Taylor Swift w Eden Parku? Mieszkańcy wyrazili zdecydowane poparcie dla koncertu gwiazdy popu, a dyrektor generalny „bada możliwości” zorganizowania większej liczby imprez

Taylor Swift w Eden Parku?  Mieszkańcy wyrazili zdecydowane poparcie dla koncertu gwiazdy popu, a dyrektor generalny „bada możliwości” zorganizowania większej liczby imprez

Z nowego sondażu wynika, że ​​ponad 93 procent sąsiadów Eden Park chce, aby na stadionie odbył się co najmniej jeden koncert Taylor Swift.

To skłoniło dyrektora naczelnego Eden Park, Nicka Suttnera, do powiedzenia, że ​​„przeanalizuje nasze opcje” wraz z Radą Auckland w celu zaktualizowania swoich zgód w celu zapewnienia więcej niż dozwolonych sześciu przyjęć rocznie.

Ankieta, w której wzięło udział ponad 1500 osób w rejonie Mt Eden i Kingsland, została przeprowadzona i opublikowana w poniedziałek przez The Eden Park Trust w celu zorganizowania większej liczby wydarzeń na dużą skalę, takich jak koncerty.

Ogromne wsparcie dla stadionu w Auckland, który może pomieścić 60 000 widzów, na którym gości jedna z największych gwiazd popu na świecie, pojawiło się w trakcie jej trasy „Eras Tour”, która rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku.

To jej pierwsza trasa od pięciu lat i jest na dobrej drodze, aby stać się najbardziej dochodową trasą wszechczasów. Najnowsze prognozy, które zamieściłem Poczta Waszyngtona Oczekujemy, że oferty wygenerują łącznie 4,1 miliarda dolarów (6,7 miliarda dolarów). czas Magazyn relacjonujący trasę koncertową zarobił w samej Ameryce Północnej 2,2 miliarda dolarów.

Fani kiwi przeprawili się przez rzekę Tasman, aby rzucić okiem na gwiazdę, a jej ostatni występ na wypełnionym po brzegi stadionie do krykieta w Melbourne powitał w weekend 96 000 jerzyków.

Fani Nowej Zelandii byli rozczarowani w czerwcu ubiegłego roku, gdy ogłoszono, że Swift opuści Aotearoa poza harmonogramem Eras Tour.

Krążyły wówczas pogłoski, że powodem odmowy był brak sali na tyle dużej, aby pomieścić prawie 90-metrową scenę. Inne teorie głosiły, że nie byłaby w stanie sprzedać wystarczającej liczby biletów, aby pokryć koszty sprowadzenia wycieczki tutaj.

Ale Sautner powiedział… Ogłaszać Ostatecznie sprowadziło się to do zgody na wykorzystanie zasobów.

READ  Indyjski szachista Anwesh opuszcza Kijów i przybywa do miasta bliżej polskiej granicy | Wiadomości poza terenem

„W 2020 roku nasza zgoda na zasoby umożliwiła Eden Park zorganizowanie do sześciu koncertów w dowolnym okresie 12 miesięcy”.

Fani w całej Nowej Zelandii nie byli przygotowani w czerwcu ubiegłego roku, kiedy ogłoszono, że Swift opuści Aotearoa poza harmonogramem trasy Eras Tour.

Dzisiejsza ankieta wykazała, że ​​ponad 90 procent respondentów stwierdziło, że poprze Eden Park, w którym będzie gościć sześciu artystów, którzy wystąpią do 12 koncertów w roku kalendarzowym.

„Ten niesamowity poziom wsparcia ze strony naszych mieszkańców podkreśla silne pragnienie, aby Eden Park gościł więcej koncertów i nie był ograniczony procesami zatwierdzania” – powiedział Suttner.

Dodał, że organizacja wydarzeń na dużą skalę, takich jak koncerty, była nie tylko niezbędna dla podstawowej działalności stadionu, ale zapewniała korzyści gospodarcze i społeczne społeczności i Nowej Zelandii.

Dodał, że jak każdy biznes, Eden Park potrzebuje wsparcia ze strony organów regulacyjnych, aby móc w pełni wykorzystywać swój potencjał.

„Zapewnianie treści jest bardzo konkurencyjne, zwłaszcza gdy miasta takie jak Melbourne i Sydney oferują promotorom duże zachęty, aby przyciągnąć światowe gwiazdy, takie jak Taylor Swift.

„Niedawno premier Nowej Południowej Walii zwiększył liczbę koncertów na stadionie piłkarskim w Sydney do 20 rocznie w odpowiedzi na głównych artystów poszukujących wielu koncertów lub rezydencji” – powiedział.

Ed Sheeran wystąpił w zeszłym roku w Eden Park.  Fotografia: Andrzej Kornaga
Ed Sheeran wystąpił w zeszłym roku w Eden Park. Fotografia: Andrzej Kornaga

Six60 zagrało swój pierwszy koncert w Eden Park w 2021 roku. Foto / Eden Park
Six60 zagrało swój pierwszy koncert w Eden Park w 2021 roku. Foto / Eden Park

W 2021 roku Six60 zagrał swój pierwszy w historii koncert w Eden Park i od tego czasu światowej sławy artyści Billy Joel, Guns N' Roses i Ed Sheeran występowali przed wyprzedanymi tłumami.

Prawie 100 000 fanów wzięło udział w dwóch koncertach Eda Sheerana w lutym ubiegłego roku.

W tym roku Pink i Coldplay zagrają na stadionie pięć koncertów.

„W ciągu ostatnich trzech lat udowodniliśmy, że potrafimy zapewnić koncerty na światowym poziomie i przyczynić się do ożywienia naszego miasta” – powiedział Sauntner.

„Ponieważ 97 procent naszej społeczności twierdzi, że wesprze dwukrotnie większą liczbę koncertów, które możemy zorganizować, wspólnie z Radą Auckland rozważymy nasze możliwości, aby zaktualizować nasze poparcie i zapewnić fanom Kiwi więcej światowej klasy artystów, którzy będą mogli się nimi cieszyć. nas na scenie światowej.”

Dyrektor generalny Eden Park Nick Sautner.  Zdjęcia: Lee Howell
Dyrektor generalny Eden Park Nick Sautner. Zdjęcia: Lee Howell

READ  Bairstow i Wood przybliżyli Anglię do zwycięstwa w osadzie Ashes

Rzeczniczka Stowarzyszenia Mieszkańców Eden Park (EPRA), Shona Tagg, powiedziała, że ​​poparcie dla koncertów było szerokie wśród mieszkańców.

„Kiedy je badaliśmy [residents]Pytaliśmy o takie rzeczy, jak hałas na imprezie, prędkość sprzątania, zarządzanie ruchem, pakiety imprezowe i… [the] Większość osób jest stosunkowo zadowolona z tych efektów.

Powiedziała, że ​​Suttner weźmie udział w spotkaniu EPRA w przyszłym tygodniu, aby omówić szczegóły dotyczące potencjalnego zwiększenia liczby koncertów w Eden Park do 12.

Badanie przeprowadzono także po tym, jak spółka Eden Park odnotowała najbardziej udany rok w swojej historii pod względem zysku operacyjnego netto, zaledwie pięć lat po tym, jak pojawiły się obawy co do jego przyszłości.

W okresie 12 miesięcy kończących się 31 października Eden Park odnotował zysk operacyjny netto w wysokości 8 263 mln USD, co stanowi wzrost o 4 618 mln USD w porównaniu z rokiem poprzednim.

Było to związane z organizacją najważniejszych meczów sportowych Pucharu Świata w Rugby Kobiet w 2022 r. i zeszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet, a także gościnnością takich legend muzyki, jak Billy Joel i Guns N' Roses.

Eden Park odnotował także największą frekwencję na meczu piłki nożnej w Nowej Zelandii – podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet trzykrotnie zgromadziło się na stadionie 43 217 osób.

W 2023 roku w wydarzeniach w Eden Park weźmie udział ponad milion osób.

Benjamin Plummer jest reporterem z Oakland, relacjonującym najświeższe wiadomości. Pracował dla Ogłaszać Od 2022 r.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *