Szef WHO rozważa sagę Neila Younga i Joe Rogana na Spotify

Szef Światowej Organizacji Zdrowia ważył się saga z udziałem muzyka Neila Younga, podcastera Joe Rogana i Spotify.

Spotify jest obecnie w trakcie usuwania muzyki Younga dwa dni po tym, jak on zamieścił na swojej stronie list z żądaniem usunięcia jego katalogu w odpowiedzi na „fałszywe informacje o szczepionkach” na platformie streamingowej.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Salvatore Di Nolfi/AP

Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

List Younga, który został usunięty, był zaadresowany do jego menedżera i dyrektora w jego wytwórni płytowej i cytowany podcaster Joe Rogan imienia i nazwiska w ramach jego problemu ze Spotify.

„Robię to, ponieważ Spotify rozpowszechnia fałszywe informacje o szczepionkach – potencjalnie powodując śmierć tych, którzy wierzą, że rozpowszechniane przez nie dezinformacje” – napisał w liście. Toczący Kamień. „Proszę, natychmiast zajmij się tym dzisiaj i informuj mnie o harmonogramie”.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Neil Young stawia Spotify ultimatum: Ja or Joe Rogan
* Spotify ściąga muzykę Neila Younga po jego ultimatum w sprawie Joe Rogana i „fałszywych informacji o szczepionkach”
* Lekarze wołają na Spotify, że Joe Rogan rozpowszechnia „fałszywe i społecznie szkodliwe” twierdzenia Covid-19
* Jak Joe Rogan stał się najpopularniejszym podcasterem na świecie

„…Chcę, abyś natychmiast powiadomił Spotify, że chcę, aby cała moja muzyka została usunięta z ich platformy” – kontynuował list. „Mogą mieć Rogana lub Younga. Nie jedno i drugie.

Spotify od tego czasu zaczęło usuwać muzykę Younga z platformy, o czym powiedział rzecznik Washington Post że istnieje „wielka odpowiedzialność” za zrównoważenie zarówno bezpieczeństwa dla słuchaczy, jak i wolności dla twórców.

„Mamy szczegółowe zasady dotyczące treści i usunęliśmy ponad 20 000 odcinków podcastów związanych z Covid-19 od początku pandemia.

„Żałujemy decyzji Neila o usunięciu jego muzyki ze Spotify, ale mamy nadzieję, że wkrótce powitamy go z powrotem” – powiedział rzecznik.

Podcaster Joe Rogan.

Michael S. Schwartz/Getty Images

Podcaster Joe Rogan.

Od tego czasu Światowa Organizacja Zdrowia skomentowała sagę, a dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus dziękował Youngowi za „przeciwstawienie się dezinformacja i nieścisłości” o Szczepienia przeciw Covid.

W tweecie powiedział, że „wszyscy mamy do odegrania rolę, aby zakończyć tę pandemię i infodemia” – podświetlanie w szczególności platformy mediów społecznościowych.

Rogan, który prowadzi jeden z najpopularniejszych podcastów na świecie, ma wielokrotnie rozpowszechniał dezinformacje wśród swoich szacunkowych 11 milionów słuchaczy o szczepionkach na koronawirusa.

W tym miesiącu koalicja setek lekarzy i ekspertów zdrowia publicznego napisał list otwarty do Spotify za pozwolenie Joe Rogan rozpowszechniać „fałszywe i społecznie szkodliwe twierdzenia” na temat koronawirusa i szczepień na platformie streamingowej.

READ  WELLINGTON DZIŚ 5 października: Służby ratunkowe reagują na poważną katastrofę w Kapiti, mężczyzna mówi, że po omdleniu odmówiono mu właściwej opieki medycznej w MIQ

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top