Szpital w Minnesocie cierpi na brak wagi ostatniej fali wirusa

Jednostki intensywnej opieki medycznej są prawie przepełnione, a w Minnesocie brakuje pracowników służby zdrowia, gdzie przypadki koronawirusów, hospitalizacje i zgony osiągają poziomy nienotowane od czasu, gdy szczepionki stały się powszechnie dostępne.

Wszystkie powiaty stanu w Wysokie ryzyko transmisji ze społecznościWedług Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Liczba nowych codziennych przypadków wzrosła o 29 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas gdy hospitalizacje wzrosły o 17 procent, Według bazy danych New York Times.

Średni stan dzienny stanu jest najwyższy przez 2021 i wyniósł 2932 W poniedziałek dramatyczny wzrost od lata, kiedy osiągnął najniższy poziom 81 przypadków dziennie.

Podczas gdy miesięczny wzrost spowodowany wariantem wirusa delta słabnie w dużej części kraju, Minnesota jest tylko jednym z kilku stanów w górnej części Środkowego Zachodu i Mount West, gdzie wirus się rozprzestrzenia. Przypadki się skończyły, a szpitale są przepełnione Północna DakotaI WyomingI Montana I IdahoWszystkie mają niski wskaźnik szczepień. Niektóre obszary musiały zalegalizować opiekę i wysyłać pacjentów do odległych szpitali na leczenie.

Departament Zdrowia stanu Minnesota powiedział, że wzrost stanu zalewa szpitale, z Obszary wiejskie i miejskie rozciągnięty równomiernie.

„Jeszcze zanim liczba przypadków Covid zaczęła rosnąć w związku z ostatnim wzrostem, nasze szpitale były pełne pacjentów, którzy potrzebowali opieki w innych krytycznych przypadkach” – powiedział Jan Malcolm, stanowy komisarz ds. zdrowia, Powiedział na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

według Baza danych Ministerstwa Zdrowia, 96 procent łóżek intensywnej opieki w Minnesocie jest w użyciu wraz z 93 procentami łóżek innych niż OIOM. Pani Malcolm powiedziała, że ​​chociaż łóżka są ledwo przystosowane, stan jest wyposażony w maski oddechowe do zwalczania fali. Powiedziała, że ​​obecnie największym problemem jest brak personelu medycznego.

„Ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma to wiele wspólnego z fizycznymi zasobami łóżka szpitalnego lub respiratora, a to były istotne punkty zainteresowania wcześniej podczas pandemii. „Ale teraz jest to naprawdę problem z wydajnością pracowników opieki zdrowotnej” – powiedziała Malcolm. „Obecnie pracuje mniej pracowników służby zdrowia niż w zeszłym roku ze względu na ekstremalny stres i wypalenie, z którymi borykają się od ponad 18 miesięcy”.

READ  U fretki pozytywne testy na koronawirusa na Florydzie

„Każdy element naszego systemu opieki zdrowotnej jest niezwykle obciążony” – powiedział dr Kevin Croston, dyrektor generalny North Memorial Health, jednego z największych systemów medycznych w Minnesocie.

Obydwa szpitale prowadzone przez North Memorial – North Memorial w Robbinsdale i Maple Grove Hospital – działają niemal na pełnych obrotach i mają niedobór personelu „na poziomie krytycznym”.

„Wakaty rosną, podczas gdy liczba pacjentów od naszych klientów pozostaje wysoka”, powiedział Pan Croston. „Szybko nasililiśmy działania mające na celu przyciągnięcie i zatrzymanie talentów w opiece zdrowotnej, a to zwiększa koszty i tak już napiętego obrazu finansowego we wszystkich tych systemach opieki zdrowotnej”.

Zauważył również, że wszyscy pacjenci hospitalizowani z Covid nie zostali zaszczepieni.

W Minnesocie zaszczepionych jest 59 procent całej populacji stanu, w porównaniu z 56 procentami ludności kraju.

„Biorąc pod uwagę ilość obecnego wirusa i liczbę niechronionych populacji, niestety jest dużo miejsca, aby wirus pozostał – powiedziała pani Malcolm.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top