Ujawniono: najbardziej opóźnione trasy lotnicze w Wielkiej Brytanii

Ujawniono: najbardziej opóźnione trasy lotnicze w Wielkiej Brytanii

Ujawniono najbardziej zakłócone trasy lotów w Wielkiej Brytanii – pasażerowie udający się do Polski mogą lądować 30 minut później niż planowano.

Najbardziej opóźnioną trasą okazał się lot Ryanair z Leeds Bradford do Ławicy w Polsce. Osoby dojeżdżające do pracy często spotykały się ze średnim opóźnieniem wynoszącym 36 minut, przy średnim planowanym czasie przyjazdu wynoszącym 11,51 godziny i średnim rzeczywistym czasie przyjazdu wynoszącym 12,27 godziny.

Dostawca usług komunikacji biznesowej Essentex ogłosił trasy na krótkich dystansach, na których podróżujący samolotami mogą napotkać opóźnienia przed podróżami na wakacje.

Podróżujący z Birmingham w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Dubaju mogą spodziewać się półgodzinnego opóźnienia w stosunku do zaplanowanego czasu lądowania, a następnie przeskoku przez kanał La Manche z lotniska East Midlands na lotnisko Orly w Paryżu, trzecią najnowszą trasę lotniczą w Wielkiej Brytanii ze średnimi opóźnieniami . 28 minut.

Esendex wykorzystał FlightRadar24 do analizy ponad 250 tras lotów na podstawie nadchodzących regularnych lotów na 20 lotniskach w Wielkiej Brytanii. Opóźniony wyjazd Raport.

Loty krajowe i międzynarodowe wylatujące z lotniska w Bristolu najczęściej pojawiały się na liście 10 najbardziej opóźnionych tras lotów, przy czym trzy loty na krótkich dystansach odbywały się z węzła przesiadkowego Southwest Airlines.

W zeszłym roku firma Esendex oceniła każdy ukończony lot według wskaźnika lotu, biorąc średni planowany czas przylotu i średni rzeczywisty czas przylotu, aby obliczyć, czy lot był spóźniony, wcześniejszy czy punktualny.

– powiedział ekspert ds. lotnictwa Sean Moulton Niezależny: „Opóźnienia linii lotniczych mają różne przyczyny. Linia lotnicza może nie chcieć łączyć pasażerów, dlatego posiadanie samolotu obsługującego to połączenie zapewnia dobrą obsługę jak największej liczbie osób.

READ  Polska przygotowuje się do przyjęcia ukraińskich uchodźców w razie wojny

„Co więcej, linie lotnicze w całej Europie mają trudności z rekrutacją pilotów i załogi. Pomiędzy zmianami załogi są zobowiązane do wzięcia określonej liczby godzin wolnych, co oznacza, że ​​jeśli w linii lotniczej brakuje personelu, mogą wystąpić opóźnienia do czasu, aż załoga powróci do prawnie dozwolonych godzin pracy.

„Na lotniskach z dużą liczbą przydziałów czasu na start lub lądowanie, takich jak Heathrow i Manchester, linie lotnicze ryzykują utratę przydziałów czasu na start lub lądowanie, jeśli nie przybędą na czas. W związku z tym wpływa to na trasy do mniej ograniczonych portów lotniczych, ponieważ samoloty są wykorzystywane na wartościowych trasach, aby zapewnić utrzymanie tych przydziałów czasu na start lub lądowanie w przyszłych sezonach. Na listach znajdują się Leeds i Belfast. Między innymi z tego powodu istnieją małe lotniska.

Jeśli chodzi o wczesną liczbę przylotów, trasa z Londynu Heathrow do Delhi została okrzyknięta najbardziej zaawansowaną trasą na planowanej trasie. Pasażerowie linii Air India lądowali średnio 35 minut wcześniej.

Chris Gorman, szef działu usług profesjonalnych w Esendex, powiedział: „Opóźniony lot może powodować wiele niepokoju, zwiększając i tak już stresującą sytuację dla wielu z nas. Niezależnie od tego, czy wpływa to na dalsze plany podróży po wylądowaniu, czy powoduje problemy z zakwaterowaniem, opóźnienia lotów może siać spustoszenie na rejsach.

10 najlepszych opóźnionych tras lotów w Wielkiej Brytanii

  1. Lotnisko Leeds Bradford Ławica, Polska (36 minut)
  2. Międzynarodowy port lotniczy Birmingham w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie (30 minut)
  3. Lotnisko East Midlands Paryż Orly, Francja (28 minut)
  4. Lotnisko w Edynburgu z Belfastu w Irlandii Północnej (27 minut)
  5. Lotnisko Manchester w Lizbonie, Portugalia (25 minut)
  6. Londyn Gatwick – Mediolan Malpensa, Włochy (20 minut)
  7. Guernsey, Wielka Brytania z lotniska w Bristolu (20 minut)
  8. Z lotniska w Bristolu do Edynburga w Szkocji (19 minut)
  9. Lotnisko Bristol w Porto, Portugalia (18 minut)
  10. Międzynarodowy Belfast do Glasgow w Szkocji (17 minut)
READ  Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *