Ulubiony zamek księcia Karola Kinloch jest wystawiony na sprzedaż za dolara w Szkocji

Ulubiony zamek księcia Karola Kinloch jest wystawiony na sprzedaż za dolara w Szkocji
Podróż

Bonnie Prince Charles: The Duke of Rothesay ma ładną scenerię w zamku Kinloch na wyspie Rum. Zdjęcie / Danny Lawson, Getty Images

Jeden z najbardziej luksusowych zamków w Szkocji, o którym mówi się, że jest ulubieńcem księcia Karola, zapłaci 1 dolara royale.

Zamek Kinloch na wyspie Rum na zachodnim wybrzeżu Szkocji to wszystko, czego można chcieć od zamku. To dekadencki, upadający stos wzgórz na romantycznej wyspie, do którego można dotrzeć Malaig Ferry… lub Royal Yacht.

Pięć czerwonych kamiennych wież nad brzegiem jeziora Loch Schreuzort robi wrażenie.

Kiedyś był wspaniałym placem zabaw dla arystokratów – dziś utrzymanie kosztuje okup króla. Obecni właściciele Scottish Natural Heritage nie chcą już ani nie są w stanie płacić.

Według Tatlera było kilka głośnych planów zakupu zamku.
Obejmowały one plany podzielenia go na grupę siedmiu luksusowych apartamentów, osobiście wspieranych przez The Prince’s Regeneration Trust.

Zamek Kinloch, twój za 1 dolara.  Zdjęcie/Neil Roger, Flickr
Zamek Kinloch, twój za 1 dolara. Zdjęcie/Neil Roger, Flickr

Wyspiarze zaproponowali, że kupią stos i założą dla gości 41-pokojową karczmę.

Jednak Scottish Natural Heritage zdecydowało, że jedyną akcją będzie sprzedaż wspaniałej loży strzeleckiej — zamka, kolby i lufy.

Cena wywoławcza to nominalna opłata w wysokości 1 USD.

Zbudowany przez Sir George’a Polo w 1897 roku, za równowartość 30 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach, Daily Record donosi, że mógł to być okazja ostatnich trzech stuleci.

To, gdyby nie masowe i pilne reformy. Ostrożne szacunki mówią o 39,5 milionach napraw.

Więc co otrzymujesz za swój depozyt w dolarach? Oprócz kilku wysokich rachunków za naprawy, jest ich całkiem sporo:

Wyrzucona z hałdy „Orkiestra” – wyjątkowa pozytywka z XIX wieku dla książąt. Mówi się, że ten należy do królowej Wiktorii i symuluje 40 utworów orkiestrowych.

Basket Bag: Zamek Kinloch jest pełen dziwaków i wymaga naprawy.  Zdjęcie/Flickr, Damien Entwistle
Basket Bag: Zamek Kinloch jest pełen dziwaków i wymaga naprawy. Zdjęcie/Flickr, Damien Entwistle

READ  Duży pożar roślinności spowodował ewakuację nocnego kempingu w Spring Creek w Marlborough

Smutny i stary zamek był w czołówce technologii, ponieważ pierwszy dom w Szkocji miał elektryczność dzięki jednemu z pierwszych generatorów hydroelektrycznych.

Były tam również ogrzewane domy dla roślin tropikalnych oraz szereg żywych ptaków, żółwi i krokodyli. Nawet jeśli ci wszyscy umarli dawno temu, uciekli lub stłoczyli się.

Na ścianie wisi oryginalny telefon z czasów Alexandra Grahama Bella, a także wiele innych przykładów entuzjazmu Bullough z początku XIX wieku.

Geodeta Hugh Garratt powiedział Tatlerowi, że Bullough i jego zamek byli uważani za „koszykową sprawę”, jednak Wyspy Zachodnie pokochały ekscentrycznego nauczyciela.

„Zamek potrzebuje właściciela, który go pokocha, ma wyczucie, by go ogarnąć, zanim wyciągnie pochopne wnioski, a także głębokie kieszenie i jeszcze głębsze rezerwy hartu ducha”.

Pozytywka Duke'a: Zespół Kinloch.  Zdjęcie / Geopix, CC
Pozytywka Duke’a: Zespół Kinloch. Zdjęcie / Geopix, CC

Chociaż budynek znajduje się na liście klasy A, uważa się, że ma to głównie związek z jego ozdobnym wystrojem wnętrz, The Scotsman zasugerował, że Kinloch „ma niewielką wartość architektoniczną i mówi więcej o miejscu w czasie”.

Aby kupić zamek za 1 $, musisz najpierw przebłagać właścicieli szkockiego dziedzictwa naturalnego.

„Zamek Kinloch nie jest obecnie na sprzedaż na wolnym rynku. Pracujemy nad zidentyfikowaniem faktycznego właściciela zamku i terenu” – powiedział przedstawiciel Daily Record.

„Każdy przyszły właściciel będzie musiał przyczynić się do osiągnięcia trzech głównych celów: zabezpieczenia zachowania i zachowania zamku; przyczynienia się do zrównoważonego rozwoju społeczności Rum; promowania przyrody w Rumie, w tym zwiększenia jej przyjemności i zmniejszenia wpływu zamku na środowisko ”.

Romantyczna sceneria Kinloch na wyspie Rum.  Zdjęcie/Neil Roger, Flickr
Romantyczna sceneria Kinloch na wyspie Rum. Zdjęcie/Neil Roger, Flickr

Obecni jako pierwsi dali to nowopowstałe Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku Kinloch. Po zabezpieczeniu 13 milionów dolarów potrzebnych na pierwszą część najpilniejszych napraw, mają nadzieję przejąć zarządzanie zamkiem i uniknąć najgorszych jego ruin.

„Wszystko to będzie kosztować więcej, niż myśleliśmy, ale ostatecznie będzie pasowało do długiej przyszłości szansy dla Rum, Isles i Lochaber” – powiedziała The Scotsman sekretarz Ligi Catherine Duckworth. „Teraz jest to ekscytujące, ale także bardzo zniechęcające”.

READ  Kierowca biorący udział w wypadku autobusu weselnego w NSW opuszcza sąd

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *