porażce z Aryną Sabalenką na WTA Finals, że myśli o tegorocznym głosowaniu.

„Dwa lata temu była druga” – powiedziała. „Na pierwszym miejscu był Lewandowski. Jestem bardzo ciekaw, co się wydarzy w tym roku!”

Nie mogąc osobiście uczestniczyć w ceremonii, Świątek pochwaliła się wsparciem, jakie otrzymała w historycznym sezonie 2022, w malowniczym poście w mediach społecznościowych z australijskiej plaży, w którym odebrała nagrodę.

Po tym, jak pomógł Polsce dotrzeć do półfinału United Cup, Świątek wycofał się z rozgrywanego w tym tygodniu turnieju Adelaide International 2 z powodu kontuzji prawego barku. Będzie pierwszą rozstawioną w Australian Open, który rozpocznie się 16 stycznia.

READ  18/23 lipca Bayshore Sports Broadcast Sked

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *