The Tall Blacks przeżywają strach, by pokonać Liban i zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata FIBA

Kapitan Tall Blacks, Robin T. Rangi, podjeżdża do kosza przed Alim Mansourem z Libanu w Wellington.

Marty Melville/Photosport

W TSB Arena, Wellington: Wysocy Murzyni 106 (Isaac Fout 23, Robin T Ranji 21, Jordan Ngatai 21) Liban 91 (Prince Saud 28 lat, Sergio Darwish 25 lat, Gerard Hadidian 15 lat) 1h: 30-20, HT: 58-50, 3 razy: 84-80.

The Tall Blacks zakończyli kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIBA ​​​​w zabawny sposób oszałamiającym zwycięstwem 106-91 nad Libanem w Wellington.

Grając w stolicy po raz pierwszy od 2018 roku, Nowa Zelandia (8-2) wyszła, by pomścić szokującą porażkę 77-65 z Cedars (7-3) w kwalifikacjach Strefy Azji i Oceanii w Bejrucie w listopadzie ubiegłego roku. . Zajmij pierwsze miejsce w grupie E przed losowaniem rankingu Pucharu Świata w kwietniu.

To zdenerwowanie prawdopodobnie nie powtórzy się w rewanżu, kiedy ludzie z Peru wystawili Camerona na ofensywną klinikę w pierwszej kwarcie, aby zakończyć mecz 30-20 dla najlepszego.

Kapitan Robin T. Rangi miał 11 punktów i asystę w dominującym inauguracyjnym wyścigu, gdy Kiwi przejęli prowadzenie po krótkiej przerwie, co wskazywało na utalentowaną, choć nieobliczalną drużynę libańską.

W połowie drugiej kwarty przewaga Wysokich Czarnych spadła do 15 punktów, a Isaac Fotu i Jordan Ngatai weszli do gry i rozświetlili szachownicę.

Właśnie wtedy, gdy wyglądało to na wybuch po uderzeniu 110-63 Arabii Saudyjskiej w zeszłym tygodniu w Christchurch, może być na kartach, libański strzelec Amir Saud – który zdobył 27 punktów w meczu w przegranej 107-96 z Filipinami w piątek – Utrzymywanie ich w kontakcie kilkoma brawurowymi koszami z dystansu za trzy punkty.

READ  Bramkarz piłki nożnej wyrzucony za konfrontację z kolegą w „chwili absolutnego szaleństwa”

Dzięki 19-punktowemu trafieniu Sauoda, Cedars schodzili do przerwy z zaledwie 58-50 przewagą i jeszcze bardziej zmniejszyli stratę na tablicy wyników podczas elektryzującej trzeciej kwarty, wykorzystując powolną obronę Nowej Zelandii, by zrobić niespodziankę Ołów.

Wezwanie Sauoda nie mogło spudłować, wysysając kolejne trzydzieści w krótkich odstępach czasu, dając gościom prowadzenie 80-78 z 2 minutami i 11 sekundami do gry na trzecim miejscu.

To skłoniło Camerona do ogłoszenia przerwy w próbie zebrania swoich niedoświadczonych żołnierzy – pozbawionych nowozelandzkich niszczycieli – które nikły w ogniu bitwy.

Biorąc sobie do serca przesłanie swojego trenera, Taylor Brett rzucił za trzy punkty tuż za linią boczną, by chwilę później zbliżyć się do podniesienia czapki z parkietu i przekształcenia meczu w mecz za jeden punkt.

Napastnik The Tall Blacks, Isaac Fotu, poszedł do pracy w farbie, zdobywając 23 punkty na TSB Arena.

Layup Hyruma Harrisa wkrótce potem dał Wysokim Czarnym trochę oddechu, zanim Te Rangi wykonał jeden z trzech rzutów wolnych, aby wysłać Kiwi do ostatniej kwarty z niewielką przewagą 84-80.

To było prowadzenie, którego nie chcieli oddać, ponieważ ograniczyli swoich zmęczonych przeciwników do zaledwie 11 punktów w szalonej czwartej tercji, w której zrabowali 22 punkty, aby odnieść ciężko zasłużone 15-punktowe zwycięstwo.

Liban stracił dyscyplinę w ostatnich minutach, gdy gra zbliżała się do linii bramkowej, przegrywając 0-2 w tym okienku. Ale nie ma wątpliwości, że wynik końcowy zszokował Tall Blacks, którzy w drugiej i trzeciej kwarcie stracili po 30 punktów w pokazie defensywnego terroru.

Ngtai (21 punktów, 6 zbiórek) i Futo (23 punkty, 7 zbiórek) byli wyróżniającymi się występami Lions, jednak Sauod skradł show niesamowitym 28-punktowym rzutem, w tym 10/18 z gry.

The Tall Blacks po prostu nie mogli poradzić sobie z 1,85-metrowym obrońcą rzucającym i popełniali faule, ponieważ co najmniej trzy razy trafiał za trzy punkty. Cameron byłby również zainteresowany ilością zwrotów akcji, które wciągnęli w szorstki program, który wywołał więcej pytań niż odpowiedzi.

READ  „Zamierzam cię pocieszyć”: prezydent USA Joe Biden świętuje zwycięstwo Irlandii nad All Blacks

Ogólnie rzecz biorąc, było wiele do polubienia w tym występie Tall Blacks z drugiej linii, w szczególności Harris i Britt, a także doświadczony duet Tohi Smith-Milner (12 punktów, 5 zbiórek) i Te Rangi (21 punktów). , 5 punktów) / 8 z zakresu za trzy punkty).

bardzo Trudniejsze testy czekają na światowych 26 wysokich czarnych, którzy przyspieszają przygotowania do Mistrzostw Świata, które pod koniec sierpnia będą gospodarzami Filipin, Japonii i Indonezji.

Ale Cameron może być spokojnie zadowolony z okna kwalifikacyjnego z dwoma zwycięstwami, które dogłębnie pokazało ich rosnącą siłę.