Urolog z Wielkiej Brytanii obala wirusowe kontrowersje TikTok dotyczące tego, czy sikanie w łazience jest niezdrowe

Dr Jeffrey Thomas twierdził, że oddawanie moczu pod prysznicem lub w toalecie podczas pracy łazienki może stworzyć „korelację w mózgu między dźwiękiem płynącej wody a potrzebą oddania moczu”.

wyjaśnić rzeczy, Ten codzienna poczta drut Urolog tr Jay Khastgir.

Dr Khastgir powiedział, że kontrola pęcherza zależy od „złożonych mechanizmów nerwowych”, które kontrolują przełączanie między okresowym „przechowywaniem i opróżnianiem” moczu.

„Związek z czynnikami środowiskowymi, takimi jak dźwięk lub wrażenie płynącej wody lub wchodzenia do drzwi wejściowych (kluczowe nietrzymanie moczu), jest niepewny” – powiedział.

Może odnosić się do podświadomych połączeń, które zakłócają ścieżki neuronowe, które „blokują” między bodźcem a reakcją.

„Ale w rzeczywistości niewiele lub nie ma dowodów na to, że nietrzymanie moczu może być spowodowane nawykiem oddawania moczu w łazience”.

Dodał, że nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o kobiety stojące podczas oddawania moczu.

Urolog powiedział: „Nie ma dowodów na to, że ma on szkodliwy wpływ na opróżnianie pęcherza. W jednym badaniu przepływ był słabszy podczas stania, ale opróżnianie pęcherza nie różniło się między staniem a siedzeniem lub pochyleniem”.

A więc proszę bardzo – jeśli sikanie w łazience jest częścią Twojej codziennej rutyny, nie martw się, że spowoduje to nietrzymanie moczu.

READ  Thandie Newton mówi, że twórcy Solo: A Star Wars Story popełnili „śmiertelny błąd”

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top