Trener rugby z NZ odpowiada na twierdzenia wściekłego trenera Wallabies Dave’a Rennie

Trener rugby z Nowej Zelandii, Mark Robinson, odpowiedział na gniewne twierdzenia z całego Tasmanu, że w piątek brakuje konsultacji i powiadomienia o decyzji jego organizacji. Nie wysyłanie All Blacks do Perth.

Trener Wallabies Dave Rainey Powiedział wczoraj wieczorem, że jest „bardzo zły”. Ta nowozelandzka drużyna rugby wyciągnęła szpilkę podczas zaplanowanego wyjazdu All Blacks do Perth – zaplanowanego na sobotę – na rozegranie meczu Bledisloe Cup i Championship w rugby 28 sierpnia.

„To rozczarowujące, jak to zostało przekazane. Nasi chłopcy dowiedzieli się o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych” – powiedział Rene.

Trener Wallabies, Dave Rainey, powiedział, że jego zawodnicy dowiedzieli się, że All Blacks nie podróżują do Perth za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Hannah Peters / Getty Images

Trener Wallabies, Dave Rainey, powiedział, że jego zawodnicy dowiedzieli się, że All Blacks nie podróżują do Perth za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„NZ Rugby nie szanowało rad RA [Rugby Australia] Jeśli chodzi o ich decyzję, jest to bardzo frustrujące. Nie jestem pewien, czy szok to właściwe słowo, ponieważ nie jestem zaskoczony”.

Czytaj więcej:
* NZ Rugby: Walka o pozostanie w kontakcie z fanami All Blacks, podczas gdy Covid ich wiąże
* Szef nowozelandzkiego zespołu rugby, Mark Robinson, broni decyzji Perth Test po skrytykowaniu przez Australijczyków
* Trener USA Rugby mówi, że sprzedaż biletów All Blacks jest „pozytywna”, ale 82 000 sprzedaży stoi przed wyzwaniami
* All Blacks vs Wallaby: WA PM poddaje w wątpliwość trzeci test Pucharu Bledesława
* Blokada Covid-19: jak może to wpłynąć na All Blacks, Black Caps i Paraolimpijczyków w Nowej Zelandii

Jednak Robinson powiedział, że chociaż współczuł Raineyowi w tej sytuacji, nie było prawdą, że nie było porady.

„Z pewnością wiedziałem, że seniorzy obu All Blacks i Wallabies dyskutowali o sytuacji i że nasi gracze byli świadomi realiów naszej sytuacji” – powiedział Robinson w sobotę dla Newsstalk ZB.

READ  Nowe zawody rugby „złe wieści” dla Samoa i Tonga

„To taki wstyd, że nie może wrócić do Dave’a i niektórych ludzi, o których mówi.

„Nie przeczytałem wszystkich jego komentarzy, ale moje zrozumienie niektórych odniesień do braku konsultacji jest po prostu niepoprawne.

Mark Robinson, dyrektor naczelny nowozelandzkiego rugby, powiedział, że w tym tygodniu odbyło się wiele konsultacji z jego australijskimi odpowiednikami.

Hannah Peters / Getty Images

Mark Robinson, dyrektor naczelny nowozelandzkiego rugby, powiedział, że w tym tygodniu odbyło się wiele konsultacji z jego australijskimi odpowiednikami.

„Mieliśmy bezpośrednie telefony ze środy i czwartku, napisaliśmy coś na piśmie w czwartek, a potem z nimi rozmawialiśmy [Rugby Australia] przed wypuszczeniem czegokolwiek.

„Mam prawdziwe współczucie dla Dave’a.

„Myślałem, że w dniach, zanim pojawiła się ta możliwość, rozmawiano, że będzie komunikacja w Rugby Australia, aby zidentyfikować tę możliwość”.

Andy Marinos, prezes Furious RA, powiedział, że media poinformowały ich o decyzji w piątek po południu, pomimo trwających dyskusji z Robinsonem.

„To niezwykle rozczarowujące, gdy o tej decyzji poinformowano mnie w mediach, mimo że przed chwilą rozmawiałem z dyrektorem generalnym i tam [was] „Nie powiedział, że taki był zamiar”, powiedział Marinos w oświadczeniu.

Uważał, że dyskusje między wszystkimi stronami, w tym rządem Waszyngtonu, były pozytywne i były „bliskie znalezienia rozwiązania” z zaplanowanym spotkaniem z Sanzarem później w piątek.

Robinson powiedział Newstalk ZB, że uważa, że ​​organizacja i All Blacks potrzebują większej pewności co do tego, czy mecz odbędzie się w Perth, czy też przeniesie się do Queensland.

„Mamy tournee z ponad 60 osobami, które prawdopodobnie będą w trasie prawdopodobnie przez ponad 15 tygodni, a do kraju będziemy mogli wrócić dopiero 23 listopada, po czym mamy dwa tygodnie MIQ.

Richie Muonga z Nowej Zelandii startuje podczas drugiego testu Bledeslow Rugby Cup przeciwko Australii w Eden Park.

Brett Phipps/Photosport

Richie Muonga z Nowej Zelandii startuje podczas drugiego testu Bledeslow Rugby Cup przeciwko Australii w Eden Park.

„Staraliśmy się dać Rugby Australia jak najwięcej czasu do piątkowego popołudnia, aby zmieścić środki kwarantanny w Queensland… Nie było to możliwe i dlatego tak naprawdę nie mogliśmy wsiąść do samolotu – co miałoby miejsce dzisiaj. W tak krótkim czasie prowadzenia i być w stanie zagrać ten mecz w Perth – powiedział Robinson.

READ  Status gry w Lidze Europy: Kto zakwalifikował się z fazy grupowej i kiedy jest losowanie rund pucharowych? | wiadomości piłkarskie

„Mówisz o czterech miesiącach, w których ludzie będą nieobecni. Więc w tym scenariuszu myślimy przed wyjazdem, nie rozumiejąc, kiedy możemy wrócić do domu, uważamy, że zatrzymanie się na kilka dni jest rozsądne dla naszych ludzi w tym czasie.”

Robinson powiedział, że zespół rugby z NZ konsultował się z Rugby Australia i Sanzaar ze swoimi zawodnikami, personelem i kierownictwem.

„Nowozelandzkie rugby doskonale się z tym zgadza [the players] Szukali pewności… byli szczęśliwi mogąc ją zapewnić.”

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *