Tiger Woods walczy w trzeciej rundzie Masters po najgorszych problemach w karierze

Tiger Woods zamieniał weekendy w Augusta National w malowniczy teatr, bezlitośnie zdobywając jedno nieustraszone prowadzenie w górę tabeli liderów, jedno pierzaste żelazko i jedno napięte uderzenie na raz.

nie teraz. Może nie znowu.

Tiger Woods przygotowuje się do gry na trzecim miejscu podczas trzeciej rundy turnieju Masters Golf Tournament w Augusta National.

Jason Getz/Atlanta Journal-Constitution przez AP

Tiger Woods przygotowuje się do gry na trzecim miejscu podczas trzeciej rundy turnieju Masters Golf Tournament w Augusta National.

Magii, którą pięciokrotny mistrz Masters przywołał tak łatwo i tak długo, nigdzie nie można było znaleźć podczas kolejnej, czterogodzinnej lub dłuższej, wyczerpującej wędrówki pod sosnami Georgii w sobotę. Jego rekord 6 na 78 był najgorszy w 93 rundach jego kariery w turnieju, który zdefiniował i opuścił go w wieku 7 razy.

Kulawizna jego chirurgicznie naprawionej prawej nogi stawała się coraz bardziej widoczna z każdym świadomym i ostrożnym krokiem, gdy 46-latek zsunął się w dół tabeli liderów, aby zakończyć każdą – choć mało prawdopodobną – szansę na bycie czynnikiem, który pojawia się późnym niedzielnym popołudniem.

Czytaj więcej:
* Tiger Woods w turnieju Masters pomimo nieregularności w drugiej rundzie, Scotty Scheffler zdobywa duże prowadzenie
* Tygrys wrócił do mistrza i to już było jak zwycięstwo
* Tiger Woods wraca do gry w golfa podczas turnieju Masters 2022

Tiger Woods ustawia swoje uderzenie na osiemnastych greenach.

Gregory Schamus / Getty Images

Tiger Woods ustawia swoje uderzenie na osiemnastych greenach.

Na początku kwietnia nie było znajomego oskarżenia. Sam fakt, że 14 miesięcy po poważnym wypadku samochodowym groził zakończeniem jego kariery, Woods wciąż może grać w golfa. Po prostu nie może tego zrobić – przynajmniej nie w tej chwili – do poziomu wymaganego do rywalizacji na boisku złożonym z młodszych graczy, z których wielu dorastało, czcząc go, ale już dawno wyszło poza podziwianie go.

Po odważnym ataku w dziewiątej minucie w piątek, który pomógł mu utrzymać się na uboczu, Woods dotarł w sobotę na pierwsze pole position, dwie godziny przed liderami. Chcąc posłać wstrząs przez galerię stojącą w miejscach głębokich na półtora metra, mając nadzieję na rzucenie okiem i szansę na ryk, Woods zamiast tego spędził większość popołudnia w milczeniu, wpatrując się w dziurę lub miotacz – lub w jedno i drugie.

Postawił trzy par 4 jako pierwsze z 54 stóp za straszydło, co jest oznaką tego, co nadejdzie. Przy piątej w tym samym tempie podniósł kij z niesmakiem po tym, jak jego podejście przesunęło się w prawo, z dala od pozycji tylnego lewego włazu. Jego późna próba z wysokości 60 stóp nad grzbietem była zbyt krótka. Jego 9-metrowy strzał przetoczył się przez 3 stopy, odbił się z powrotem, by wydobyć otwór i odbił się z powrotem. To był pierwszy czterosuw Woodsa na Masters – w historii.

Sprawy nigdy się nie poprawiły. Kolejne trzy z trzech wyciągów odbyły się po południu, gdzie nic tak naprawdę nie wydawało się właściwe. I nie chodziło tylko o nogę. Miał plecy. jego ręce. połóż to. wszystko.

Co gorsza, wydaje się, że nie ma sposobu, aby to zrekompensować. Robił majsterkowanie, rodzaj badań zwykle przypisywany zakresowi praktyki, a nie w połowie specjalizacji.

„Tyle hitów, ile miałem”, powiedział, „można by pomyśleć, że wymyśliłbym to gdzieś po drodze, ale tak się nie stało”.

Chips Tiger Woods od sprawiedliwego do osiemnastego zielonego.

Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution przez Associated Press

Chips Tiger Woods od sprawiedliwego do osiemnastego zielonego.

Gdy Woods powoli schodził w dół 18. toru wodnego, kapitan Scotty Scheffler – mający zaledwie 25 lat i najwyżej oceniany golfista na świecie – wykonywał swoją turę Masters za to, co Woods zrobił tak wiele w ciągu ostatniego ćwierćwiecza: egzekwować swoją wolę na kurs i mistrzostwa.

„Wszyscy chcielibyśmy mieć dwu- i trzymiesięczne okno, kiedy dostaniemy upał i mamy nadzieję, że duże firmy spadną gdzieś w tym oknie” – powiedział Woods. – Opiekujemy się nim w tych oknach. Wygląda na to, że Scotty jest teraz w tym oknie.

Okno dla Woodsa jest obecnie zamknięte. Choć łatwo byłoby opisać jego obecność w północno-wschodniej Georgii w ten weekend jako zwycięstwo samo w sobie, biorąc pod uwagę, że zeszłej jesieni zastanawiał się, czy kiedykolwiek znów grał w rywalizacji, Woods nie jest w tym dobrej historii. Nie interesuje go bycie świątecznym wypełniaczem.

Stalowy właściciel 1 do 71 lat podczas pierwszej rundy w czwartek wydawał się go zachęcać. Po uderzeniu przed Dziewiątką 39 w piątek, odzyskał siły, by strzelić 74 i ułatwić sobie dostanie się pod linię cięcia.

Otwarło się kolejnym niechlujnym 39 na froncie w sobotę. I przez ulotne kilka minut, wkrótce po tym, jak przyjął rolę, wydawało się, że do sklepu czeka kolejny spacer.

Tiger Woods pozdrawia Kevina Kesnera po trzeciej rundzie.

Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution przez Associated Press

Tiger Woods pozdrawia Kevina Kesnera po trzeciej rundzie.

Kruche żelazko do 14 stóp na nr 12 i podwójnie strugający ptaszek na Par-5 13 zapewniły iskrę, która nigdy nie zamieniła się w płomień. Przetoczył się 16 i 17 i popłynął swoim podejściem pod górę do nr 18 w galerii. Jego szok i ucieczka złapały się na rampie i nadal toczył się, a Woods bardzo ostrożnie gonił później, zanim zatrzymał się około 60 stóp od kołka.

Jeszcze trzy kopnięcia i jego najgorszy bieg w Augusta wreszcie się skończył. Miał 78 na 77, które zebrał w trzeciej rundzie swojej pierwszej podróży do Augusty w 1995 roku.

W tym czasie był amatorem, w wieku 19 lat. Dwa lata później był mistrzem. Ponad dwie dekady później jest Galerią Sław i jedną z największych postaci w historii jego sportu. Jest także ojcem dwójki dzieci w średnim wieku, próbujących odzyskać coś znacznie bardziej nieuchwytnego niż było wcześniej.

„Każdy dzień jest wyzwaniem” – powiedział. „Każdy dzień stawia przed nami różne wyzwania. Wstaję i zaczynam walczyć od nowa.”

READ  Yanni przewodzi, gdy NZ Breakers przełamują sezon kaczek przeciwko Brisbane Bullets

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top