Usłysz „dźwięk” księżyca Jowisza Ganimedesa dzięki sondzie Juno

Można by pomyśleć, że księżyce będą ciche w porównaniu z planetami goszczącymi, ale to nie do końca prawda – jeśli umiesz słuchać. Główny badacz misji Juno NASA, Scott Bolton, wytworzony Nagranie dźwiękowe aktywności pola magnetycznego wokół Księżyc Jowisza Ganimedes Kiedy sonda Juno minęła 7 czerwca 2021 roku. 50-sekundowy klip ujawnia gwałtowną zmianę aktywności, gdy sonda weszła w inną część magnetosfery Ganimedesa, prawdopodobnie dlatego, że opuściła nocną stronę, aby wejść w światło dzienne.

Dźwięk pochodził z konwersji częstotliwości elektrycznych i magnetycznych na zakres słyszalny. Księżyce Jowisza są zdominowane przez magnetosferę i są w nagraniu, ale Ganimedes jest jedynym księżycem w Układzie Słonecznym, który ma pole magnetyczne (najprawdopodobniej ze względu na płynne żelazne jądro). Nie jest to wyczyn, który można powtórzyć w najbliższej przyszłości.

Ścieżka dźwiękowa była częścią większego briefingu dla Juno, gdy zespół misji ujawnił najbardziej szczegółową mapę pola magnetycznego Jowisza. Dane pokazały, ile czasu zajmie Wielkiej Czerwonej Plamie i Wielkiej Tropikalnej Niebieskiej Plamie okrążenie planety (odpowiednio około 4,5 roku i 350 lat). Wyniki pokazały również, że strumienie odrzutowe wschód-zachód rozerwały Wielką Niebieską Plamę, a cyklony polarne zachowują się jak wiry oceaniczne na Ziemi.

Nie usłyszysz tych dźwięków, jeśli sam możesz odwiedzić Ganimedesa. Jest to jednak przypomnienie, że nawet światy, które często wydają się martwe pełen aktywności Możesz wykryć za pomocą odpowiednich narzędzi. To tylko kwestia tego, jak łatwo tę aktywność zauważyć.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *