Top Air NZ exec do obsługi lotniska w Auckland

Praca

Greg Foran, dyrektor generalny Air New Zealand, odpowiada na pytania dotyczące nowej polityki linii lotniczej „nie ma ciasta, nie lataj”. Wideo / Dostawca

Air New Zealand stracił kluczowego dyrektora generalnego, a dyrektor operacyjny Carrie Horihanganui zrezygnował.

Na początku przyszłego roku obejmie stanowisko dyrektora generalnego na lotnisku w Auckland.

Horihanganui pracuje w linii lotniczej od 21 lat.

Dyrektor generalny Air New Zealand, Greg Foran, powiedział, że rozwinął „wyjątkowe umiejętności przywódcze i wiedzę operacyjną”.

„Byłoby bardzo smutne, gdyby opuściła firmę, ale byłoby wspaniale widzieć ją prowadzącą organizację, z którą ściśle współpracujemy” – powiedział.

„Carrie wykonała wyjątkową pracę, szczególnie odkąd Covid zaczął wpływać na naszą działalność. Niemałym wyczynem było utrzymanie naszej działalności w zakresie inżynierii, lotnisk, operacji lotniczych, nieruchomości, łańcucha dostaw, personelu pokładowego i pilotów podczas stale zmieniającego się kryzysu .

„Branża może jeszcze z tego nie wyjść, ale byłoby miło wiedzieć, że Curry nie jest zbyt daleko, ponieważ wspólnie pracujemy nad odbudową lotnictwa dla Nowozelandczyków”.

Tymczasem Foran powiedział dzisiaj, że decyzja linii lotniczych o wprowadzeniu polityki „bez ciasta, bez lotu” została podjęta po kilku dyskusjach.

Przemawiając do programu śniadaniowego, powiedział, że mają nadzieję, że przejście będzie tak płynne, jak to możliwe w ciągu najbliższych czterech miesięcy, zanim polityka wejdzie w życie w lutym.

Nadal istnieją problemy logistyczne do rozwiązania i będą ściśle współpracować z urzędnikami państwowymi, aby zobaczyć, jak ludzie mogą łatwo pokazać dowody szczepień.

Foran był nieco nieśmiały, czy polityka wkrótce obejmie podróże krajowe, mówiąc, że zdaje sobie sprawę, że do kilku miejsc w Nowej Zelandii można się dostać tylko lotem Air NZ.

„Chcę być bardzo ostrożny, ponieważ uważamy, że to się skończy, więc będzie to dyskusja, którą przeprowadzimy z zarządem – wymyśl kilka pomysłów, zdobądź od nich informacje zwrotne i zobacz, do czego to prowadzi. „

READ  Sinlite sprzedaje butelki na mleko ze stali nierdzewnej wielokrotnego użytku w Nowym Świecie na Wyspie Południowej

Powiedział jednak, że pojawiły się „bardzo pozytywne” opinie dotyczące nowej polityki linii lotniczych.

Dzieje się tak po tym, jak wiele innych międzynarodowych linii lotniczych wdrożyło podobną politykę.

We wrześniu dyrektor generalny Qantas Group, Alan Joyce, potwierdził, że australijska linia lotnicza nakaże szczepienia przeciwko Covid-19 dla wszystkich pasażerów podróżujących za granicę, ponieważ kraj przygotowuje się do ponownego otwarcia niektórych tras międzynarodowych do Bożego Narodzenia.

Linia lotnicza ogłosiła plany wznowienia lotów wychodzących do niektórych portów od połowy grudnia.

Kraje wybrane do wznowienia tras to Japonia, Singapur, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top