Świetny bokser Manny Pacquiao ogłosił przejście na emeryturę

Manny Pacquiao ogłosił przejście na emeryturę.

John Loescher/AFP

Manny Pacquiao ogłosił przejście na emeryturę.

Legenda boksu Manny Pacquiao oficjalnie odwiesza rękawice.

Mistrz świata ósmej klasy i senator Filipin ogłosił w środę wycofanie się z ringu.

„Chciałbym podziękować całemu światu, zwłaszcza Filipińczykom, za wsparcie Manny’ego Pacquiao. Pożegnanie z boksem” – powiedział 42-latek w 14-minutowym filmie zamieszczonym na jego stronie na Facebooku. „Trudno mi pogodzić się z tym, że mój czas jako bokser się skończył. Dziś ogłaszam przejście na emeryturę.”

Pacquiao zakończył swoją 26-letnią, 72-walkową karierę z 62 zwycięstwami, ośmioma porażkami i dwoma remisami. Z tych 62 zwycięstw 39 było przez nokaut, a 23 przez decyzję. Zdobył 12 tytułów mistrza świata i jest jedynym zawodnikiem w historii, który zdobył tytuły w ośmiu różnych kategoriach wagowych.

Czytaj więcej:
* Legenda boksu Manny Pacquiao rozważa przejście na emeryturę, wyścig prezydencki po przegranej
* Kariera się skończyła? Mane Pacquiao przegrywa z Yordenisem Ogasem przez jednogłośną decyzję
* Manny Pacquiao wygrywa swoją 60. walkę w karierze dzięki nokautu w siódmej rundzie Lucasa Matthysse .a

Następnie przeszedł na emeryturę z boksu Frustrująca porażka Lordnisa Ogasa w Paradise, Nevada 21 sierpnia najmłodszy kubański bokser pokonał Pacquiao jednogłośną decyzją i zachował tytuł WBA wagi półśredniej. Była to pierwsza bitwa Pacquiao od ponad dwóch lat.

„Dziękuję za zmianę mojego życia, kiedy moja rodzina była zdesperowana, dałeś nam nadzieję i dałeś mi możliwość walki z ubóstwem” – powiedział Pacquiao w filmie. „Dzięki tobie mogłem inspirować ludzi na całym świecie. Dzięki tobie otrzymałem odwagę, by zmienić więcej istnień.”

Pacquaio wspomniał niedawno o przejściu na emeryturę. Zgodnie z oczekiwaniami ma na celu większe pole bitwy politycznej. Na początku tego miesiąca przyjął nominację swojej partii politycznej i ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Filipin w wyborach w maju 2022 roku.

READ  Polska wysyła pomoc migrantom utkniętym na granicy z Białorusią | Wiadomości, sport, praca

Oskarżył administrację prezydenta Rodrigo Duterte, swojego byłego sojusznika, o pogłębianie korupcji na Filipinach. Obiecał walczyć z biedą i ostrzegł skorumpowanych polityków, że wkrótce trafią do więzienia.

Historia życia Pacquiao od biedy do bogactwa i jego legendarna kariera przyniosły zaszczyt jego południowo-wschodniej Azji, gdzie znany jest pod pseudonimami Pacman, People’s Champ i National Fist.

Ostatnia walka Manny'ego Pacquiao zakończyła się rozczarowaniem.

John Loescher/AFP

Ostatnia walka Manny’ego Pacquiao zakończyła się rozczarowaniem.

Jako nastolatek opuścił biedny dom na południowych Filipinach i ukrył się na statku płynącym do Manili.

Zadebiutował w boksie zawodowym jako junior w wadze muszej w 1995 roku, w wieku 16 lat, wydostając się ze skrajnego ubóstwa, aby stać się jednym z najlepiej opłacanych sportowców na świecie.

Eddie Banaj, 79-letni emeryt, powiedział, że Pacquiao był jego idolem i oglądał prawie wszystkie jego walki. Uważa jednak, że ikona boksu powinna przejść na emeryturę wcześniej.

Ikona boksu i filipiński senator Manny Pacquiao powiedział, że będzie kandydował na prezydenta w wyborach w 2022 roku.

Nieobsługiwane / AP

Ikona boksu i filipiński senator Manny Pacquiao powiedział, że będzie kandydował na prezydenta w wyborach w 2022 roku.

„Powinien był to zrobić zaraz po pokonaniu (Keitha) Thurmana” – powiedział Banaj o zwycięstwie Pacquiao nad Thurmanem 20 lipca 2019 r. w Las Vegas, przedostatniej walce Pacquiao. „Byłoby lepiej, gdyby zakończył karierę bokserską wygraną, a nie przegraną”.

Jednak Pacquiao wierzy, że zawsze zostanie zapamiętany jako zwycięzca. Setki milionów dolarów zarobków w karierze i jego osiągnięcia nie pozostawiają wątpliwości.

„Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiłem i osiągnąłem w życiu”, powiedział Pacquiao w środę. „Właśnie usłyszałem ostatni dzwonek. Boks się skończył”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top