Tygrysy pozbywają się koszulki Anzac po tym, jak żołnierze amerykańscy wyładowali złość na zdjęciu

Tygrysy pozbywają się koszulki Anzac po tym, jak żołnierze amerykańscy wyładowali złość na zdjęciu

Wests Tigers ogłosili, że przeprojektują tegoroczną koszulkę ANZAC po tym, jak fani oburzyli się na żenujący błąd.

NRL wydało dziś po południu oświadczenie w sprawie zestawu pamiątkowego z 2023 roku po tym, jak fani odkryli, że wizerunek żołnierzy na przodzie proponowanej koszulki nie pochodzi z Australijskich Sił Obronnych.

Zamiast tego na herbie użyto standardowego obrazu amerykańskich żołnierzy z flagami Nowej Zelandii i Australii na rękawach.

Zdjęcie wywołało oburzenie ze wszystkich stron, a fani, byli gracze i komentatorzy zaniemówili z powodu faulu, co skłoniło Tygrysy do szybkiej reakcji dzisiejszego popołudnia.

Klub powiedział w oświadczeniu: „Pamiątkowa koszulka, którą nasi gracze będą nosić w tym meczu, została skrytykowana, ponieważ obraz na koszulce nie przedstawia dokładnie sił australijskich lub nowozelandzkich”.

„Jako klub, Wests Tigers bardzo przepraszamy, jeśli użycie tego obrazu uraziło kogokolwiek w jakikolwiek sposób. To nigdy nie było naszą intencją i podejmujemy kroki, aby to naprawić.

„Otrzymaliśmy opinie członków zarządu od naszych członków i fanów i natychmiast przeprojektujemy pamiątkową koszulkę 2023.

Firma Wests Tigers głęboko ubolewa nad wszelkimi obrazami, jakie mogło spowodować użycie tego obrazu stockowego, i pozostaje w pełni zaangażowana w uhonorowanie i poszanowanie wszystkich żołnierzy i kobiet, którzy nadal służyli i nadal służą.

Nasz zespół będzie nosił przeprojektowaną koszulkę 2023 w 8. rundzie.

West dodał, że koszulki zostaną wystawione na aukcję po meczu z Manly, a cały dochód zostanie przekazany ich partnerowi charytatywnemu z trasy koncertowej ANZAC, Legacy.

Przed ogłoszeniem Tygrysy powiedziały, że ściśle współpracowały z Holsworthy Army Barracks nad oryginalną koszulką, a ostateczny projekt został podpisany przez NRL Licensing.

„Żołnierze na koszulce po prostu przedstawiają współczesnego żołnierza służącego w pustynnym środowisku” – napisali Tygrysy w oświadczeniu.

READ  Softball: Trener Black Sox, Mark Sorenson, kończy karierę drużyny narodowej po 38 latach

„Zarówno flagi Australii, jak i Nowej Zelandii są reprezentowane na koszulce Żołnierzy, po raz kolejny na cześć naszych ANZAC”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *