Ukraina 1:1 Anglia: Three Lions rozczarowujący remis w Polsce po bramkach Oleksandra Zinchenki i Kyle’a Walkera | wiadomości piłkarskie

Ukraina 1:1 Anglia: Three Lions rozczarowujący remis w Polsce po bramkach Oleksandra Zinchenki i Kyle’a Walkera |  wiadomości piłkarskie

Anglia będzie musiała poczekać trochę dłużej, aby zakwalifikować się do Euro 2024 po remisie 1:1 z Ukrainą w Polsce i tym samym zakończyła swój doskonały 100-procentowy rekord w kwalifikacjach.

Mimo że Anglia była w posiadaniu piłki w początkowej fazie meczu, Anglicy przegrywali już po pierwszym celnym strzale w meczu, gdy po kontrataku prawą stroną bramkę dla Ukrainy strzelił Ołeksandr Zinczenko z Arsenalu.

Anglia wyrównała tuż przed przerwą po pierwszym golu Kyle’a Walkera w jego 77. występie w barwach narodowych, a obrońca Manchesteru City znalazł się w polu karnym po genialnym podaniu Harry’ego Kane’a, który przedarł się przez obronę z głębi pola.

To był pamiętny wieczór dla Kyle’a Walkera, gdy angielski obrońca strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji w zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą.

Bukayo Saka trafił w poprzeczkę, a Harry Maguire zmarnował kilka pół okazji po stałych fragmentach gry, a Anglia po przerwie poprawiła tempo, ale nie była w stanie znaleźć podania kończącego grę i zdobyć trzy punkty.

Three Lions mają sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Ukrainą, a uwaga skupia się na towarzyskim meczu wyjazdowym z nieformalną Szkocją we wtorkowy wieczór.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Oceny zawodników z Anglii

Anglia: Pickford (6), Walker (8), Maguire (6), Guehi (7), Chilwell (6), Henderson (6), Rice (6), Bellingham (7), Maddison (6), Saka (6). Kena (7).

Wykorzystane łodzie podwodne: Rashford (4), Foden (4), Gallagher (niedostępne)

Gracz meczu: Kyle’a Walkera.

Jak Anglia potknęła się po raz pierwszy w kwalifikacjach

Po tym, jak trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate wybrał do swojego składu Jordana Hendersona i Maguire’a, Anglia wyszła z dobrej strony w pierwszych dziesięciu minutach, posiadając w tym okresie 94 procent piłki, ale niewiele tworząc.

Jedynie zablokowany strzał Saki z dystansu trafił w stronę ukraińskiej bramki, po czym gospodarze zapłacili za brak umiejętności na początku niespodziewanym otwarciem.

READ  W poniedziałek polski prezydent ogłosi nowego premiera

Wiadomości zespołowe

• Jordan Henderson i Harry Maguire znaleźli się w wyjściowym składzie pomimo niedawnych i bardzo odmiennych kontrowersji wokół ich wyboru.
  • James Maddison i Ben Chilwell zaczynali na lewej stronie, a Mark Guehi współpracował z Maguire’em na środkowym obrońcy. Eddie Nketiah nie znalazł się w kadrze na mecz.

Georgi Sudakov przedarł się przez środek boiska i niesamowitym biegiem uwolnił prawego obrońcę Jochima Konuplię. Obrońca dośrodkował do nieoznakowanego Zinchenki, który zdobył prostą bramkę ku wściekłości kibiców gospodarzy we Wrocławiu.

W kolejnych minutach Anglia straciła opanowanie, a James Maddison otrzymał żółtą kartkę, co w zasadzie podsumowało frustrującą połowę.

Pomocnik Tottenhamu nie wykorzystał dobrej okazji na wyrównanie, ale jego słabe uderzenie po podaniu Jude Bellinghama uniemożliwiło mu wykonanie ataku jeden na jednego, po czym Henderson uderzył poza krawędź pola karnego.

Oleksandr Zinchenko wyprowadza Ukrainę na prowadzenie

W końcu Anglia znalazła sobie drogę do przodu.

Kane, który w pierwszej połowie miał tylko 16 dotknięć piłki, przesunął się na pozycję środkowego obrońcy i fenomenalnie podał przez boisko do nadbiegającego Walkera, który świetnym uderzeniem przyjął piłkę, po czym wykazał się opanowaniem, gdy Three Lions wyrównali. .

Po frustracji występem w pierwszej połowie Southgate musiał się podnieść w przerwie, gdy w drugiej połowie drużyna Three Lions wyglądała inaczej.

Kyle Walker był wybitnym zawodnikiem Anglii w meczu przeciwko Ukrainie w Polsce

Maguire z rzutu wolnego skierował piłkę w dach siatki, po czym Saka mocnym strzałem uderzył w poprzeczkę, którą odbił ukraiński bramkarz Georgi Pushchan i trafił w poprzeczkę.

Southgate sprowadził Marcusa Rashforda i Phila Fodena, aby podnieść morale w ataku, ale żaden z nich nie był w stanie wywrzeć znaczącego wpływu.

Zamiast tego to Maguire miał ostatnią realną szansę w meczu dla Anglii, nie trafiając na dalszy słupek po podaniu Hendersona, a Bushchan zrobił wystarczająco dużo, aby odepchnąć obrońcę przed przyznaniem mu rzutu wolnego.

Wieczór, w którym większość głównych szans Anglii stwarzali obrońcy, pokazuje, że mamy dużo pracy do wykonania przed Niemcami latem przyszłego roku.

Kyle Walker świętuje wyrównującego gola

Southgate: Atak dzisiaj nie nastąpił

W swojej ocenie po meczu trener reprezentacji Anglii Southgate stwierdził, że jego zespół „nie zakwalifikował się” w ostatniej tercji, podkreślił jednak, że ten remis stanowi pozytywny punkt z punktu widzenia kwalifikacji.

READ  LWV Group Lunch i dyskusja filmowa Piątek 12:00 | Wiadomości, sport, praca

Trener Anglii powiedział: „Prawda jest taka, że ​​nie wygramy każdego meczu czterema lub siedmioma punktami, jak to zrobiliśmy w tej kampanii kwalifikacyjnej”.

„To był naprawdę dobry test – poza domem, bardzo emocjonalna atmosfera i pewne zmiany wymuszone ostatnim meczem.

Pomimo krytyki stylu ataku reprezentacji Anglii, trener Anglii Gareth Southgate wyraził zadowolenie z odporności, jaką wykazał się jego zespół w zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą w eliminacjach Euro 2024.

„Czasami więc, szczególnie w grze w ataku, nie jest do końca w porządku. Wiemy, że wzorce, nad którymi pracowaliśmy w ciągu tygodnia, są tym, co zawsze robimy, więc nie oznacza to, że podchodzimy do gry w inny sposób.

„Próbowaliśmy odświeżyć sytuację i sprawić im inny problem, ale dzisiaj nasz napastnik nie trafił w bramkę i być może strzał Bukayo, który trafił w poprzeczkę, nie był na takim poziomie, jak w naszych poprzednich meczach.

„Myślę, że najbardziej podobała mi się nasza kontrola nad meczem, kiedy panowała tam intensywna atmosfera. Myślę, że graliśmy z prawdziwym spokojem aż do ostatniej tercji, a potem myślę, że zanim strzeliliśmy gola, mieliśmy ponad 70 punktów % posiadania piłki, ale to była nasza pierwsza próba zdobycia bramki.

Dodał: „To jasne, że większość naszego stylu ataku nie była na poziomie, na jaki liczyliśmy. Pomyślałem jednak, że biorąc pod uwagę okoliczności i znaczenie tego punktu w kontekście kwalifikacji i odrabiania straty, gdy publiczność jest pełna. ” Opozycja ma się czego trzymać.

„To dla nas bardzo ważny punkt. Graliśmy teraz na wyjeździe z dwoma czołowymi drużynami i zdobyliśmy cztery punkty w tych dwóch meczach”.

Wiadomość trenera Ukrainy do Anglii: Posiadanie to za mało!

Jude Bellingham pracuje w ukraińskiej obronie

Ukraina grała we Wrocławiu, podczas gdy rosyjska inwazja nadal zbierała żniwo w ich ojczyźnie, a trener Siergiej Rebrow złożył hołd duchowi swoich zawodników, którzy zostali nagrodzeni radosnymi scenami za cenny punkt.

READ  Magazyn Kickoff World Cup wystartował w Manoramie | Wiadomości z Mistrzostw Świata

„To przyjemność dla zawodników i bardzo dobre święto dla nich” – powiedział. „Nie chodzi tylko o wynik, ale o grę. Ukraina to bardzo silny zespół i myślę, że zasługujemy na ten punkt.

„Jeśli widzisz twarze zawodników, widać, że są bardzo zmęczeni. Gra przeciwko Anglii jest bardzo trudna.

„Pokazaliśmy charakter. To bardzo ważne. Pracuję dopiero od kilku miesięcy, a gracze mają chęć się poprawić”.

Były napastnik Rebrov, który grał w Premier League w barwach Tottenhamu i West Hamu, również udzielił Anglii kilku rad, jak poprawić grę w ostatniej tercji.

Powiedział: „Anglia była bardzo silna w pierwszej połowie i dobrze kontrolowała piłkę. Jednak w piłce nożnej kontrolowanie piłki nie wystarczy”.

„W przerwie zapytałem: «Ile stworzyli sobie okazji?» Nie zrobili tego, ponieważ broniliśmy się bardzo dobrze”.

W trzeciej grupie: Włochy remisują z Macedonią Północną

Gracz Macedonii Północnej Anis Bardi świętuje remis

Włochy również osłabły w dążeniu do zakwalifikowania się do mistrzostw Europy po remisie z Macedonią Północną 1:1 po wyrównaniu w końcówce.

W pierwszym meczu Luciano Spallettiego w roli trenera Azzurri Ciro Immobile dał Włochom prowadzenie po pierwszej połowie, ale Enes Bardi wyrównał dziewięć minut przed końcem.

W rezultacie obie drużyny mają cztery punkty, dziewięć punktów przewagi nad wiodącą Anglią, choć Włochy mają za sobą dwa mecze do rozegrania na Trzech Lwach.

Co wtedy?

Anglia Weź to teraz na siebie Szkocja We wtorek w meczu towarzyskim na Hampden Park – początek o 19:45.

Następnie podopieczni Southgate powrócą do akcji w październiku na kolejną przerwę reprezentacyjną, kiedy zmierzą się z nimi Australia 13 października na stadionie Wembley w towarzyskim meczu. Następnie nastąpi baraż z eliminacjami Pucharu Narodów Europy Włochy Cztery dni później, 17 października, w tym samym miejscu.

Ukraina Następny mecz to eliminacje do Euro 2024 vs Włochy We wtorek na San Siro – początek o 19:45.