Trener szkockiej Premier League grał jeszcze przez 19 minut po porażce 6:0

Menedżer Aberdeen, Jim Goodwin, który pojawił się na meczu w kwietniu ubiegłego roku, odszedł zaledwie 19 minut po przegranej 6: 0 z Hibernian.

Kolekcja Rossa Parkera/SNS za pośrednictwem Getty/Getty Images

Czy słyszałeś polityczne wyrażenie „czas lunchu się skończył”? Cóż, szkocki klub Premiership Aberdeen rozstał się z Premier League i menedżerem Jimem Goodwinem zaledwie 19 minut po „upokarzającej” porażce 6: 0.

Goodwin- który podpisał kontrakt z napastnikiem All Whites, Alexem Greive, do swojego ostatniego klubu, St Mirren – zdawał sobie sprawę po żenującej porażce Aberdeen 1:0 w Pucharze Szkocji z szóstą dywizją Darville w zeszły weekend.

Przedstawiciele klubu zażądali natychmiastowej reakcji przeciwko Hibernian, rekordzistom w angielskiej Premier League.

Ale Aberdeen wysłał sześć bramek i nie tracił czasu, zanim Goodwin odszedł.

Prezes Aberdeen, Dave Cormack, powiedział BBC Scotland: „Jim jest dobrym człowiekiem i dał tu wszystko”.

„Spotkałem go zaraz po meczu, a on podszedł, przytulił mnie i po prostu powiedział:„ Wiem, Dave, on nie jest wystarczająco dobry ”.

„Więc rozstajemy się z firmą z oczywistych powodów”.

Jim Goodwin ze swoimi zawodnikami w Aberdeen po meczu Dundee United w zeszłym sezonie.

Kolekcja Craiga Foya/SNS za pośrednictwem Getty Im/Getty Images

Aberdeen to jeden z największych klubów w Szkocji poza rywalami Old Firm Celtic i Rangers, ale spadł na siódme miejsce w tabeli – awansował o piątego rozstawionego Hibsa i stary klub Goodwina, St Mirren, który pokonał Motherwell 1-0.

Cormack, który ma 64 lata i wspiera Aberdeen od prawie 60 lat, powiedział, że wierzy, że „niektórzy gracze również muszą wziąć odpowiedzialność”.

READ  Sieć 10 będzie transmitować Supersamochody z Albert Park

„Podobnie jak fani, byłem dzisiaj urażony i przepraszam – byli dzisiaj fantastyczni. Bardzo emocjonalnie podchodzę do klubu. To dla mnie znaczy wszystko”.

Goodwin przeniósł się do Aberdeen w połowie ubiegłego sezonu, ale miał okropny czas w kampanii 2023-23.

Oprócz zbombardowania Hibs i zawstydzenia Pucharu Szkocji, Dons przegrali także 5: 0 w Hearts.

41-letni Goodwin zdobył jeden mecz dla Republiki Irlandii i poprowadził St. Mirren do zwycięstwa nad Hearts w finale Pucharu Ligi Szkockiej w 2013 roku.