Sydney Kings pokonują NZ Breakers i prowadzą 2:1 w NBL Championship Series

Will McDowell-White kontynuuje atak przeciwko Breakers w trzecim meczu NBL Championship Series w Sydney.

Matta Kinga / Getty Images

W Qudos Bank Arena, Sydney: Sydney Kings 91 (Dian Vasiljevic 15, Tim Soares 14, Justin Simon 13, Derek Walton Jr. 12, Angus Glover 11, Xavier Cox 10), Nowa Zelandia Breaker 68 (Will McDowell White 11, Jarrell Brantley 10, Barry Brown Jr. 10, Ryan Robert 10). 1h: 22-24; HT: 43-47-43; 3Q:67-59. Seria Kings prowadzi 2-1.

Sydney Kings zdominowali NBL Championship Series przed największą publicznością w historii NBL.

Kings przerwali serię pięciu porażek dla Nationals w spotkaniach pomiędzy dwoma klubami w sezonie 2022-23, odnosząc decydujące zwycięstwo 91-68 nad New Zealand Breakers w meczu 3 przed rekordową publicznością NBL. 18 049 w Qudos Bank Arena.

Muddy Mauer Crackers, którzy zdobyli tylko sześć wiader przez całą drugą połowę i zostali odgwizdani za 26 błędów w grze, mają teraz diabelską robotę do wykonania, przegrywając 2: 1 w meczu do trzech zwycięstw, gdy obie drużyny zmierzają do Auckland na Game Four w niedzielę. Jest to teraz obszar, który trzeba wygrać dla Kiwi po zrzuceniu dwóch na skarbiec do odrodzonej talii Królów.

Statystyki zdecydowanie faworyzują trzech zwycięzców meczów w serii best-of-five, a ludzie Chase’a Buforda mają teraz dwa szanse na wygranie mistrzostw jeden po drugim, a zwycięzca wraca do Sydney w następną środę, jeśli to konieczne.

Nowozelandczycy uderzyli w ścianę podczas głównej przerwy w tym, co okazało się dla nich okropnym piątkowym wieczorem, ponieważ zdobyli zaledwie 21 punktów w drugiej połowie, a ich czteropunktowa przewaga do przerwy została szybko zgnieciona w trzeciej tercji 24-12 . Drużyna Mauera również zamieniła się w kolejnego rozgrywającego z dziewięcioma punktami, kiedy zawisła na pojedynczych cyfrach w ostatnim segmencie.

READ  W poniedziałek polski prezydent ogłosi nowego premiera

The Breakers mieli 11 punktów, 6 zbiórek i 4 zbiórki od Willa McDowella-White’a, ale każdy miał tylko 10 punktów od Barry’ego Browna Jr. i Jarrella Brantleya, którzy po przerwie byli bez punktów. Brantley grał tylko 24 minuty i został sfaulowany na początku ostatniej tercji.

Napastnik Tom Abercrombie został dobrze powstrzymany przez Sydney Kings w trzecim meczu serii finałów NRL.

Francuski gracz NBA, Ryan Robert, zdobył 10 punktów w 15 minut, ale jego wskaźnik trafień z sześciu punktów z głębi uniesie brwi dla niektórych obserwujących skautów. Większość z nich była szeroko otwarta.

Mauer wychwycił również ciche próby Dirka Bardona (5 punktów i 5 zbiórek), Isaiah Brigade (5 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty) i Toma Abercrombiego (3 punkty na 1 z 6), podczas gdy Rob Lowe był bardziej zajęty. Z 7 punktami i 5 tablicami w 16 minut.

Breakers mieli kolejny słaby strzał, z zaledwie 35% trafień (21 z 59), podczas gdy Kings strzelili solidne 48% z podłogi, 36% z głębi i wygrali zbiórkę 42-36. Tylko przy jednym obrocie w drugiej połowie, gdy wywierali nieustępliwą presję na klub Kiwi na dłuższą metę – wygodnie przyćmiewając niezwykle ważną bitwę kondycyjną.

Kings mieli kolejny świetny wszechstronny występ importowanego Justina Simona, który zakończył z 13 punktami, 6 asystami, przechwytem i parą bloków, podczas gdy snajper Dejan Vasiljevic zdobył 16 punktów po 6 z 14 rzutów dla zwycięzców.

Ale ich ładunek był dobrze podzielony. Derrick Walton Jr. (12 punktów, 9 dziesięciocentówek) i związany z NBA Xavier Cox (10 punktów, 8 zbiórek) zlekceważyli swoje dolegliwości, aby zaoszczędzić więcej produktywnych minut w tym meczu, podczas gdy nieznośny Angus Glover dodał 11 kluczowych ananasów na 3-of- 5 strzelanie.

Breakers wyglądali dobrze, ponieważ przez pierwsze dwie tercje trzymali nosy do góry, prowadząc 24-22 po pierwszej i 47-43 do głównej przerwy. Ale słaba trzecia tercja, wygrana 24-12 dla gospodarzy, sprawiła, że ​​goście oddali prowadzenie Kings, którzy objęli ośmiopunktowe prowadzenie (67-59) przed ostatnią kwartą.

READ  NZ Breakers zapewniają sobie miejsce w kwalifikacjach NBL, ale po porażce z Adelaide 36ers przejdą dalej

Stamtąd odbyła się parada królów, podczas gdy problemy strzeleckie Breakers nie ustawały, a obrońcy tytułu płynęli po najbardziej komfortowe zwycięstwa.