„Świetnie to robisz!” – Świątek z gratulacjami od królów polskiego sportu

„Świetnie to robisz!”  – Świątek z gratulacjami od królów polskiego sportu

„Świetnie to robisz!” – Iga Świątek z gratulacjami od polskiej rodziny sportowej

Iga Świątek została doceniona przez mistrzów tego sportu w rodzinnej Polsce po zdobyciu trzeciego tytułu mistrzowskiego w kończącym sezon turnieju Wielkiego Szlema US Open.

21-latka, która stała się obecnie ikoną sportu w swoim kraju jako pierwsza polska drużyna nr 1 na świecie w WTA lub ATP Tour, otrzymała gratulacje od byłej nr 2 świata Agnieszki Radwańskiej, a także od ATP World Tour -zdobywca mistrzostw Europy w piłce nożnej. Robert Lewandowski trzykrotnie był laureatem nagrody Polskiej Osobowości Sportowej Roku.

„Po prostu daje radę! Ogromne gratulacje dla Igi Świątek” – napisała na Twitterze po finale Radwańska, finalistka Wimbledonu 2012, odnosząc się do mistrzyni.

„Gratulacje Ija!” Lewandowski zaczął od własnego tweeta. „Jesteś wielkim mistrzem i udowodniłeś to po raz kolejny na największej scenie. Jestem bardzo szczęśliwy z twojego powodu”.

Świątek ma obecnie remis z byłą numer jeden na świecie Angelique Kerber i zdobyła trzeci tytuł Wielkiego Szlema, a wśród aktywnych zawodniczek brakuje jej jedynie do czterech tytułów Naomi Osaki, po tym jak Serena Williams przeszła na emeryturę w Nowym Jorku.

Co więcej, liderka tournee ma ponad dwukrotnie więcej punktów rankingowych niż jakakolwiek inna zawodniczka WTA i poprawiła swój doskonały rekord w finałach do 10:0 dzięki zwycięstwu nad Ons Jabeur na stadionie Arthur Ashe.

„Trudno to opisać w jednym zdaniu. „Ale jestem z siebie bardzo dumna” – opisała Świątek na konferencji prasowej po meczu o zdobyciu pucharu.

🎾 Bezpłatne >> Dołącz do naszego legendarnego newslettera

🎾 Dołącz >> Zdobądź sprzęt tenisowy o wartości 700/600 GBP od Tennishead CLUB

🎾 Społeczne >> Facebook, Świergot, Instagrama & youtube

🎾 Przeczytaj >> Najlepszy magazyn tenisowy na świecie

🎾 Obejrzyj >> Jak cieszyć się tenisem ATP/WTA/Slam w telewizji

🎾 Sklep >> Sprzęt tenisowy w najniższej cenie od naszego zaufanego partnera

READ  Robert Lewandowski | Czy Robert Lewandowski to najlepszy numer 9 we współczesnej piłce nożnej?

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *