The Pet Shop Boys wzywają Drake’a, aby zaśpiewał West End Girls na nowym albumie

The Pet Shop Boys wzywają Drake’a, aby zaśpiewał West End Girls na nowym albumie

Obrazy z YouTube/Getty

„W tym sześciościennym mieście to ślepy zaułek, chłopcy i dziewczęta z East Endu”.

Synth-popowy duet Pet Shop Boys zaatakował Drake’a po tym, jak raper zdecydował się zaśpiewać część ich kultowego hitu z lat 80. „West End Girls”.

W „All the Party”, piosence z najnowszego albumu rapera For All the Dogs, 36-latek śpiewa: „W tym sześciościennym mieście to świat, w którym panuje ślepa uliczka, chłopcy z East Endu i West Koniec z dziewczynami.”

Na X, znanym wcześniej jako Twitter, angielscy muzycy ujawnili, że nie dali raperowi zaszczytu zaśpiewania utworu – ani też raper nie zwrócił się do duetu o pozwolenie.

„To zaskakujące, słyszeć, jak Drake śpiewa refren „West End Girls” w piosence „All the Party” na swoim nowym albumie. Nie podano żadnego uznania ani nie proszono o pozwolenie” – czytamy w poście zespołu.

Fani Pet Shop Boys szybko przyłączyli się do potępienia rapera, a wielu skomentowało: „Pozwij go”.

W przeszłości raper znalazł się w trudnej sytuacji, zapożyczając teksty od takich artystów jak Soulja Boy, Slim Thug i tradycyjnych irlandzkich elit.

To nie pierwszy raz, kiedy Drake zostaje oskarżony o plagiat cudzej twórczości. We wrześniu aktorka Halle Berry skrytykowała rapera za wykorzystanie zdjęcia gwiazdy pokrytej smarkami jako pojedynczej grafiki, mimo że Berry odrzucił prośbę Drake’a.

READ  Gwiazda Shortland Street, Peter Elliott, czuł się „rozgoryczony” i „zdradzony”, gdy został wyeliminowany

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *