TikTok „czosnek w nosie” hack zdrowia może wyrządzić szkody: docs

Włóż ząbki czosnku do nosa śluz dobry pomysł.

Eksperci twierdzą, że jeden z najniebezpieczniejszych trendów nowego roku jest nie tylko okropny — pachnie jak pseudonauka.

Bardzo niebezpieczny hack polega na tym, że nieoficjalni terapeuci wpychają sobie nos surowymi ząbkami czosnku przez około 10 do 15 minut w próbie odblokować pysk.

Gdy użytkownik usunie czosnek, z nosa ścieka szybki strumień śluzu, powodując wrażenie rzeczywistej ulgi w przekrwieniu. To, co naprawdę się dzieje, jest dalekie od wyleczenia, powiedział Eric Voigt, adiunkt na wydziale otolaryngologii w NYU Langone Health.

To okropne – powiedział ekspert od uszu, nosa i gardła.

„Organizm chce natychmiast wydalić czosnek i zawarte w nim chemikalia, więc tworzy nadmiar śluzu, aby wypłukać ten drażniący” – kontynuował, zauważając, że nowy plon śluzu jest dodawany do puli zakrzepłej flegmy, która pierwotnie powodowała zatkany nos. zatory, przeludnienie, zatory

„A ponieważ nos jest zablokowany, śluz nie może krążyć tak, jak podczas wdechu i wydechu, po prostu się gromadzi” – powiedział.

Innymi słowy, ten zalew śluzu, który zauważył TikTokers, jest tylko produktem ich własnego wytworzenia. „To nie śluz, który został tam uwięziony przez chorobę lub wirus, to produkcja śluzu ma na celu wypchnięcie czosnku” – powiedział Voigt.

Użytkownicy TikTok wkładają ząbki czosnku do nosa, aby złagodzić zatkany nos spowodowany przeziębieniem, grypą lub COVID-19.
Dzięki uprzejmości @morgantaylorhair

Poza tym otolaryngolog dodał: „Nie zaleca się wkładania pokarmu do nosa”.

Jednak TikTokers znalazł sposób, aby niebezpieczny pomysł stał się wirusowy – Jak to często robią. W ramach gatunku #GarlicInNose TikTok udostępniono ponad 94,9 miliona klipów.

“Czosnek w [nose] Jedna z nowicjuszek powiedziała w tytule „czosnek w nosie”. „To jest nie niebezpieczne Tylko czosnek [cleans] Twoje zatoki są na zewnątrz” – napisał inny w podpisie swojego klipu od lob do nosa, który zebrał ponad 21,5 miliona wyświetleń.

READ  Dziwne wielokąty Plutona mają teraz naukowe wyjaśnienie
ten "czosnek w nosie" Penetracja jest uważana za "niesmaczne" Zdrowy trend TikTok dotyczący leczenia zatkanego nosa.
Hack „czosnek nad nosem” to „straszny” trend w TikTok w leczeniu zatkanego nosa.
Dzięki uprzejmości @jmga10

Ale oprócz tworzenia niepotrzebnej warstwy nadmiaru śluzu, Dżem czosnkowy w skrzela Może również wywołać wiele bieżących problemów zdrowotnych, takich jak podrażnienie skóry, oparzenia chemiczne, krwawienie, oparzenia jamy ustnej i ciężkie infekcje zatok.

„Czosnek jest bardzo silną substancją zawierającą chemikalia, które mogą powodować reakcje alergiczne i uszkadzać skórę lub błonę śluzową, która jest błoną śluzową” – powiedział Voigt. „A jeśli mały kawałek goździka utknie w jamie nosowej, bez wiedzy osoby, że się tam znajduje, może to prowadzić do ciężkiego zapalenia nosa lub zatok, które może wymagać ekstrakcji przez operację”.

Voigt ostrzega przed "czosnek w nosie" Health hack, powołując się na jego szkodliwe następstwa.
Voigt przestrzega przed ideą „czosnku w nosie”, zwracając uwagę na jego szkodliwe następstwa.
Dzięki uprzejmości @morgantaylorhair

Miejmy nadzieję, że zamiast ozdabiać nos czosnkiem Odszyfruj swój wąchanieVoigt sugeruje mniej inwazyjne metody leczenia zatorów.

Specjalista poradził, że „stosowanie bezpiecznego rozpylenia słonej wody w nosie może zmyć śluz”. „Wdychanie pary przez długie prysznice parowe lub osobisty inhalator parowy może być również pomocne, ponieważ para może rozluźnić śluz”.

A dla osób z zatkanym nosem i utratą węchu z powodu infekcji, takiej jak COVID-19, Voigt przytacza terapię odświeżającą aromat przy użyciu olejków eterycznych i naturalnych zapachów jako leczenia. Środki ulgi.

„Obecnie prowadzimy badania, aby ustalić, czy zapach jest normalny… czy może przywrócić utratę węchu po COVID lub utratę węchu i pomóc złagodzić niektóre długoterminowe problemy z nosem spowodowane infekcjami wirusowymi.

Powiedział, że zapachy, które mogą pomóc przywrócić czucie, to między innymi pomarańcza, cytryna, mielona kawa lub lawenda – ale na pewno nie czosnek.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top