Uczony Hegla i mistrz Polski Zibiknev Belkinsky, który uniknął śmierci w powstaniu warszawskim przed osiedleniem się w Oksfordzie – kondolencje

Gdy zbliżał się koniec, „bojąc się swojego losu i ignorując rozkazy opuszczenia rannych”, niektórzy z jego towarzyszy zmusili go do przyłączenia się do ewakuacji kompanii kanałami. „Spędziłem siedem godzin z setkami powstańców i nieoczekiwanymi cywilami, poruszając się po ciemku w tę i z powrotem na kolana w gęstym, śmierdzącym płynie. W najgorszym razie Niemcy zablokowali główny kanał w kierunku centrum miasta, wywołując panikę i zamieszanie.

Kiedy on i kilku przyjaciół zostali w końcu zmuszeni do wyjścia na powierzchnię, spotkali ich żołnierze z Vermach. Poddaje się bez hałasu.” Inni nie mają tyle szczęścia.

W niewoli, kilka dni później załadowano ich na ciężarówki i wywieziono na zachód do obozu jenieckiego pod Bremą, skąd siedem miesięcy później zostali zwolnieni przez wojska amerykańskie i brytyjskie.

Pod koniec wojny Belchinsky służył w 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Niemczech pod dowództwem brytyjskim. Wylądował w Wielkiej Brytanii w styczniu 1946 roku.

Było jasne, że nie będzie mile widziany w kontrolowanej przez Sowietów Polsce, więc zdecydował się osiedlić w Wielkiej Brytanii. Studiował anglistykę, zapisał się jako student na Uniwersytecie St Andrews, a po uzyskaniu pierwszego stopnia z polityki i ekonomii, Hegel otrzymał dyplom w 1956 roku w Queen’s College w Oksfordzie z drobnej pracy politycznej. Był członkiem Pembroke College od 1957 do 1992.

READ  Polscy burmistrzowie ostrzegają, że miasta zwiększą przepustowość wraz ze wzrostem liczby ukraińskich przyjazdów Ukraina

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top