„To wiele dla mnie znaczy”: Lewandowski został Polską Osobowością Sportową Roku

„To wiele dla mnie znaczy”: Lewandowski został Polską Osobowością Sportową Roku

„To wiele dla mnie znaczy”: Lewandowski został Polską Osobowością Sportową Roku

Cóż za wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego! Napastnik Bayernu został wybrany Osobowością Roku Polskiego Sportu – pierwszym piłkarzem od 33 lat! „To wyróżnienie naprawdę wiele dla mnie znaczy. „Jestem bardzo szczęśliwy” – Lewandowski skomentował na zgrupowaniu w Katarze i podziękował swoim kolegom z drużyny, mówiąc: „Jestem graczem zespołowym. To wyróżnienie oznacza, że ​​cała drużyna – zarówno Bayern, jak i reprezentacja Polski – powinna zagrać bardzo dobrze.

Rok 2015 był sztandarowy dla Lewandowskiego, ponieważ strzelił 38 goli w 51 meczach rywalizacyjnych, a we wrześniu przeszedł do historii, strzelając pięć goli w dziewięć minut przeciwko Wolfsburgowi. Ponadto 27-latek w siedmiu meczach dla Polski strzelił dziesięć goli. Wyrównał rekord liczby goli w eliminacjach Mistrzostw Europy, strzelając 13 goli w dziesięciu meczach i niemal w pojedynkę zapewnił Polsce awans do finałów Mistrzostw Europy 2016.

Lewandowski jest trzecim piłkarzem, który zwyciężył w tradycyjnej ankiecie czytelników magazynu sportowego Przegląd sportuJest wystawiany od 1926 roku. Zbigniew Boniek, obecny prezes FA, były zawodnik Juventusu i Romy, był ostatnim piłkarzem, który otrzymał tę nagrodę przed Lewym – w 1982 roku! W zeszłym roku zwyciężył narciarz Camille Stoch. Wcześniej łyżwiarka Justyna Kowalczyk zwyciężyła pięć razy z rzędu, ustanawiając tym samym rekordową wygraną.

READ  Zasady rekolekcji golfowych: Kiedy nastąpią zmiany w golfie

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *