USA i Wielka Brytania badają niezwykłe przypadki zapalenia wątroby u małych dzieci

USA i Wielka Brytania badają niezwykłe przypadki zapalenia wątroby u małych dzieci

sUrzędnicy ds. zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii badają szereg nietypowych przypadków poważnego zapalenia wątroby u małych dzieci, których przyczyna lub przyczyny są obecnie nieznane.

Dowody z Wielkiej Brytanii i Alabamy – gdzie od zeszłej jesieni zarejestrowano dziewięć przypadków – sugerują, że może być zamieszany adenowirus. Adenowirusy zazwyczaj atakują drogi oddechowe, powodując choroby przypominające przeziębienie. Ale powiązano je z zapaleniem pęcherza moczowego, infekcją, a czasem zapaleniem wątroby, chociaż rzadko dotyka dzieci, które nie mają obniżonej odporności.

W oświadczeniu wydanym pod koniec czwartku, Centers for Disease Control and Prevention poinformowało, że współpracuje z Alabama nad badaniem przypadków i współpracuje z innymi stanowymi departamentami zdrowia, aby sprawdzić, czy istnieją inne przypadki gdzie indziej. W ostrzeżeniu skierowanym do lekarzy przez Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama na początku lutego poinformował, że wie o przypadku w innym stanie, ale nie podał szczegółów.

Reklama

„CDC zdaje sobie sprawę i współpracuje z Departamentem Zdrowia Publicznego Alabamy w celu zbadania dziewięciu przypadków zapalenia wątroby u dzieci – w wieku od 1 do 6 lat – które również uzyskały pozytywny wynik testu na obecność adenowirusa od października 2021 r.” – powiedziała Kristen Nordlund, rzeczniczka agencji W oświadczeniu.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób współpracuje ze stanowymi departamentami zdrowia, aby dowiedzieć się, czy w Stanach Zjednoczonych występują inne przypadki i co może je powodować. W tej chwili winę może ponosić adenowirus, ale badacze wciąż dowiadują się więcej – w tym wykluczają najczęstsze przyczyny zapalenia wątroby.

Reklama

Przypadki zostały znalezione w różnych częściach stanu, a dotychczasowe dochodzenia nie wykazały powiązań między dziećmi, powiedziała Karen Landers, lekarz z Departamentu Zdrowia Publicznego Alabamy. Brytyjscy śledczy nie znaleźli też powiązań między przypadkami w tym kraju.

„Nierzadko widuje się dzieci z ostrym zapaleniem wątroby” – powiedział STAT Landers, który jest pediatrą od 45 lat. „Wizja dzieci jest intensywna [hepatitis] W przypadku braku poważnych podstawowych problemów zdrowotnych są bardzo rzadkie. To właśnie wyróżniało nas w Alabamie”.

READ  Słynny wzmacniacz SpaceX spada i rozpada się w oceanie

Istnieje grupa adenowirusów, które mogą zarażać ludzi. Trwa sekwencjonowanie genetyczne w celu ustalenia, czy w grę wchodzi jeden, czy kilka typów adenowirusa. Do tej pory pięcioro dzieci miało pozytywny wynik testu na typ 41, powiedział Landers.

W miarę rozprzestrzeniania się słowa warunek można znaleźć dodatkowe przypadki. Gazeta El Pais Wspomniałem o środę Gazeta podała, że ​​Hiszpania wykryła trzy przypadki, wszystkie w wieku od 2 do 7 lat. Jedno z dzieci potrzebowało przeszczepu wątroby.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, dzieci w Alabamie są bardzo chore, powiedziała Helena Gutierrez, dyrektor medyczny Pediatric Liver Transplant Program na University of Alabama w Birmingham. „Widzieliśmy całą gamę przypadków, od ostrego zapalenia wątroby po ostrą niewydolność wątroby” – powiedziała STAT w e-mailu.

Nirav Shah, dyrektor Centrum Kontroli Chorób w Maine i prezes Stowarzyszenia Urzędników Zdrowia Stanu i Terytorium, powiedział, że organizacja była świadoma przypadków w Wielkiej Brytanii, ale nie została poinformowana o podobnych przypadkach w tym kraju. „Skontaktowaliśmy się z amerykańskimi Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom, aby dowiedzieć się więcej, a także omówić, w jaki sposób kraje mogą monitorować takie przypadki” – powiedział.

W Wielkiej Brytanii, gdzie zgłoszono prawie 75 przypadków z Anglii i Szkocji, niewiele dzieci przeszło lub może potrzebować przeszczepu wątroby.

Wiele dzieci w Wielkiej Brytanii zostało przetestowanych pod kątem adenowirusów i SARS-CoV-2, wirusa wywołującego Covid-19. Ale ten pierwszy wydaje się być głównym podejrzanym, według A Materiał naukowy W sprawach szkockich opublikowano w czwartek w internetowym czasopiśmie Eurosurveillance.

Jednak nawet jeśli przyczyną była infekcja adenowirusem, może istnieć powiązanie z epidemią, zasugerowali autorzy, zauważając, że małe dzieci – wiele przypadków ma mniej niż pięć lat – które nie były narażone na normalny zakres zarazków podczas epidemii, mogły stać się bardziej podatne Kiedy zdjęto maski i zniesiono środki dystansu społecznego.

READ  Sonda Perseverance NASA zbiera pierwszą próbkę marsjańskich skał – „naprawdę historyczny moment”

„W momencie publikacji główne hipotezy koncentrowały się wokół adenowirusa – albo nowego wariantu z wyraźnym zespołem klinicznym, albo rutynowo rozpowszechnionego wariantu, który poważnie atakuje młodsze dzieci, które są naiwne immunologicznie” – napisali autorzy z Public Health Scotland. Królewski Szpital Dziecięcy w Glasgow, University Centre Glasgow Virus Research.

„Ten ostatni scenariusz może być wynikiem ograniczonego mieszania społecznego podczas pandemii COVID-19” – powiedzieli. U pięciu z trzynastu dzieci opisanych w artykule stwierdzono obecność adenowirusa.

Zapalenie wątroby – zapalenie wątroby – jest stanem, który może wynikać z wielu czynników, chociaż często przyczyną są infekcje wirusowe. Szereg wirusów zapalenia wątroby — A, B, C, D i E — jest częstymi przyczynami zapalenia wątroby, ale w tych przypadkach zostały wykluczone.

Wydano Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób Uwaga We wtorek wezwał lekarzy do poszukiwania i zgłaszania przypadków ostrego zapalenia wątroby u dzieci w wieku 16 lat lub młodszych, z badaniem wykluczającym zapalenie wątroby typu A, B, C, D lub E.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *