Tenis: brytyjska gwiazda Emma Raducano kibicuje kibicom ASB Classic, pokonując Lindę Frohvertovą

Emma Raducano świętuje zwycięstwo w meczu w ASB Classic. foto/fotosport

Emma Raducano awansowała do drugiej rundy ASB Classic – ale nie bez walki.

Brytyjska lekkoatletka, już wyglądająca na ulubienicę publiczności, została mocno popchnięta przez czeską nastolatkę Lindę Frohvertovą, ostatecznie wygrywając 4-6, 6-4, 6-2 w dwie godziny i 38 minut.

Potrzebując wszystkich swoich umiejętności bojowych, Raducanu skończyła w przedłużonym meczu z powodu dwukrotnego deszczu.

„To było naprawdę trudne”, powiedział Radocano. „Wyszliśmy z boiska około siódmej i kontynuowaliśmy trzecią godzinę. Tak więc przez cztery godziny było bardzo ciężko i testowano warunki. „

Mistrzyni US Open 2021 na początku wyglądała jak zawodniczka solo, w porywistym wietrze, a zanim włączyła bieg, był to set i załamanie.

Kiedy to zrobiłem, oglądanie było przyjemnością; Agresywny, mocny strzał z linii podstawowej i kilka precyzyjnych zagrań w siatkę.

I chłopcze, czy oni byli sławni.

Zostało to podkreślone przez owacje na stojąco, gdy niektórzy fani wstali, gdy po raz pierwszy weszła na środkowe pole i kontynuowała przez cały czas, przy gromkich brawach, gdy zdobyła czwarty punkt meczowy.

„Kiedyś go kochałem” – powiedział Raducanu. „Byłem tak oszołomiony, ale byłem tu całkowicie po to. Czułem się, jakbym grał w Wielkiej Brytanii i wszyscy byli za mną.”

Brytyjska tenisistka poruszyła wyobraźnię tenisowego świata swoim oszałamiającym zwycięstwem w US Open 2021, zajmując 150. miejsce w kwalifikacjach. Ta magia nigdy tak naprawdę nie zniknęła, pomimo różnych wyników od tamtej pory.

Sezon 2022 był nękany kontuzją nadgarstka, a wtorkowy mecz był pierwszym od początku października.

Fruhvirtova jest jedną z najgorętszych perspektyw w okolicy, awansując z 296 na 79 miejsce w zeszłym roku, zdobywając przy okazji tytuł Chennai.

READ  NRL 2022, Canterbury Bulldogs, South Sydney Rabbitohs, zapowiedź rundy 18 meczu, składy drużyn, zadania i wyniki

Od początku pokazała rozsądek, z kilkoma silnymi zwycięzcami, a Radocanu wywierał większą presję na serwis.

Zostało to pokazane przy stanie 3:4, kiedy Brytyjczyk obronił trzy break pointy, wspomagany przez jedno trafione w odpowiednim momencie wyzwanie, w którym piłka przechwyciła część linii po przejechaniu drutu siatki.

Przy stanie 4:4, 40:40 po serwisie Fruhvirtovej Czeszka pokazała swoją odporność, broniąc dwóch break pointów.

Ta ekstrawagancja Raducanu okazała się kosztowna, ponieważ straciła swój serwis w następnej walce i przegrała pierwszego seta, z kosztownymi niewymuszonymi błędami.

20-latka miała poważne kłopoty przy stanie 2:0 w drugim secie – po stracie ośmiu punktów z rzędu – i sfrustrowana spojrzała na swoich trenerów.

Ale coś znalazła, zagrała cztery mecze z rzędu i dwukrotnie złamała Europejczyka.

„Pomyślałem:„ Musisz to zatrzymać i podnieść, jakbyś miał być bardziej agresywny i swobodniej się kołysać ”- powiedział Raducanu.

Po zmaganiach przez większą część popołudnia Raducano wróciła do rytmu, z euforyczną pompą pięści, utrzymując prowadzenie 4-2.

Fruhvirtova utrzymała swój poziom – zmuszając Raducanu do uderzenia cienkim bekhendem, aby uniknąć przełamania – zanim Brytyjka przypieczętowała drugi set point.

Kontynuowała w wielkim stylu i pobiegła na prowadzenie 5-0 w ostatnim secie.

Fruhvirtova uratowała trzy punkty meczowe w siódmym meczu maratonu, zanim Raducanu ostatecznie zwyciężył w konkursie, patrząc w niebo z mieszaniną ulgi i szczęścia.

Wcześniej we wtorek Victoria Kuzmova, która zajmuje 134. miejsce na świecie, pokonała czwartego w rankingu Bernandę Perę 6:4, 6:4 w meczu, który był kontynuowany w poniedziałek wieczorem.