Urzędnicy ds. zdrowia publicznego ściśle monitorują typ Mu wirusa COVID-19

Technik farmacji trzyma strzykawkę ze szczepionką COVID-19 firmy Pfizer we wtorek 2 marca 2021 r. w miejscu masowych szczepień na targach Portland w Portland w stanie Maine. Stany Zjednoczone (AP Photo/Robert F. Bukaty)

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego uważnie obserwują obecnie rozprzestrzenianie się wariantu Mo koronawirusa w hrabstwie Los Angeles, chociaż twierdzą, że wariant delta pozostaje największym powodem do niepokoju.

Sklasyfikowany jako „zmienna zainteresowania” 30 sierpnia przez Światową Organizację Zdrowia, wariant mu został zidentyfikowany w 167 przypadkach w hrabstwie Los Angeles, powiedział departament zdrowia publicznego hrabstwa w Nowa wersja Piątek.

„Identyfikacja zmiennych, takich jak Mo, i rozproszenie zmiennych na całym świecie, podkreśla potrzebę, aby mieszkańcy hrabstwa Los Angeles nadal podejmowali środki w celu ochrony siebie i innych” – powiedziała Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa. oświadczenie.

Wariant mu został po raz pierwszy zidentyfikowany w Kolumbii w styczniu 2021 r. Urzędnicy hrabstwa Los Angeles powiedzieli, że od tego czasu pojawił się w 39 innych krajach.

Ministerstwo powiedziało, że chociaż potrzeba więcej badań, aby ustalić, czy wariant mu jest bardziej zaraźliwy niż inne szczepy COVID-19, stwierdzono, że zawiera kluczowe mutacje związane z większą przenośnością i możliwością unikania przeciwciał.

„To właśnie sprawia, że ​​szczepienia i warstwy ochrony są tak krytyczne. Środki te przecinają łańcuch transmisji i ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa, co pozwala wirusowi mutować w coś, co może być bardziej niebezpieczne” – powiedział Ferrer.

Jednak Ferrer powiedział w czwartek, że Delta jest nadal odpowiedzialna za 99% wszystkich seryjnych przypadków koronawirusa w hrabstwie Los Angeles.

Obecnie w szpitalu z COVID-19 przebywa 1641 osób, z czego 27% znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Hrabstwo zgłosiło 2673 nowe przypadki i 37 zgonów w piątek.

„Nasze myśli są z rodzinami i przyjaciółmi, którzy opłakują stratę bliskiej osoby z powodu COVID-19”. powiedział Ferrer.

READ  Chłopiec z Michigan znajduje historyczny ząb mastodonta w Rochester Hills Bay

Ministerstwo Zdrowia Publicznego zachęca wszystkich uprawnionych – w tym dzieci poniżej 12 roku życia – do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Punkty szczepień w całym hrabstwie, w tym wszystkie placówki obsługiwane przez hrabstwa, dostarczają trzecie dawki szczepionki kwalifikującym się osobom z obniżoną odpornością.

Szczepionki COVID-19 są zawsze bezpłatne i otwarte dla mieszkańców i uprawnionych pracowników, niezależnie od statusu imigracyjnego.

odwiedzać www.VaccinateLACounty.cNSNS w języku angielskim i www.VacunateLosAngeles.com W języku hiszpańskim, aby znaleźć najbliższy punkt szczepień lub zadzwoń pod numer 1-833-540-0473, aby uzyskać pomoc w znalezieniu spotkania, zadzwoń po bezpłatny transport do iz miejsca szczepień lub zaplanuj szczepienie domowe, jeśli pozostajesz w domu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *