Tonga prosi Starlink o zaprzestanie świadczenia usług klientom

Tonga prosi Starlink o zaprzestanie świadczenia usług klientom

Królestwo Tonga zwróciło się do Starlink o zaprzestanie świadczenia usług klientom w tym kraju, ponieważ tani dostawca satelitarnego Internetu szerokopasmowego nie uzyskał jeszcze licencji na legalne prowadzenie działalności w tym kraju.

E-mail od Starlink widziany przez uwaga.co.nz Firma, która wysłała swoje usługi do swoich klientów na Tonga, wyjaśniła, że ​​Ministerstwo Meteorologii, Energii, Informacji, Zarządzania Katastrofami, Środowiska, Zmian Klimatu i Komunikacji (MEIDECC) kraju wyspiarskiego nakazało usługodawcy wyłączenie usługi.

W swoim piśmie Starlink oświadczył, że będzie kontynuował prace nad jak najszybszym uzyskaniem niezbędnych zezwoleń regulacyjnych na świadczenie usług Starlink na Tonga. Operator satelity SpaceX zachęcał także swoich klientów do skontaktowania się z MEIDECC w celu poinformowania ich o swoim wsparciu dla Starlink w celu uzyskania zgody organów regulacyjnych na Tonga.

W mediach społecznościowych użytkownicy w Tonga stwierdzili, że odwołanie usługi wpłynęło również na odwiedzające jachty korzystające ze stacji wędrujących Starlink.

Stan „Ahiu”, pełniący obowiązki dyrektora MEIDECC i główny inżynier w dziale komunikacji, potwierdził: uwaga.co.nz Rząd Królestwa zwrócił się do Starlink o zaprzestanie świadczenia usług na Tonga.

„Wszyscy rozumiemy poziom usług świadczonych przez Starlink, ale musimy to robić w ramach prawa Tonga” – powiedział Ahio.

„Ministerstwo pragnie wyjaśnić, że usługi stacjonarnego Internetu szerokopasmowego Starlink nie uzyskały jeszcze legalnej licencji na prowadzenie działalności w Królestwie Tonga i Starlink jest tego w pełni świadomy” – dodał.

„W związku z tym funkcjonowanie stacji Starlink jest obecnie nielegalne, stąd decyzja i wytyczne wydane Starlink o odłączeniu wszystkich stacji Starlink, które działają na obszarze usług Królestwa Tonga” – powiedział Ahio.

Ahio powiedział, że ministerstwo pracuje nad znalezieniem najlepszego możliwego rozwiązania dla wniosku licencyjnego Starlink, który firma złożyła w maju tego roku. Tymczasem użytkownicy Starlink mogą ubiegać się o licencję tymczasową, która kosztuje 200 dolarów.

READ  Nadawca Sean Plunkett został oskarżony o opublikowanie raportu na temat restrykcyjnego postępowania sądowego

Po dokonaniu płatności Ministerstwo poinformuje Starlink o konieczności ponownego podłączenia stacji klientów.

W następstwie tsunami w 2022 r., które zniszczyło jedyny podmorski kabel światłowodowy na Tonga, uruchomiono Starlink Zostało podarowane 50 stacji i utworzenie stacji naziemnej na Fidżi w celu przywrócenia łączności internetowej w królestwie wyspy.

Odzyskiwanie zestrzelonego kabla światłowodowego, który pękł po erupcji wulkanu Hunga Tonga-Hunga Haapai, Zajęło to pięć tygodni.

Od czasu klęski żywiołowej w 2022 r. na infrastrukturę kablową Tonga wpływają inne problemy, w tym niedawne trzęsienie ziemi Przyczyna awarii komunikacji.

A Petycja W międzyczasie uruchomiono usługę szybkiego Internetu, aby umożliwić Starlink udostępnienie usługi na Tonga, gdzie użytkownicy twierdzą, że szybki dostęp do Internetu jest koniecznością, a nie luksusem i jest niezbędny dla rozwoju gospodarczego, edukacji, opieki zdrowotnej i reagowania na klęski żywiołowe oraz kierownictwo.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *