Tokyo Paralympics 2020: Lisa Adams zakończyła kampanię w Nowej Zelandii z siódmym miejscem w finale dysku

Sporty

Lisa Adams zbliżyła się do siebie najlepiej w finale dysku. Obraz/Getty Obrazy

Lisa Adams zakończyła swoje pierwsze Igrzyska Paraolimpijskie na siódmym miejscu w rzucie dyskiem, zdobywając złoty medal, który zdobyła w zeszłym tygodniu.

Kiwi ma wyraźną preferencję do strzelania — jej trener i czterokrotna medalistka olimpijska, Valerie Adams, może mieć z tym coś wspólnego — ale w trudnych warunkach dobrze się oczyściła.

Adams powiedział, że finał F37/38 discus był „zabawnym wydarzeniem”, ale niewielu bawiło się dobrze podczas deszczu na Stadionie Olimpijskim.

To sprawiało, że dysk był czasami trudny do opanowania, a Adams strzelił trzy faule w sześciu próbach. Jej najlepszy wysiłek był drugi, mierząc 29,69 metra, nieco mniej niż jej rekord życiowy 30,19 metra.

Adams była ponad cztery metry od pozycji medalowych, ale biorąc pod uwagę, że w finale zajęła dziewiąte miejsce, byłaby wystarczająco usatysfakcjonowana, by zająć siódme miejsce, które zajęła na Mistrzostwach Świata 2019.

Jednym z zawodników, który nie miał problemów z warunkami, był Chińczyk Mi Na, który w zeszłym tygodniu zdobył srebro za Adamsem. Trzykrotny mistrz paraolimpijski pobił rekord świata rzutem na odległość 38,50 metra, z łatwością zdobywając złoty medal przed rodakiem Li Yingli (33,73).

Podobnie jak w przypadku pchnięcia kulą, Adams zaczął rzucać dyskiem zaledwie trzy lata temu, więc 30-latek zabierze z Tokio mnóstwo pozytywów.

Zdobędzie też złoty medal, jeden z sześciu zdobytych przez 29-osobową drużynę Nowej Zelandii, która ma w sumie 12 medali i zajmuje 20. miejsce w tabeli medalowej.

Na Rio 2016 Nowa Zelandia zajęła 13. miejsce w tabeli medalowej z 21 medalami, z czego dziewięć jest rekordowych złotych.

Johnson nie trafia do finału

Weteran melonik Michael Johnson nie był w stanie dodać swoich trzech medali paraolimpijskich, tracąc miejsce w finale strzelby mieszanej R9 na 50 m (SH2).

READ  Wiadomość DJR Engine do innych zespołów Forda

Johnson, który zdobył złoto w Atenach w 2004 roku, zajął 13. miejsce na 29-osobowym boisku po słabym starcie, który pozostawił mu mnóstwo do odrobienia w drugiej połowie kwalifikacji.

47-latek zdobył swoje najlepsze trzy punkty w ostatnich trzech seriach, kończąc z łączną liczbą 620,2, zaledwie 2,5 punktu poza ósmym miejscem, którego potrzebował, aby dostać się do finału.

Johnson opuści Igrzyska Paraolimpijskie po dotarciu do finału w jednym ze swoich trzech turniejów, zajmując szóste, dziewiąte i trzynaste miejsce.

Kampania Martlewa zakończona

Paraolimpijska kampania Scotta Martlowa zakończyła się ósmym zawodnikiem, który zajął ósme miejsce w finale regat VL3 mężczyzn.

Martlew musiał przejść przez eliminacje półfinałowe, aby zapewnić sobie miejsce w finale, co oznaczało, że miał mniej niż dwie godziny między wyścigami w ostatnim dniu rywalizacji w Tokio, który pojawił się pod koniec utworu.

Rakieta z Christchurch wyszła z ostoi w finale i znalazła się w czołówce, zanim prowadzenie objęli Brytyjczyk Stuart Wood i Australijczyk Curtis McGrath. McGrath, który był jednym z zaledwie dwóch zawodników, którzy awansowali do kolejnych finałów w pierwszych biegach, wyraźnie miał wiele do zaoferowania, pokonując konkurencję w drugiej połowie 200m, pomijając rywalizację o miejsca drugorzędne.

Brazylijczyk Giovanni Vieira de Paula Wood, który również musiał zakwalifikować się do półfinału wcześniej tego dnia, zakończył podium, kończąc 1,6 sekundy i 2,2 sekundy za McGrathem.

Martlew był o kolejne dwie sekundy za Australijczykiem, przekraczając linię mety o 4,2 sekundy.