Taylor Swift ponownie zwolnił legendę rocka Damona Albarna za roszczenia do pisania piosenek

Wściekły tweet Swift przyciągnął ponad 150 000 polubień w mediach społecznościowych. Wideo / iHeartRadioCA

Taylor Swift zaatakowała Damona Albarna po tym, jak uczennica Blur i Gorillaz twierdziła, że ​​nie napisała własnych piosenek.

53-letni Albarn potwierdził w nowym wywiadzie dla „Los Angeles Times”, w którym zapytano go, co myśli o muzyce Swifta.

Kiedy ankieter twierdził, że jest „współautorem”, Albarn oświadczył, że „to się nie liczy”.

Damon Albarn mówił o Taylor Swift w wywiadzie dla Los Angeles Times.  Zdjęcia/Getty Images
Damon Albarn mówił o Taylor Swift w wywiadzie dla Los Angeles Times. Zdjęcia/Getty Images

Odpowiedział: „Wiem, co to jest współpisanie. Współpisanie bardzo różni się od pisania. Nikogo nie nienawidzę, mówię tylko, że jest duża różnica między autorem piosenek a autorem piosenek, który współtworzy” przedtem. kwalifikacje „to nie znaczy, że wynik nie może być naprawdę fajny”.

Legenda rocka dodała, że ​​był „tradycyjny w tym sensie”, zanim porównał Swifta do Billie Eilish i jej brata Phineasa.

„Jestem do tego bardziej pociągający niż Taylor Swift. Jest ciemniejszy – mniej nieskończenie mniej optymistyczny. Bardziej subtelny i dziwny. Myślę, że (Billy) jest wyjątkowy”.

W ciągu kilku godzin od opublikowania, Swift przesłał dalej link do artykułu wraz z kłującą wiadomością zaadresowaną bezpośrednio do Albarna.

Piosenkarz All Too Well napisał: „Byłem waszym wielkim fanem, dopóki tego nie zobaczyłem. Piszę wszystkie własne piosenki.

„Nie musisz lubić moich piosenek, ale to naprawdę zależy od ciebie, czy spróbujesz zniekształcić moje pisarstwo. Super”.

Kontynuowała: „Uwaga: sama napisałam ten tweet na wypadek, gdybyś się zastanawiał”.

W ciągu godziny gniewna odpowiedź Swifta przyciągnęła ponad 150 000 „polubień” i 30 000 retweetów.

Producent muzyczny i autor tekstów Jack Antonoff, który współpracował ze Swiftem od siedmiu lat, stanął w obronie Swifta zaledwie kilka minut po jego tweecie.

READ  Fotograf królewski ujawnia, dlaczego nie koncertował z Harrym i Meghan

„Jeśli tam jesteś… super… śmiało. Jeśli nie… może… zamknij się, kurwa?” 37-letni współpracownik Lorda zastrzelił swoje konto na Twitterze.

„Nigdy nie spotkałem Damona Albarna i nigdy nie był w moim studio, ale on oczywiście wie więcej niż reszta z nas o tych wszystkich piosenkach, które Taylor pisze i uczęszcza”.

Po otrzymaniu reakcji w mediach społecznościowych Albarn zostawił publiczne przeprosiny pod tweetem Swifta: „Całkowicie się z tobą zgadzam. Rozmawiałem o pisaniu piosenek i niestety zmieniłem się w przynętę na kliknięcia”.

„Przepraszam bez zastrzeżeń i bezwarunkowo. Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym zrobić, to zdyskredytować twoje pisanie piosenek. Mam nadzieję, że rozumiesz”.

Nie tylko Swift był na linii strzeleckiej Albarna – frontman Blur nakręcił również swój własny występ, a konkretnie piosenkę, która uczyniła go tak sławnym: Song 2.

Powiedział ankieterowi: „To doskonały przykład czegoś więcej o postawie i produkcji niż w pisaniu piosenek”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top