Urzędnicy ostrzegają przed możliwym narażeniem na wirusowe zapalenie wątroby typu A w sklepie Northeast Philly ShopRite – NBC10 Filadelfia

Urzędnicy ostrzegają przed możliwym narażeniem na wirusowe zapalenie wątroby typu A w sklepie Northeast Philly ShopRite – NBC10 Filadelfia

Departament Zdrowia Publicznego Filadelfii bada potwierdzony przypadek zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu A u osoby pracującej w ShopRite w północno-wschodniej Filadelfii.

Urzędnicy powiedzieli, że pracownik w czasie zakażenia pracował w ShopRite pod adresem 6301 Oxford Street.

Lilo po hiszpańsku tutaj

Departament Zdrowia zaleca, aby osoby, które miały kontakt z surową wołowiną lub wieprzowiną lub jadły niedogotowaną wołowinę lub wieprzowinę zakupioną w sklepie mięsnym w okresie od 4 do 21 stycznia, jak najszybciej zaszczepiły się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.

Jeśli otrzymałeś wcześniej dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A lub miałeś w przeszłości wirusowe zapalenie wątroby typu A, władze odpowiedzialne za służbę zdrowia stwierdziły, że nie musisz się szczepić.

Urzędnicy ds. zdrowia stwierdzili, że nie zgłoszono żadnych dodatkowych pacjentów i nie miało to wpływu na inne sklepy.

Zdaniem urzędników wołowinę lub wieprzowinę zakupioną w powyższych terminach należy zapobiegawczo wyrzucić i zamrozić. Ponadto podgrzewanie żywności i płynów do temperatury 185°F (85°C) przez co najmniej jedną minutę może zabić wirusa. Ekspozycja na ujemne temperatury nie zabija wirusa.

Departament Zdrowia oferuje bezpłatną szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A w sobotę 27 stycznia od 8:00 do południa w lokalnym ośrodku zdrowia zlokalizowanym pod adresem 2230 Cottman Ave. Możesz także zadzwonić do swojego lekarza lub udać się do apteki, aby otrzymać szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.

Jeśli wystąpią u Ciebie objawy wirusowego zapalenia wątroby typu A, Ministerstwo Zdrowia prosi o natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zadzwonić do Departamentu Zdrowia pod numer 215-685-5488, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30–18:00.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A to infekcja wątroby. Można się nim zarazić, gdy osoba chora na wirusowe zapalenie wątroby typu A nie myje dokładnie rąk po skorzystaniu z łazienki, a następnie przygotowuje jedzenie.

READ  Naukowcy z CU rzucają światło na to, co dzieje się, gdy płyniesz | CU Boulder dzisiaj

Osoba zakażona wirusem zapalenia wątroby typu A może przenosić wirusa na inne osoby przez dwa tygodnie przed pojawieniem się objawów zakażenia wątroby i przez tydzień po ich wystąpieniu.

U osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu A objawy pojawiają się zwykle od dwóch do sześciu tygodni po kontakcie z wirusem. Choroba może przebiegać od łagodnych przypadków biegunki i wymiotów po poważniejsze objawy żółtaczki. Inne objawy to gorączka, niska energia, ból brzucha i ciemny mocz.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *