– To zdecydowanie boli – mówi kapitan All Blacks Sam Whitlock po klęsce w Paryżu.

Podwójne trafienie francuskiego napastnika zmieniło All Blacks w coś więcej niż tylko niechlujny odczyt na tablicy wyników w Paryżu.

Dzięki dwóm próbom z wyścigów, w pierwszej połowie ich zwycięstwa 40-25 w niedzielny poranek, Francuzi pozbyli się dumy All Blacks na Stade de France i zabrali ją do domu jako pamiątka. .

Francuzi świętują zwycięstwo 40-25 nad All Blacks na Stade de France w Paryżu.

Christophe Inna/AFP

Ujawnienie słabości ich ciasnych napastników All Blacks to jedno. Aby zrobić to dwukrotnie, z tym samym mężczyzną zbierającym pentagram, został użądlony.

Tradycyjnie All Blacks podjęli się zaserwowania go przeciwnikom na froncie. A jeśli zostaną wykryte, zwykle szybko usuwają problem.

Ku uciesze on i jego kolegów z drużyny, Mauvaka odkrył, że nie było to częścią narracji, ponieważ około 80 000 fanów świętowało jego wysiłki.

Jego próba w 32. minucie była kopią tej, którą zdobył w trzeciej minucie, a kiedy Francuzi objęli prowadzenie 24:6 w pierwszej połowie, prawdopodobnie nie do końca wierzyli, że mogą tak łatwo otworzyć obronę All Blacks . z ustalonego kawałka.

– Bycie tak silnym napastnikiem zdecydowanie boli – powiedział kapitan All Blacks Sam Whitelock.

„Jest to coś, z czego byliśmy dumni przez cały rok. Rezygnacja z prostych rzeczy, takich jak ta, zdecydowanie boli.”

Po przegranej 29-20 z Irlandią w Dublinie w ostatni weekend, All Blacks chcieli zmierzyć się z Francuzami i zakończyć rok zwycięstwem. Pomimo ich dominacji, słaba obrona serii kosztowała cenne punkty, a ich prowadzenie i podania, w przeciwieństwie do Irlandczyków, powstrzymały ich atak.

READ  Czarne paprocie mają wiele do przemyślenia po walce Adelajdy z wkrótce nazwaną drużyną Pucharu Świata w rugby

„To coś, czego musimy się upewnić, idąc dalej, mimo że nie mamy meczu w przyszłym tygodniu, poprawiamy się i poprawiamy w tym obszarze” – dodał Whitelock, odnosząc się do obrony.

„Nie możemy pozwolić drużynom, zwłaszcza francuskim, na uzyskanie 14 punktów na tak wczesnym etapie gry w ten sposób”.

Sam Whitelock, kapitan All Blacks, po prawej, ubolewał nad niezdolnością swojej drużyny do powstrzymania Peato Manvaki przed strzeleniem dwóch bramek poza drużyną Francji,

Była to pierwsza porażka All Blacks w Paryżu od 1973 roku i pierwszy raz od 2009 roku, kiedy przegrali trzy testy w ciągu roku.

Ostatnie porażki dadzą trenerowi Ianowi Fosterowi i jego asystentom wiele do myślenia w lecie. Priorytetem będzie odzyskanie stali w opakowaniu.

Próbując oddzielić piątą pozycję Romana Netamaka od dwóch goli Mofaki, ten pierwszy zakończył ruch, który podkreślał, że Francuzi posiadają również biegaczy, którzy są w stanie siać spustoszenie.

Francuz Romain Netamak strzelił drugą próbę swojej drużyny podczas zwycięstwa 40-25 nad All Blacks w Paryżu.  Sam Whitelock (z prawej) przybył za późno.

Francuz Romain Netamak strzelił drugą próbę swojej drużyny podczas zwycięstwa 40-25 nad All Blacks w Paryżu. Sam Whitelock (z prawej) przybył za późno.

Widok obrońcy All Blacks, Jordiego Barretta, kopiącego piłkę, kiedy wydawało mu się, że sędzia Wayne Barnes powinien zarządzić nokaut, w pierwszych minutach otworzył bramę Francuzom.

Po tym, jak tłum dziko wiwatował podczas prezentacji Webb Ellis Cup przed rozpoczęciem meczu (Francja będzie gospodarzem turnieju w 2023 r.), chciał odważnego startu z jego strony, aby uspokoić miejscowych.

Zamiast tego otrzymał coś przeciwnego.

„Daliśmy im dwie szanse, myślę, że niepotrzebnie, ale byli wystarczająco dobrzy, aby ich złapać. A te wczesne próby naprawdę nabrały rozpędu” – powiedział Foster.

„Myślałem, że walczyliśmy z tym (rozpędem) w drugiej połowie i wykonaliśmy bardzo dobrą robotę w drugiej kwarcie, aby wrócić do gry”.

READ  Polski zespół CS: GO AGO wypuszcza czterech graczy w ramach przebudowy składu

Foster się nie mylił. Barrett, środkowy Rico Ewan i nr 8 Ardy Savia spróbowali, ponieważ All Blacks byli na progu dobrego powrotu, gdy przegrywali 27-25, ale błędy sprawiły, że Francuzi nie mieli szans.

Netamak zapobiegł dalekiemu strzałowi we francuskiej bramce, pokonując Richiego Muongę i Barretta w kontrataku, w wyniku którego Savia otrzymała żółtą kartkę w obronie.

Francuz Damien Benaud, środkowy, świętuje z kolegami z drużyny po strzeleniu gola przeciwko All Blacks w Paryżu.

Francuzi odzyskali kontrolę, kiedy Damien Benoad przechwycił podanie rezerwowego pomocnika Davida Haveliego, który wycelował w Quinna Tobię i strzelił gola.

Foster miał powody, by myśleć o tych faulu: „A może gdybyśmy gonili trochę lepiej, kiedy odbiliśmy się z powrotem do linii bramkowej, a oni byli wystarczająco sprytni, by zagrać i zejść na drugi koniec. Skończyło się na żółtą kartką. ”

Dobre samopoczucie po powrocie to jedno. Zdolność do utrzymywania presji to inna sprawa.

„Ale nie byliśmy wystarczająco dobrzy, żeby to skończyć” – przyznał Foster.