Szef WVU stawia Big 12 w złej pozycji w CFP

Podczas swojej pięcioletniej przerwy na stanowisku rektora czterech różnych uniwersytetów – a jest na swojej drugiej kadencji w Zachodniej Wirginii – Gordon G. zawsze był dobry w klasycznych, wywołujących swędzenie dźwiękach.

Na przykład, gdy był w stanie Ohio, zapytano go, czy po skandalu zwolniłby trenera piłki nożnej Jima Tressela. Ji odpowiedział: „Mam tylko nadzieję, że trener mnie nie zwolni”.

Ponownie porównał piłkę nożną TCU do Little Sisters of the Poor, dopiero później, po tym, jak Horned Frogs wygrały Rose Bowl, popracował jako wolontariusz z Little Sisters i twierdził, że zamierza zamówić wronę na kolację.

Pojawiły się dodatkowe przeprosiny za komentarze dotyczące Notre Dame, księży katolickich, Louisville, SEC i polskiego wojska.

Zasadniczo jest mądrym facetem, który mówi dużo głupich, a czasem zabawnych rzeczy.

To prowadzi nas do Ji mówi gazecie studenckiej WVU Że nagle stanowczo sprzeciwia się posuwaniu się naprzód z proponowanym 12 drużynowym meczem piłki nożnej, ponieważ Teksas i Oklahoma opuszczają Wielką 12kę dla SEC.

„Byłem silnym obrońcą 12 drużyn playoff” – powiedział Ji. „Nie wracam teraz, ponieważ myślę, że w zmieniającym się środowisku chcemy, aby było bardzo ciasno i utrzymać je, więc istnieje wiele możliwości, aby zmienić to, co robimy w lekkiej atletyce”.

Ponownie, to jest Gordon G. ale co?

Dlaczego prezydent Wirginii Zachodniej – nie przedstawiony tutaj – próbuje ograniczyć szanse swojej szkoły, wraz z innymi zawodnikami z Wielkiej 12, podczas play-offów futbolu uniwersyteckiego? (Zdjęcie: Frank Jansky/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Wielka 12 nie powinna próbować sprzeciwiać się, opóźniać ani utrzymywać niczego w 12-zespołowym schemacie playoffów. Powinieneś pracować, aby jak najszybciej zakończyć transakcję, zapłacić i doprowadzić do wiążącej ratyfikacji. Niezgoda to najgłupsza rzecz, jaką może zrobić konferencja.

READ  Obrona Joela Embiida jest powodem, dla którego MVP meczu nie powinien być jego pierwszym

Jak omówiono w tym odcinku podcastu „College Football Enquirer”, najważniejsza linia ratunkowa dla pozostałych ośmiu członków — w tym WVU — zbliża się do playoffów. Obecny plan wymaga, aby co roku sześciu najlepszych mistrzów konferencji otrzymywało automatyczną ofertę. Powinno to obejmować, prawie każdego roku, mistrza Wielkiej 12 (nawet jeśli OU i UT zniknęły).

Ta okazja do gry o tytuł krajowy pozwoli Big 12 pozostać w rekrutacji i nadal być stosunkowo atrakcyjnym dla partnerów telewizyjnych. Nie, nie rozwiąże to utraty prestiżu i dochodów wynikających z odejścia z Sooners i Longhorns. Ale Big 12 bez regularnej okazji w automatycznej licytacji spycha całą ligę na drugi poziom. Byłby to po prostu kolejny AAC lub Mountain West, próbujący dostać się do środka, prawie zawsze zaglądający z zewnątrz.

To będzie gwóźdź do trumny Ligi.

Jest mało prawdopodobne, że 77-letnia Gee pomyślała o tym, zanim się odezwała. Może próbuje odroczyć play-off dla okupu czy coś w tym stylu. Jeśli tak, to nie zadziała.

W rzeczywistości korzystne byłoby dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Wielkiej Dziesiątki i innych zmniejszenie liczby automatycznych ofert z sześciu do pięciu, a nawet czterech. To skutecznie wyeliminowałoby konkurencję i otworzyłoby więcej dużych witryn, które w większości trafiałyby do ich szkół.

To tylko pogorszy wszystko dla Wielkiej 12, dlatego muszą zostać nakłonieni do podpisania automatycznego systemu sześciu ofert.

Zamiast tego pojawił się Wódz Ji, który znów wpadł do jego ust. Inteligentny. Czasami zabawny facet. Ale także facet, który często nie ma pojęcia, o czym mówi, jeśli chodzi o futbol uniwersytecki.

******

Również w tej wersji podcastu:

  • Scott Frost i Nebraska wyglądają okropnie. Czy nadchodzi zmiana w szkoleniu? Czy to zrobi różnicę?

  • Czy Britt Bielima może naprawdę sprawić, że Illinois zostanie zwycięzcą?

  • UCLA zmiażdżyło Hawaje, ale LSU jest duże.

  • Czy Wielka 12 powinna się rozszerzać?

  • Wyścig w sprawie: Ohio State – Minnesota; Boise State – UCF.

READ  Pani Lisa Carrington otrzymuje najwyższe wyróżnienie podczas Hallberg Awards

Sprawdź resztę rodziny podcastów Yahoo Sports pod adresem https://apple.co/2Abi8jk lub w yahoosports.com/podcasty

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *