Tysiące zbierają się, aby upamiętnić zmarłą Mendonkę w Brazylii

Producent Mendonca i piloci samolotu również zginęli w wypadku

Tysiące ludzi przybyło do rodzinnego miasta zmarłej brazylijskiej gwiazdy muzyki country Marilia Mendonca w sobotę, aby oddać hołd ukochanej piosenkarce, dzień po tym, jak zginęła w katastrofie lotniczej w wieku 26 lat.

Mendonca, gwiazda nagrodzonej Grammy brazylijskiej muzyki „Sertanejo”, zmarła wraz z czterema innymi osobami w piątek, kiedy mały samolot, którym leciała na koncert, rozbił się w południowo-wschodnim stanie Minas Gerais.

Jej ciało zostało zabrane w sobotę do jej domu w centrum Goiania, gdzie tłumy oszołomionych fanów ustawiły się przed jej białą trumną na wielkiej imprezie masowej.

Znana ze swojego wysokiego głosu i melancholijnych piosenek, Mendonca zdołała przebić się na scenę muzyki country, od dawna zdominowaną przez mężczyzn i męskość. Była czołową postacią rozwijającego się podgatunku znanego jako „feminejo” lub muzyka sertanejo dla kobiet.

Ale jej ogromna rzesza fanów obejmowała zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Poza stadionem, na którym odbyła się impreza, wielu żałobników nie potrafiło znaleźć słów, by opisać swój smutek.

„To uczucie tak silne, że nawet nie wiemy, jak je wyrazić. To straszny ból dla wszystkich Brazylijczyków” – powiedział AFP Matthews Alves, 22 lata.

„To była ogromna strata. To ogromny cios, nie mam nawet słów, aby to wyjaśnić” – powiedział 16-letni student Gustavo Lacerda, zanim włamał się do jednej z piosenek Mendonki, „Euc de Cor”. Poznaj to na pamięć).

Fani zaczęli ustawiać się w kolejce o świcie przed placem o pojemności 15 000, gdy duże kompozycje kwiatowe przybywały stałym strumieniem.

Ronaldo Kayado, gubernator stanu Goiás, powiedział, że ma wziąć udział 100 000 osób.

Gwiazda i pracujący z nią wujek – który również zginął w wypadku – zostali później pochowani podczas małej prywatnej ceremonii na miejscowym cmentarzu.

READ  Magazyn People nazwał Paula Rudda najseksowniejszym mężczyzną żyjącym w 2021 roku

Producent Mendonca i dwóch pilotów również zginęło w wypadku, powodując, że ich dwusilnikowy Beechcraft King Air C90A rozbił się o skały w pobliżu malowniczego wodospadu niedaleko Karatinga, gdzie artysta miał wystąpić.

Władze powiedziały, że samolot uderzył w wieżę elektryczną kilka mil (kilometrów) od lotniska Karatinga, ale nie było jasne, czy spowodowało to wypadek, czy też samolot był w drodze.

Urzędnicy Sił Powietrznych na miejscu zdarzenia w sobotę badali incydent.

Królowa cierpienia

Nazywana „Królową Cierpienia”, Mendonca jest znana z wierszy o złamanym sercu i pogardliwych kochanków, ale jest również znana z wokalu na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i potrzeby „przezwyciężenia” – tytuł jednej z jej najsłynniejszych piosenek.

Miała 22 miliony subskrybentów na YouTube, 39 milionów obserwujących na Instagramie i ponad osiem milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Jej śmierć przyciągnęła serdeczny hołd od postaci takich jak brazylijska legenda muzyki Caetano Veloso, gwiazda futbolu Neymar czy prezydent Jair Bolsonaro, który powiedział, że kraj jest „w szoku”.

„Była jedną z największych artystek swojego pokolenia” – napisał Bolsonaro na Twitterze.

Mendonca nie był jednak fanem skrajnie prawicowego prezydenta, który często był oskarżany o seksistowskie uwagi i mizoginistyczną politykę.

W okresie poprzedzającym wybory w 2018 r., które wyniosły byłego szefa armii do władzy, Mendonca znalazła się na długiej liście prominentnych brazylijskich kobiet, które przyłączyły się do ruchu antybolsonarońskiego o nazwie #EleNao – „nie on”.

„Kobiety, chcę, żebyście mocno się zastanowili, czy chcecie zrobić ten duży krok wstecz w swoim życiu” – powiedziała wtedy.

Przebudzenie Mendonki i wujka było transmitowane na żywo w krajowej telewizji i było szeroko relacjonowane w brazylijskich mediach.

Matka Mendonki przyjechała przy wsparciu dwóch hodowców, ale wkrótce została ogarnięta emocjami i odeszła.

Ogromne rzesze fanów płyną nieprzerwanie przez dwie skrzynie, niektórzy śpiewają imię Mendonca, inni śpiewają jej piosenki, przywdziewając czarne garnitury, delikatnie je popychając, aby podtrzymać pasję.

READ  Książę William, Kate Middleton wysyłają swoje wsparcie dla męża Zary Tindall, Mike'a Tindalla?

„Przyszliśmy pożegnać się z wielką Marilią Mendoncą i podziękować jej za spędzenie tych lat życia, śpiewając dla nas i sprawiając, że nasze serca szybują w górę” – uczeń Davey Dimes Linares, który przejechał 80 mil (130 kilometrów), aby być pierwszym w klasie. powiedział serwisowi informacyjnemu G1.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *